Ağrı'da "vefa ekipleri" yardım dernekleriyle vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor

Ağrı'da "vefa ekipleri" yardım dernekleriyle vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor - Son Dakika Haberleri

Ağrı'da Vefa Sosyal Destek Grubu ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) gönüllüleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan yaşlı ile ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor.

Ağrı'da Vefa Sosyal Destek Grubu ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) gönüllüleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan yaşlı ile ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığınca 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinden çıkamayan çok sayıda yaşlı vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak için Valilik koordinesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına devam ediyor.

Valilik, Belediye, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), Kızılay Ağrı Şubesi, İHH ve Beşir Derneği gönüllülerinden oluşturulan ekipler, kurulan Vefa İletişim Merkezi sayesinde vatandaşların taleplerini daha hızlı gideriyor.

Kentteki ihtiyaç sahibi ve yaşlıların evine giderek ziyaretler gerçekleştiren İHH gönüllüleri, onlara gıda kolisi, et, çay ve şeker yardımında bulundu.

İHH Ağrı Şube Başkanı Kerem Engin, dünyayı etkisi altına alan salgının Türkiye'yi de olumsuz etkilediğini söyledi.

Vefa Sosyal Destek Grubu ile koordineli şekilde çalıştıklarını ifade eden Engin, şöyle konuştu:

"Uzun yıllardır yardım yaptığımız fakir ve yetim ler olmak üzere bu yıl bu salgından dolayı 65 yaş üstü büyüklerimize yönelik yardımlarımızı yapıyoruz. Bugün 100. Yıl si'nde yardım çalışmasında bulunduk. Bir bağışçımızın bize bağışladığı içinde et, çay şeker ve birde İHH Genel Merkezimizin göndermiş olduğu gıda paketi dağıtımını gerçekleştirdik. Bundan sonrada inşallah ramazan ayı boyunca da bu yardımlarımıza devam edeceğiz. Bu süreçte Ağrı'da bir birliktelik ve dayanışma ruhu içerisinde çok ciddi anlamda kenetlenmemiz gerekiyor."Kaynak:AA

yardım vefa Ağrı'da ekipleri vatandaşlara ediyor ulaşmaya dernekleriyle devam 1

ulaşmaya devam dernekleriyle vatandaşlara yardım vefa ekipleri ediyor Ağrı'da 2

dernekleriyle Ağrı'da yardım devam vatandaşlara ulaşmaya ediyor ekipleri vefa 3

ulaşmaya Ağrı'da yardım vefa ediyor dernekleriyle devam ekipleri vatandaşlara 4

dernekleriyle ediyor devam ekipleri vefa yardım Ağrı'da ulaşmaya vatandaşlara 5

Ağrı'da ekipleri yardım vatandaşlara ediyor ulaşmaya dernekleriyle devam vefa 6

Ağrı'da yardım ediyor ekipleri vatandaşlara devam vefa dernekleriyle ulaşmaya 7

vefa ediyor ulaşmaya yardım devam ekipleri Ağrı'da dernekleriyle vatandaşlara 8

ETİKET: Ağrı, İHH, Kovid-19, vefa grubu, Ağrıda, vefa, ekipleri, yardım, dernekleriyle, vatandaşlara, ulaşmaya, devam, ediyor.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle