Ağrı Valisi Elban: Koronavirüs vaka sayımız 30 civarında

Güncel
Ağrı Valisi Elban: Koronavirüs vaka sayımız 30 civarında

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Ağrı genelinde koronvirüs vaka sayısının 30 civarında olduğunu söyledi.

Ağrı'da vatandaşlar, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uzun bir aradan sonra cuma namazında saf tuttu. Ağrı genelinde 176 cami avlusunda cuma namazı kılındı.

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, aylar sonra ilk kez cemaatle birlikte cuma namazı kılınacağı için cuma namazı öncesi Ulu Cami önünde şükür için hayvan kesti. Daha sonra Ağrı Valisi Süleyman Elban’ın da katılımıyla, Ulu Cami avlusunda cemaatle birlikte cuma namazı kılındı.

Vali Süleyman Elban, namaz sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun bir aradan sonra cemaatle namaz kılmanın sevinci ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Ağrı'da koronavirüs vaka sayısı kaçtır?

Ağrı'nın vaka sayısı açısından en iyi illerden biri olduğunu ve herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını ifade eden Elban, şöyle konuştu:

"Bugünlerde yeni vakaların çıkmasını beklemiyorduk. Vaka sayısının neredeyse sıfır olmasını bekliyorduk. Beklediğimiz doğrultusunda bayram günlerinde böyle bir rakamı yakalayacağımızı tahmin ediyorduk. Ancak yurt dışı kaynaklı bir vatandaşımız hem taziye hem de ev ziyaretlerinde belli vatandaşlarımıza koronavirüs bulaştırmış. Kamuoyunda anlatıldığı gibi ya da endişe verici bir sıkıntı yok. Bu arkadaşımız il merkezinde oturuyor. Vakalar da onun aile çevresinden ve Eleşkirt'te karantinaya alınan 2 köydedir. Sosyal medyada dolaştığı gibi ayı 200-300 ya da yüzler nispetinde değil. Toplam vaka sayımız 30 civarında. Hepsi de ayakta tedavi görüyor. Hastanede olsalar bile yoğun bakımda ya da solunum cihazlarında değiller."

Eleşkirt ilçesinde ise cadde, meydan ve cami avlusunda bir araya gelenler tedbirlere uyarak saf tuttu.(AA)(İHA)

ağrı cuma namazı kılındı1

ağrı cuma namazı kılındı2

ağrı cuma namazı kılındı3

ağrı cuma namazı kılındı4

ağrı cuma namazı kılındı5

ağrı cuma namazı kılındı6

ağrı salgın sonrası cuma namazı1

ağrı salgın sonrası cuma namazı2

ağrı salgın sonrası cuma namazı3

ağrı salgın sonrası cuma namazı4

ağrı salgın sonrası cuma namazı5

ağrı salgın sonrası cuma namazı6

Yorum Ekle