Ağrı'daki devlet yurtları üniversite öğrencilerini ağırlamak için gün sayıyor

Ağrı
Ağrı'daki devlet yurtları üniversite öğrencilerini ağırlamak için gün sayıyor

AĞRI - Ağrı'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında geçen yıl yurt dışından gelen vatandaşların ağırlandığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurtları, normalleşme sürecinde üniversite öğrencilerine daha iyi hizmet vermek için bakım ve onarımdan geçiriliyor.

Valilik koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli, kısa süre sonra açılacak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde eğitim görecek öğrencilerinin daha konforlu ve hijyenik bir ortamda barınmalarını sağlamak için yurtlarda hummalı çalışma yürütüyor.

Yurtlarda üniversitedeki eğitimin başlamasından önce son hazırlıkları yapan ekipler, yurtlarda temizlik, onarım, peyzaj, tadilat ve dezenfeksiyon çalışması yürüterek öğrenciler için hazır hale getiriyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, AA muhabirine, salgın döneminde yurt dışından getirilen vatandaşları bir süre yurtlarda en güzel şekilde ağırladıklarını söyledi.

3 kişilik odalarda internet, sıcak su imkanı

Normalleşmeyle öğrencilerin ağırlanacağı yurtlardaki hazırlıklarda sona yaklaştıklarını ve öğrencileri heyecanla beklediklerini dile getiren Çalgan, şunları kaydetti:

"Salgın sonrası tüm Türkiye'de yurtlarımıza ayrı bir teveccüh var. Tüm ülkede olduğu gibi Ağrı'mızda da üniversite öğrencilerimize yeni dönemde en iyi hizmet vererek ağırlamanın gayretinde olacağız. Ağrı'da 4 bin 389 kapasiteli yurtlarımızla bize başvuru yapan öğrencilerin yüzde 97'sinin barınmasını gerçekleştireceğiz. 4 Ekim'de üniversitemizin açılmasından dolayı yurtlarımızı 3 Ekim'de açacağız. Yurtlarımızda hummalı bir çalışma yapılıyor. 3 kişilik odalarda internet, sıcak su imkanı ve yemeklerin açık büfe olmasından dolayı öğrencilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışacağız."

Tüm yurtlar 1 haftada hazır hale getirilecek

Çalgan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yurt personelinin yeni eğitim öğretim dönemine hazır olduğunu aktararak, "İl merkezindeki 5 yurdumuz ve Patnos ilçesindeki 1 yurdumuzda bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor, odalarımızın boyası yapılıyor. Pandemi yurtları olarak kullanılan yurtlarımız var ve bunlarda hijyen çalışmaları devam ediyor. Bir hafta içerisinde tüm yurtlarımızı öğrenciler için hazır hale getirmeyi hedefliyoruz. Temennimiz yurtlarımızın gelecek öğrencilerimize aile sıcaklığı ve şefkatli bir yuva olmasıdır. Bu noktada ciddi çalışmalarımız var." diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda hem salgın tedbirlerine uygun hem de öğrencilere aile sıcaklığını hissettirecek çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Çalgan, öğrencilerin memnuniyetini sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını anlattı .

Çalgan, devlet yurtlarının standardının yüksek olduğuna dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kaliteli hizmet standartlarımızı en üst seviyede tutuyoruz. Yurtlarımızın il merkezinde olması dolayısıyla öğrencilerimiz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün birçok imkanından faydalanabiliyor. Öğrencilerimize gençlik merkezlerimiz ve spor tesislerimizde sosyal ve sportif aktiviteler sunacağız. Ağrı'da 77 tesisiyle çok hacimli devasa bir yapı halinde olan müdürlüğümüzün tüm hizmetlerinden öğrencilerimizi yararlandıracağız." Kaynak: AA

üniversite AĞRI yurtları için sayıyor ağırlamak devlet - gün öğrencilerini 2

AĞRI yurtları ağırlamak sayıyor için gün üniversite - devlet öğrencilerini 1

sayıyor üniversite - devlet gün yurtları öğrencilerini AĞRI için ağırlamak 3

gün devlet öğrencilerini ağırlamak AĞRI sayıyor için üniversite yurtları - 4

devlet gün için ağırlamak öğrencilerini üniversite sayıyor AĞRI yurtları - 5

gün yurtları üniversite için öğrencilerini ağırlamak AĞRI devlet - sayıyor 6

gün üniversite için sayıyor öğrencilerini devlet yurtları ağırlamak - AĞRI 7

devlet ağırlamak sayıyor gün AĞRI üniversite - için öğrencilerini yurtları 8

öğrencilerini üniversite devlet için sayıyor AĞRI - ağırlamak yurtları gün 9

yurtları üniversite - sayıyor için AĞRI ağırlamak gün devlet öğrencilerini 10

ağırlamak - AĞRI öğrencilerini devlet yurtları sayıyor için üniversite gün 11

devlet sayıyor öğrencilerini üniversite ağırlamak yurtları AĞRI için gün - 12

sayıyor - üniversite gün devlet yurtları için ağırlamak öğrencilerini AĞRI 13

AĞRI devlet öğrencilerini sayıyor yurtları üniversite için - ağırlamak gün 14

ağırlamak için sayıyor öğrencilerini gün AĞRI - üniversite yurtları devlet 15

öğrencilerini ağırlamak için devlet gün yurtları - üniversite AĞRI sayıyor 16

yurtları öğrencilerini - devlet gün AĞRI üniversite ağırlamak için sayıyor 17

ağırlamak üniversite - öğrencilerini gün devlet yurtları sayıyor AĞRI için 18

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ağrı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, onarım, Yurt.

Yorum Ekle