AİÇÜ'den öğrencilere rehberlik hizmeti

AİÇÜ'den öğrencilere rehberlik hizmeti

AĞRI - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin (AİÇÜ), üniversite tercih işlemlerinin başlaması nedeniyle Ağrı ve Erzurum'da tercih danışma noktaları oluşturduğu bildirildi.

AĞRI - İbrahim Çeçen Üniversitesinin (AİÇÜ), üniversite tercih işlemlerinin başlaması nedeniyle Ağrı ve Erzurum'da tercih danışma noktaları oluşturduğu bildirildi.

AİÇÜ'den yapılan açıklamada, öğrenci ve velilere rehberlik hizmetinin verildiği tercih danışma noktalarında görevli personel tarafından adaylara tercih danışmanlığı ile fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının tanıtımlarının yapıldığı aktarıldı.

Açıklamada, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut'un Ağrı'da kurulan danışma noktasını ziyaret ettiği kaydedildi.

Görüşlerine yer verilen Karabulut, ilk kez geçen yıl hayata geçirilen tercih danışma noktası uygulamasından olumlu dönüşler aldıklarını belirterek, uygulamayı bu yıl da tekrarlayarak gençlerin bölüm seçimlerine yardımcı olmaya çalıştıklarını anlattı.

Karabulut, üniversitelerindeki Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu Sivil Hava İşletmeciliği, Eleşkirt Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veteriner Sağlık, Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu Yapı Denetim, Et ve Ürünleri Teknolojisi, Dış Ticaret ve Patnos Meslek Yüksekokulu Bilgisayar, İnşaat Teknolojisi, Mimari Restorasyon programlarına 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle ilk kez öğrenci alacaklarını belirtti.(AA)

AİÇÜ'den öğrencilere rehberlik hizmeti1

AİÇÜ'den öğrencilere rehberlik hizmeti2

AİÇÜ'den öğrencilere rehberlik hizmeti3

AİÇÜ'den öğrencilere rehberlik hizmeti4

Yorum Ekle