Ağrı'da, İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları protesto edildi

Ağrı'da, İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları protesto edildi

AĞRI - İsrail'in, Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırıları ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Filistinlilerin evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması, Ağrı'da protesto edildi.

AĞRI - İsrail'in, Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırıları ve Şeyh Cerrah si'nde Filistinlilerin evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması, Ağrı'da protesto edildi.

Ağrı'da da Kudüs Platformu adı altında bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin ve gönüllülerinin oluşturduğu araç konvoyu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı önünden hareket etti.

Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılan araçlarla korna çalan grup, yaklaşık 3 kilometrelik şehir turunun ardından Ulu Cami önünde basın açıklaması yaptı.

STK'ler adına açıklamayı okuyan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdurrahman Aslan, İsrail devletinin kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirdiğini dile getirdi.

Mescid-i Aksa'nın özgürleşmeden insanlığın özgürleşmeyeceğini vurgulayan Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tam da bu yüzden herkes sussa da Filistin'de, Kudüs'te bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya, bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz. Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyor. Biz de burada direnmeye devam edeceğiz. Bu kör düzene karşı yılmayacağız ve usanmayacağız."(AA)

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle