Ağrı'da sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısının ilk dozu yapılmaya başlandı

Ağrı'da sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısının ilk dozu yapılmaya başlandı

Ağrı 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde sağlık çalışanlarıyla birlikte Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. İdris Demir de aşı oldu.

AĞRI - Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısının ilk dozu, 6 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nde sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı.

Ağrı 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde sağlık çalışanlarıyla birlikte Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. İdris Demir de aşı oldu. Demir, ülke genelinde başlatılan aşı çalışması kapsamında aşı olduklarını dile getirdi.

Bugün itibarıyla aşılanmanın başladığını belirten Demir, " Bakanlığımız tarafından sağlık merkezimizden toplam 17 arkadaşımız var bugün itibariyle aşı yapmaya başladık. Vatandaşlarımızdan ricamız onlar adını da aşılarımız geldiği zaman randevularını MHRS veya 182’den randevularını alıp gelip aşılarını yapmaları. Gün içerisinde zaten bakan beyimiz açıklama yaptı. 100 bin aşkın sağlık çalışanı aşılandı. Bu aşılar geleneksel aşılar olduğu için ciddi bir yan etkileri yoktur. En fazla kolda kızarıklık ağrı oluşturabilir. Yani halkımız adına çok güvenli aşılar pandemiyi yenmenin en güzel ve en doğru yolu aşılamadır. Kaliteli aşıyla da inşallah bu sürecin üstünden geleceğiz, vatandaşlarımızın bir şüphesi olmasın. Zaten gün içerisinde bakanımızın vereceği rakamlarla bütün sağlık çalışanlarının güvenle bu aşıyı yaptıklarını görecekler.” diye konuştu.
HABER: ÖZGÜR KARİP

ağrı aşı çalışmaları1

ağrı aşı çalışmaları2

1 Yorum

Danyal Demir

Danyal Demir

3 ay önce

Allah hekimlerimizin eksikliğini göstermesin bu illet hastalıkları ancak aşı ile kurtulmak mümkün

Yorum Ekle