Ağrı'da alınan Kovid-19 tedbirleri sürüyor

Ağrı'da alınan Kovid-19 tedbirleri sürüyor

Ağrı'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamında alınan tedbirlerin titizlikle yürütüldüğü bildirildi.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Valilik Toplantı Salonu'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Vefa Sosyal Grubu'nun çalışmalarında bir sorun yaşanmadığını ve gelen ihbarların tamamına yakınının karşılandığını söyledi.

Ağrı Valisi Süleyman Elban: "Tekstilkentte bir fabrikamız, geçen haftadan bu yana maske üretimine başladı. Günlük 200.000 adet maske üretiliyor. Sağlık Bakanlığıyla anlaşma yaptık. İlimizin ihtiyacı karşılandıktan sonra geri kalanı diğer illere nakledilecek." dedi.

Kentte koronvirüsten ölen herhangi bir vatandaşın olamadığını ve yoğun bakımda yatan hastanın da bulunmadığını ifade eden Elban, şöyle konuştu:

"Allah'a şükür il genelinde koronavirüs yayılmış değil. Diğer illerde de olduğu gibi bizde de 2 kaynaktan korona rahatsızlığı ortaya çıktı. Birincisi İstanbul'dan gelenler, bunların bir kısmını havaalanında gelirken kontrollerinden tespit ettik. İki tanesi de daha sonra burada ortaya çıktı. Bir diğeri de il dışında umre ziyaretine gidenlerden kaynaklı ve onların çevresinden çoğalmaya başladı. Bunun dışında Allah'a şükür ilimizde endişe ve korku verici bir durum yok. Ancak bu bizim tedbirleri aksatacağımız, almayacağımız ya da daha rahat davranacağımız anlamına gelmiyor."

Sağlık çalışanları için bir yurt ayarlandığını ve isteyenin burada kalabileceğini belirten Elban, ildeki cezaevlerinde çalışan personellere de okulların pansiyonlarında kalacak yer ayarladıklarını anlattı.

İldeki arıcılar ve tarımla uğraşan vatandaşları sosyal mesafe konusunda uyardıklarını ve faaliyetlerine devam edebileceklerini aktaran Elban, "İl girişlerimizde kontrollerimizi yapıyoruz. Başta İstanbul olmak üzere gelen vatandaşlarımızın 14 günlük karantinaya uymasını istiyoruz. Çünkü vakanın en yoğun olduğu iller belli ve Sağlık Bakanlığı açıkladı. Dolayısıyla asıl olan şey dışarıdan da buraya bir vakanın gelmemesi." diye konuştu.

Kovid-19 tedbirleri alınan Erzincan
sürüyor ve tedbirleri Ağrı, Erzurum Erzincan

1 Yorum

  1. Mağdur Sağlıkçı

    Bazı illerde çalışan eşlerden ikiside sağlıkçı ise anna çocukların sağlığı ve aile bütünlü açısından idari izinli sayılmıştır sayın valim ve değerli sağlık müdürümün bu konuda hassasiyetlerini göstererek çocuklarımız için annenin idari izinli sayılması için bi düzenleme yapsalar seviniriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir