Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi: altın madeninde 500 kişi istihdam edilecek

Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi: altın madeninde 500 kişi istihdam edilecek

AĞRI- AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Ağrı'nın Diyadin ilçesine bağlı Mollakara köyünde faaliyete geçecek olan altın madeninde 500 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

AĞRI- AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi Ağrı'nın Diyadin ilçesine bağlı Mollakara köyünde faaliyete geçecek olan altın madeninde 500 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Diyadinnet Ağrı Bürosunu ziyaret eden Çelebi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimindeki Koza Altın İşletmelerinin bölgede işlenebilir altın rezervi bulduğunu belirtti.

Diyadin’e bağlı Mollakara köyünde altın rezervinin bulunduğunu anımsatan Çelebi şunları kaydetti:

“Ruhsat alanında yapılan sondajların numuneleri yurt dışına gönderildi. Yurtdışından gelecek sonuca göre tesislerin kurulması planlanıyor. Mollakara’ da altının olduğu iki tip cevher var, biri oksitli diğeri sülfitli. Oksitli ve sülfitli cevherlerin analiz sonuçlarının bu yıl içerisinde gelmesi bekleniyor. İlgili tesislerin Çed izin süreleri tamamlandıktan sonra, İnşallah önümüzdeki süreçte üretime geçmesini planlıyoruz. Projeyle 500 kişiyi de istihdam edeceğiz. İlçemiz ve ilimizde büyük bir istihdam kapısı açılacak. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi: altın madeninde 500 kişi istihdam edilecek1

Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi altın madeninde kişi istihdam edilecek2

Yorum Ekle