Ağrı Dağı Tenis Turnuvası 23 ilden 137 sporcunun katılımıyla başladı

Ağrı
Ağrı Dağı Tenis Turnuvası 23 ilden 137 sporcunun katılımıyla başladı

AĞRI - Türkiye'nin çatısı olarak anılan, 5 bin 137 metre yüksekliğe sahip Ağrı Dağı'nın tanıtımı ve kentte tenis sporunun yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Ağrı Dağı Tenis Turnuvası, başladı.

Valilik öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı Belediyesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Türkiye Tenis Federasyonu ve Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) katkılarıyla düzenlenen turnuvaya, 23 ilden 93'ü erkek 44'ü kadın 137 sporcu katılıyor.

Üniversitenin yerleşkesindeki tenis kortlarında düzenlenen programla başlayan organizasyonun ilk gününde, sporcular dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti.

Açılışta konuşan Ağrı Vali Osman Varol, sporun, insanların birleşmesine ve bir araya gelmesine vesile olan en güzel kavramlardan birisi olduğunu söyledi.

Sporun farklı ülkelerin, farklı kıtaların ve coğrafyaların insanlarını aynı dili söylemeye davet edip aynı ortamda buluşturabilen mucizevi bir kavram olduğunu belirten Varol, şöyle konuştu:

"Özellikle son yıllarda yapılan büyük yatırımlarla, gençlerimize gösterilen güvenle her türlü spor dalında ve sporun çeşitli alanlarında çok ciddi atılımlar içerisindeyiz. Bunu hem ülkemiz için hem de özelde Ağrı için söylemek mümkündür. Anadolu'nun gençleri gerçekten inanılmaz kabiliyetlidir. Gençlerimize fırsat verildiğinde dünyadaki akranlarıyla her alanda, teknik ve akademik alanda olduğu gibi spor alanında da çok rahat bir şekilde mücadele edebileceğini her platformda göstermiştir. Bizim sadece gençlerimize yeteri kadar olanak sağlamamız gerekiyor."

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise Ağrı'nın tenis sporunda önemli iller arasında yer aldığını ve buradan başarılı sporcuların çıktığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Vali Varol ile Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, kısa bir gösteri maçı yaptı. Turnuva 4 gün sürecek. Kaynak: AA

başladı ilden katılımıyla 137 Turnuvası 23 Ağrı sporcunun Tenis Dağı 1

23 Ağrı 137 sporcunun başladı katılımıyla Dağı Turnuvası ilden Tenis 2

23 Turnuvası katılımıyla Ağrı ilden sporcunun 137 Dağı Tenis başladı 3

Tenis 137 Ağrı 23 Dağı katılımıyla sporcunun ilden başladı Turnuvası 4

katılımıyla Dağı Turnuvası Ağrı ilden sporcunun Tenis 23 başladı 137 5

Tenis Turnuvası başladı katılımıyla 137 Dağı Ağrı 23 sporcunun ilden 6

Ağrı katılımıyla başladı sporcunun Dağı ilden Turnuvası Tenis 137 23 7

katılımıyla ilden başladı Dağı Ağrı Tenis sporcunun 23 137 Turnuvası 8

katılımıyla başladı Dağı sporcunun 137 Turnuvası ilden Tenis 23 Ağrı 9

katılımıyla başladı sporcunun 23 137 Turnuvası Tenis Ağrı Dağı ilden 10

Turnuvası Dağı Tenis 137 başladı 23 sporcunun Ağrı ilden katılımıyla 11

Turnuvası başladı ilden sporcunun katılımıyla 137 Ağrı 23 Dağı Tenis 12

Ağrı Turnuvası Dağı 23 Tenis katılımıyla 137 ilden başladı sporcunun 13

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ağrı, Ağrı Dağı Tenis Turnuvası.

Yorum Ekle