Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi

Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi

Ağrı Güncel

Ağrı'nın Hamur ilçesine bağlı Buzhane köyündeki çocuklar, bir grup gönüllü gencin organize ettiği çilek şenliğinde eğlendi.


Ağrı'da bir grup gönüllü genç, daha önce köy okulunda okuyan öğrencileri mutlu etmek amacıyla hayırseverlerin destekleri ile temin ettikleri pastaları, götürdükleri çocukların, kendilerinden pastaların üzerindeki çileklerin daha fazla olmasını istemesi üzerine "Çilek Şenliği" düzenlemeye karar verdi.


Çilek Şenliği için kolları sıvayan gençler, hayırseverlerinde destekleri aldıkları kasalar dolusu çilekle Hamur ilçesinde bulunan Buzhane köyündeki çocuklara ulaştı. Çocuklarla beraber pasta yapıp çileklerle süsleyen gönüllüler, çeşitli hediyeler vererek çocukların yüzünü güldürdü.


Hayırseverlerinde destekleri ile ilerleyen günlerde köy köy gezip düzenleyecekleri şenliklerle çocukları mutlu etmeye devam edeceklerini belirten gönüllü gençler, şu açıklamayı yaptı:


"Bizler de bugün Ağrı'nın köyleri başta olmak üzere tüm Türkiye'de böyle bir şenlik düzenlemeye karar verdik. İlk durağımız Ağrı'ya 12 kilometre uzaklıkta olan Buzhane köyü oldu. Geldik öğrencilerimize hediyelerini takdim ettik. Oyunlar oynadık. Onlarla beraber pasta yaptık. Güneş gibi yılmadan her geçen gün daha çok yüreğe dokunduğumuz bir güne uyanmak dileğiyle. Bu etkinlikte emeği geçen başta Hamur Kızılay, Hamur Belediyesi, Ağrı Gençlik Merkezi ve Gönüllü arkadaşlarımız Sevgi Şekergümüş, Şehbal Hatipoğlu, Öznur Bakır, Zeynep Taşdemir, Kübra Yıldız Doğan, Suna Ergül ve Berat Çelik ve Dr.Öğretim Üyesi. Bengü Can FINDIK'a teşekkür ediyoruz"


Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi1
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi2
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi3
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi4
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi5
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi6
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi7
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi8
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi9
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi1
Ağrılı çocuklar, Çilek Şenliği ile doyasıya eğlendi2
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Hamur, Kilometre, Türkiye ve Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir