Ağrı'da "Cami, Din Görevlileri ve Vefa" temalı konferans

Ağrı
Ağrı'da 'Cami, Din Görevlileri ve Vefa' temalı konferans

Ağrı'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında "Cami, Din Görevlileri ve Vefa" konulu bir konferans düzenlendi.

AĞRI - Ağrı İl Müftülüğü, her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kültür ve Kongre Merkezi konferans salonunda bir program düzenledi. Her yıl bir tema ile kutlanan programın bu yılki teması Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "Cami, Din Görevlileri ve Vefa" olarak belirlendi. Programa davet edilen emekli İl Müftüsü Necati Akkuş bu konuda bir konferans verdi.

Programda konuşan Vali Osman Varol, "Bizlerin gelecek kuşaklara aktarmamız gereken bir inancımız, yaşamımız ve aile yaşantımız var. Din görevlilerimize bu değerlerimizi gelecek nesillere aktarma konusunda büyük bir rol düşüyor" dedi.

Son olarak Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle gerçekleştirilen etkinliklerde başarı gösteren hocalara Vali Varol tarafından plaket verildi. Kaynak: İHA

Ağrı Cami Din Görevlileri Vefa konferans1

Ağrı Cami Din Görevlileri Vefa konferans2

Ağrı Cami Din Görevlileri Vefa konferans3

Ağrı Cami Din Görevlileri Vefa konferans4

Ağrı Cami Din Görevlileri Vefa konferans5

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Yorum Ekle