Ağrı'da koronavirüs iddialarına yalanlama

Ağrı'da koronavirüs iddialarına yalanlama

Ağrı’da bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığına yakalandığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirildi.

’da bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığına yakalandığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirildi.

Koronavirüsün en sonra İran’da görülmesi İran'a sınırı bulunan Ağrılıları tedirgin etti. Sabah saatlerinde Ağrı Devlet Hastanesi’nde maske ile dolaşan sağlık çalışanlarının görülmesi üzerine korona virüs yayıldığı iddiaları gündeme gelmişti.

Ağrı İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Ufuk Kurnaz, iddialarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Ağrı'da koronavirüs salgınına yakalanan herhangi birinin bulunmadığını belirtti.

Ağrı genelinde coronavirüs vakası ya da şüphesi tespit edilmediğini ifade eden Kurnaz, şunları kaydetti:

"Son 24 saattir gerek sosyal medya gerekse bazı İnternet sitelerinde, Çin'de ortaya çıkmış olan Coronavirüs hastalığına dair Ağrı ilinde 1 vakanın görüldüğü şeklinde bazı haberlerin yayınlandığı görülmektedir. Bu ve benzeri haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şu an itibariyle Ağrı ilinde herhangi bir Coronavirüs vakası ya da şüphesi tespit edilmemiş olup tüm kamuoyuna duyurulur." Daha çok Ağrı ile ilgili haberler okumak için Ağrı Haber sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3 Yorum

Utku

Utku

1 yıl önce

Memlekete her önüne geleni alırsanız olacağı budur bizim sınır kapımız muftak kapısı gbi maşallah hep açık ztn ağrı devlet hastanesine giren sağlıklı çıkamıyor Ki ya virüs ya hastalık kapıyor dua edin ölmemiş maşallah öyle temiz öyle bakımlı bi hastane ki tuvaletine giremiyorsun yarısı bozuk yarısı leş içinde asansör desen halatı kopmuş allaha emanet gdiyor koridorlar da insanlar gzemiyor bile düşün 50 60 milyon tlye hastane yapıyorsun ama 500 milyar verip bakım onarım temizlik yapmıyorsun garip

caliskan

caliskan

1 yıl önce

Ağrı gümrüğü yol geçen hanı...Yollar mülteci dolu... Nasıl tedbir alınacak.2 gündür Valilik bu konularda hiçbir açıklama yapmadı...

Bay04

Bay04

1 yıl önce

İrana korona virüsü geldimi 100%100 doğubeyazıt gelir her gün mülteci geliyor mülteci geldik sürece türkiyeye de yansıyacak

Yorum Ekle