Ahlat'ta doğal gaz meşalesi yakıldı

Ahlat'ta doğal gaz meşalesi yakıldı

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde doğalgaz alt yapı çalışmalarının ilk etabı tamamlandı.

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde doğalgaz alt yapı çalışmalarının ilk etabı tamamlandı.

İlçenin Selçuklu Çarşısı'nda düzenlenen programda doğal gazın hizmete girmesi nedeniyle sembolik olarak doğal gaz meşalesi yakıldı.

Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, yaptığı konuşmada, güzel bir hizmeti ilçe halkıyla buluşturduklarını söyledi.

"Önceliğimiz ilçemizin ve halkımızın huzuru ile konforudur." diyen Çoban, şöyle konuştu:

"Bu hizmet her bir bireyin ekonomisine ve cebine katkı sağlamaktır. İlçe halkımız bu yatırımı çoktan hak etmişti. Hayırlı olsun. Vatandaşımızla beraber ekonomimize de katkısını çok iyi düşünmeliyiz. İlçemiz birçok konuda ilimize, bölgemize rehber olmaya çalışıyor. Her yatırımı getirmek vazifemizdir ve bunu yapmaktan gurur duyuyoruz. 3 yıl içinde ise imar alanımızın tamamına, her bir evimize doğal gazı ulaştıracağız. Bu yıl hedefimize ulaşmış olduk. Meşalesini yaktığımız doğal gazımız, ilçemiz için yeni yatırımlarında başlangıcı olacak. İlçemizde bu yatırıma vesile olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Vedat Demiröz'e, AK Parti Bitlis Milletvekillerimiz Cemal Taşar ile Vahit Kiler'e teşekkür ediyorum."

Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ da ilçe adına güzel bir hizmet olduğunu ve doğal gazın ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Yüklenici firma Genel Müdürü Serhat Demircan ise doğal gaz arzını sağlamak için çalışmaların hızlı ve güvenli bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, bu yıl ki çalışmaların tamamlandığını söyledi.Kaynak:AA

Paylaşmak İstermisin?

Etiketler: Ahlat, Bitlis, Doğal Gaz, meşale.

Yorum Ekle