Ağrı'da bir tonluk boğalar alıcılarını bekliyor

Ağrı'da bir tonluk boğalar alıcılarını bekliyor

AĞRI - Ağrı Hayvan Borsası'na getirilen 1220 kilo ağırlığındaki "Mehmet" ile bir tonluk "Aslan" adlı simental cinsi boğalar, alıcılarını bekliyor.

AĞRI - Ağrı Hayvan Borsası'na getirilen 1220 kilo ağırlığındaki "Mehmet" ile bir tonluk "Aslan" adlı simental cinsi boğalar, alıcılarını bekliyor.

Türkiye'de büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığının yaygın yapıldığı illerden Ağrı'da, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Hayvan Borsası'nda hareketlilik yaşanıyor.

Besiciler ile daha uygun fiyata kurban bulmak için bekleyişlerini sürdüren alıcılar arasında sıkı pazarlıkların yaşandığı hayvan pazarında, bir tonluk ve iri olan büyükbaş hayvanlar yoğun ilgi görüyor.

Yaz ayları boyunca Kösedağ'ın yaylalarında kışın da ahırlarda beslenen boğalardan 1220 kilo ağırlığındaki "Mehmet"e 30 bin, bir ton ağırlığındaki "Aslan"a ise 27 bin lira fiyat biçildi.

Hayvan pazarında ilgi gören kurbanlıkları gören vatandaşlar, fotoğraf çekti.

Boğaların sahibi Nedim Kaya, AA muhabirine, büyük bir emek vererek kurbanlıkları beslediğini söyledi. Alıcı beklediklerini belirten Kaya, "Simental cinsi olan bu hayvanlarımızı yem, korunga ve fiğ ile besledim. Zaman zaman ciddi alıcılar oluyor ama henüz satamadık. 2 hayvana 57 bin lira istiyoruz." diye konuştu.Kaynak:AA

bir boğalar Ağrı'da alıcılarını tonluk bekliyor 1

Ağrı'da bir boğalar alıcılarını tonluk bekliyor 2

Ağrı'da tonluk bekliyor boğalar alıcılarını bir 3

Ağrı'da boğalar alıcılarını bekliyor tonluk bir 4

bir Ağrı'da alıcılarını tonluk boğalar bekliyor 5

bekliyor alıcılarını bir tonluk Ağrı'da boğalar 6

bekliyor bir boğalar Ağrı'da tonluk alıcılarını 7

Ağrı'da tonluk bekliyor bir boğalar alıcılarını 8

bekliyor boğalar alıcılarını Ağrı'da tonluk bir 9

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ağrı, kurbanlıklar.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle