Ağrı'da çiftçilere malzeme dağıtıldı

Ağrı
Ağrı'da çiftçilere malzeme dağıtıldı

AĞRI - Ağrı'nın Patnos ilçesinde 900 çiftçiye 350 bin lira değerinde çizme, tulum, ilaçlama pompası, meme dezenfektanı ve eldiven dağıtıldı.

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP) ve Patnos ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen "Patnos Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi" kapsamında çiftçilere malzeme dağıtımı için program düzenlendi.

DAP Erzurum Bölge Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, törende, bitkisel ve hayvansal üretim ile tarım sektöründe bu bölgenin potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, "Bu amaçla Ağrı ve ilçelerine 9 projeyle toplamında 4,5 milyon lira destek sağlamış olduk. 2 proje Patnos'ta uygulandı." dedi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf İçen ise bütün çiftçilere malzeme dağıtmak için bir proje daha hazırlayacaklarını belirtti.

Program, 900 çiftçiye çizme, tulum, ilaçlama pompası, meme dezenfektanı ve eldiven verilmesiyle sona erdi.

Programa, Kaymakam Yusuf Cankatar, kurum amirleri ve çiftçiler katıldı. Kaynak: AA

Ağrı'da çiftçilere malzeme dağıtıldı1

Ağrı çiftçilere malzeme dağıtıldı1

Ağrı çiftçilere malzeme dağıtıldı2

Ağrı çiftçilere malzeme dağıtıldı3

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: DAP, Patnos, Patnos Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi.

Yorum Ekle