Ağrı Dağı Milli Parkı'nda erguvani balıkçıl görüntülendi

Iğdır
Ağrı Dağı Milli Parkı'nda erguvani balıkçıl görüntülendi

IĞDIR - Literatürdeki en büyük kuşlar arasında yer alan ve renkleriyle ilgi çeken erguvani balıkçıl, Ağrı Dağı Milli Parkı'nda görüntülendi.

Alanında, ülkenin en fazla yüzölçümüne sahip Ağrı Dağı Milli Parkı, birçok yaban hayvanına olduğu gibi kuşlara da ev sahipliği yapıyor.

Yaklaşık 290 kuş türünün yaşadığı bilinen bölgede nadir görülen kuşlar arasında, genellikle göç dönemlerinde görülebilen erguvani balıkçıl da (ardea purpurea) yer alıyor.

Sığ sularda yaşayan ve beslenen, boyu 100, kanat açıklığı ise 150 santimetreyi bulan erguvani balıkçıl, burada yaşayan en ilgi çekici kuşlar arasında bulunuyor.

Kuş gözlemcilerinin de en çok görüntülemek istediği, renkleri ve yapısıyla dikkat çeken erguvani balıkçıl, milli parkta AA ekibince görüntülendi. Kaynak: AA

görüntülendi Ağrı Milli Dağı erguvani balıkçıl Parkı'nda 1

erguvani Dağı Ağrı görüntülendi Parkı'nda balıkçıl Milli 2

görüntülendi balıkçıl Milli Dağı Parkı'nda erguvani Ağrı 3

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Iğdır haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Iğdır Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ağrı dağı, Ağrı Dağı Milli Parkı, erguvani balıkçıl, ığdır, kuş, Kuş bilimi, ornitoloji.

Yorum Ekle