Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle bir hastane ile caminin yanı sıra birçok ev, okul, ahır ve ağılın çatısı zarar gördü.

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle bir hastane ile caminin yanı sıra birçok ev, okul, ahır ve ağılın çatısı zarar gördü.

İlçede sabah saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına, Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinin çatısında büyük hasara yol açtı.

Bir caminin çatısının da zarar gördüğü ilçede rüzgar yüzünden ilçe merkezinin yanı sıra Tendürek Dağı eteğindeki Kızılkaya ve Somkaya köyleri ile Ağrı-Iğdır yolu üzerindeki Sağlıksuyu köyü başta olmak üzere birçok ev, okul, ahır ve ağılın çatısında da hasar meydana geldi.

Ağaçları yerinden söken rüzgar sebebiyle çatısı ve duvarları hasar gören bazı ahır ile ağıllardaki çok sayıda küçükbaş hayvan telef oldu.

Kızılkaya köyünün muhtarı Ecevit Yiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köyde yaklaşık 25 ev ve 10 ahırın şiddetli rüzgar nedeniyle çatıları uçunca kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

Somkaya köyünde yaşayan Yunus Döldöş ise köyde rüzgarın büyük hasara neden olduğunu ifade etti.

Döldöş, "Fırtına nedeniyle ahırlarımızın çatısı uçtu. Şu an küçükbaş hayvanlarımızın hepsi dışarıda. İçlerinde yeni doğan kuzular da var. Aydınlatma direkleri rüzgardan dolayı devrilmek üzere zaten hepsinin telleri kopmuş durumda. Yetkililerin yardımını bekliyoruz." diye konuştu.Kaynak:AA

şiddetli rüzgar Ağrı'da açtı hasara yol 1

şiddetli yol rüzgar Ağrı'da hasara açtı 2

açtı yol hasara Ağrı'da şiddetli rüzgar 3

şiddetli yol Ağrı'da açtı rüzgar hasara 4

rüzgar hasara yol şiddetli açtı Ağrı'da 5

şiddetli açtı hasara rüzgar Ağrı'da yol 6

hasara Ağrı'da şiddetli rüzgar yol açtı 7

Ağrı'da rüzgar açtı hasara yol şiddetli 8

hasara Ağrı'da yol açtı şiddetli rüzgar 9

şiddetli rüzgar yol açtı Ağrı'da hasara 10

yol açtı Ağrı'da hasara rüzgar şiddetli 11

şiddetli hasara rüzgar açtı yol Ağrı'da 12

yol açtı hasara Ağrı'da şiddetli rüzgar 13

şiddetli yol hasara açtı Ağrı'da rüzgar 14

açtı şiddetli rüzgar yol hasara Ağrı'da 15

hasara rüzgar açtı şiddetli Ağrı'da yol 16

hasara yol şiddetli rüzgar açtı Ağrı'da 17

rüzgar hasara şiddetli yol Ağrı'da açtı 18

 açtı yol rüzgar hasara Ağrı'da şiddetli 19

 hasara Ağrı'da şiddetli rüzgar yol açtı 20


3 Yorum

M...

M...

7 ay önce

Devlet bütçesinden ayrılan o kadar milyonlar beş para etmeyen müteahhitlerin eline geçince aslan payını kendilerine ayırmak için çırpınırken yapılar denetimsiz olur malzeme ucuz olur malzemeden çalmakta ayrıca çok olur... hasar gören yerlerdeki fotoğrafları inceledim toki konutları devlet hastanesi afet konutları Milletin hazinesi olan Devletten çalanların evleri daha beter başlarına yıkılsın.

Ali

Ali

7 ay önce

Devleti kötülemeyi bırakın , bugün şiddettli bir fırtınada ABD dahil bütün gelişmiş ülkelerde bu tarz yıkılmalar oluyor. Mütehatle devletle hiç bir alakası yok

Lina

Lina

7 ay önce

Ben mütahit değilim onu baştan belirteyim... Ali sana katılmıyorum devlet kim benim sensin odur budur... bende akşama kadar devletin ihale işlerinin içindeyim Allah’ta bilir bir çivi doğru çakılmıyor hazır beton dışında.. benim evimin çatısı 15 yıldır hiç uçmuyor niye biliyorsun 2 kilo çivi 5 kilo fazla tel 30 40 fazla tahta çaktım ev benim ya ondan.. dedim ya devlet ben sen o şimdi bizler namusuz olunca karşımızdaki insanlar devlet olarak anlıyor.. sözde devleti temsil eden kurumlar yüzde 35 - 40 Kırım’la ihale veriyorsa bunların olacağı kaçınılmaz doğubayazıt devlet hastanesinin yapılışından bu yana çatısı bildiğim kadar 3. Kezdir yenileniyor gelişmiş ülkeleri bırak batık ülkelerde bile bukadar olamaz

Yorum Ekle