Ağrı'da sahte altın satarak 4 milyon liralık dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 22 zanlı yakalandı

Ağrı'da sahte altın satarak 4 milyon liralık dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 22 zanlı yakalandı

AĞRI - Ağrı'da, sahte altın satarak vatandaşları 4 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen 26 şüpheliden 22'si gözaltına alındı.

AĞRI - Ağrı'da, sahte altın satarak vatandaşları 4 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen 26 şüpheliden 22'si gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı, sahte altın üretimi ve satışı yaptığı belirtilen bir şebekenin vatandaşları dolandırdığı yönündeki ihbar ve şikayetler üzerine soruşturma başlattı.

Başsavcılık, soruşturma kapsamında yapılan araştırmada, önce gerçek altın satarak güvenlerini kazandıkları vatandaşları daha sonra temin ettikleri sahte altınları satıp 4 milyon lira dolandırdıkları belirlenen 26 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.

Karar üzerine harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, il merkezi ve ilçelerindeki bazı adreslere yaptıkları operasyonla 22 zanlıyı yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerindeki aramalarda, çok sayıda sahte altın ve suç unsuru ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında 4 zanlının yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.Kaynak:AA

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Açıklama

Sahte altın üretimi ve satışı yoluyla dolandırıcılık faaliyetleri ile ilgili gelen ihbar ve şikayetler üzerine şüpheli şahısların öncesinde gerçek altın satarak güven kazandıktan sonra temin ettikleri sahte altınları satmaya çalışarak örgüt kapsamında vatandaşları dolandırma eylemini gerçekleştirdiklerinin tespit edilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturma kapsamında;

Ağrı ili ve ilçelerini kapsayacak şekilde 13.03.2021 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 22 şahıs gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda deliller ve suç unsurları ele geçirilmiştir. Şüphelilerin ifadelerinin alınma işlemlerine devam edilmekte olup, soruşturma işlemleri Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle sürdürülmektedir.

satarak 22 iddiasıyla - milyon Sahte dolandırıcılık zanlı AĞRI 4 yaptıkları liralık altın yakalandı 2

milyon zanlı liralık iddiasıyla Sahte 22 4 altın AĞRI satarak yakalandı - dolandırıcılık yaptıkları 1

dolandırıcılık liralık satarak milyon yakalandı Sahte yaptıkları AĞRI iddiasıyla 4 zanlı altın - 22 3

iddiasıyla altın yaptıkları 4 22 - dolandırıcılık Sahte AĞRI zanlı milyon liralık satarak yakalandı 4

Etiketler: 22 zanlı, Ağrı, dolandırıcılık, gözaltı, sahte altın.

Yorum Ekle