Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali

AĞRI - Doğu Anadolu Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine 28 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin 241 rakımlı Balık Gölü, ilk festivale ev sahipliği yaptı.

AĞRI - Doğu Anadolu Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine 28 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin 241 rakımlı Balık Gölü, ilk festivale ev sahipliği yaptı.

Taşlıçay Belediyesince ilki gerçekleştirilen 1. Balık Gölü Festivali, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Festivalde konuşan Ağrı Valisi Süleyman Elban, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Vatandaşların birbirleriyle kaynaşması adına festivallerin çok önemli olduğunu ifade eden Elban, "Buluşmak güzeldir. Bu bir bayram, düğün veya festival olur. İnsanlar buluştukça, görüştükçe yakınlaşır. İnsanlar buluştukça birbirleriyle samimiyetleri de artar. Aralarındaki kardeşlik duygusu yakınlaşma ve birbirlerine karşı olan sevgi buluştukça ve yakınlaştıkça artar. İster ister komşu olun görüşmeye görüşmeye de yad olup gidiyoruz." dedi.

Ağrı'nın kendine has ve birçok ilde bulunmayan özellikli coğrafi güzelliklere sahip olduğunu belirten Vali Elban, şöyle devam etti:

"Ağrı Dağı artık dünyada hepimizin bildiği birçok din tarafından kutsanan, birçok millet tarafından çok özel kılınan, ama en özeli bizim için olan bir dağ. Ağrı Dağı dışında da ilimizde birçok güzelliğimiz var. Bu güzelliklerden birisi de bugün Ağrı'da festival yaptığımız Balık Gölü'müz. Bizim bu gölümüzden daha az özelliğe ve daha az güzelliğe sahip birçok göl çok rahat ulaşımı nedeniyle çok fazla turist çekmekte ve insanlara çok ciddi bir gelir sağlamakta.İnşallah bu festivali bahane kılarak hem buluşacağız, görüşeceğiz hem de ilimizi, Balık Gölü'müzün tüm güzelliklerini herkese tanıtacağız."

-"Bizim bu ülkeye sahip çıkmamız lazım"

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi de Türkiye ve Ağrı'da huzur olduğunu belirterek, Ağrı Dağı ve İshakpaşa Sarayı başta olmak kentin birçok turistik mekanı olduğunu dile getirdi.

AK Parti hükumeti döneminde Ağrı'ya her türlü desteğin sağlandığına dikkati çeken Çelebi, "Bizim bu ülkeye sahip çıkmamız lazım. Biz bu ülkeye sahip çıktığımızda sırtımızı yere getirecek hiç kimse olmaz. AK Parti hükümetlerinden bugüne kadar Ağrı'ya 17 katrilyon para geldi. Daha önceki valilerimizin döneminde biz Doğubayazıt'tan Balık Gölü'ne gelen yolun tamamını asfaltladık. Taşlıçay'dan Balık Gölü'ne gelen yol 30 kilometre. Tabii 1 yıl içinde bu yolu yapma imkanınız olmaz. Ama her yıl en azından 5 kilometre asfalt çalışması yapma kaydıyla 3 sene içerisinde bu cennet gölü yolunun asfaltlamasını bitireceğiz." şeklinde konuştu.

Festivalin düzelenmesinde emeği geçenlere plaket ve hediyelerinin verilmesinin ardından Manuş Baba lakaplı şarkıcı Mustafa Özkan, festival alanına gelen davetlilere müzik ziyafeti sundu.

Sabah erken saatlerde kendi araçlarıyla ya da ilçe merkezinde hazırlanan minibüslere binerek festivalin yapılacağı alana gelen vatandaşlar ise güzel bir gün geçirmenin tadını çıkardı.

Ağrı ve ilçelerinin yanı sıra Iğdır'dan da çok sayıda kişinin katıldığı festivalde, çocuklar oyun parklarında oynarken vatandaşlar da teknelerle Balık Gölü'nü gezdi.

Renkli görüntülere sahne olan festivalde, bir yandan mangallarını yakarak piknik yapan vatandaşlar bir yandan da yerel sanatçıların söylediği Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halay çekerek gönüllerince eğlendi.(AA)

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali1

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali2

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali3

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali4

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali5

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali6

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali7

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali8

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali9

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali10

Ağrı'da 1. Balık Gölü Festivali11

Paylaşmak İstermisin?

6 Yorum

...

Utku

2 yıl önce

Ya arkadaş millet orya gzmeye glmiş festivale glmiş brz ondan bahset sayın valimiz diyor birlik beraberliğimiz sürsün böyle etkinlikler sürsün hep bir arada olalım ekrem beyde kalkmış yok ağrıya 17 kattrilyon gelmiş yok yolunu yapacağız bide 5 km 5 km yapıcaz diyo 35 km yi bi seferde yapamıyormusunuz işiniz gücünüz şov yeter yaa belediye başkanı öyle bu öyle hastaneye gder taziyeye gder açılışa gder öyle nereye gderse işleri güçleri reklam şov

...

Temel reis

2 yıl önce

Pazar günü olmasını çok isterdim çoluk çocuk gidecektik ne iyi olacaktı..
Yinede emeği geçen herkese teşekkürler başta sayın Valimiz ki o ve Belediye Başkanımız candır. Daha nice festivaller görmek dileğiyle ama pazar günü olması temennisiyle...

...

yerli turist

2 yıl önce

bir kaç sene önce balık gölüne gitmiştim yolu filan yoktu bata cıka gittik. mis gibi hava tertemiz . yerde bir tane çöp bulamadık. şimdi balık gölünü de kaybettik desenize artık. heryer çöp pislik içinde kalacak kesin. oranın o mis gibi doğası yerle bir olacak. neden çünkü biz insanlar orayı keşfettik artık . geçmiş olsun canım ülkem bir yeri daha kaybedeceğiz yakında :(inşallah ben yanılırım da orası mis gibi kalır yine.

...

Hasan yağız

2 yıl önce

Saklı cennet ama yolu yok gitmeye.Millet vekilimizde yılda 3 km asfalt atarsak buranın 5 yılda yolunun tamamlanacağından bahsediyor.30 km asfalt atamayacaksanız bırakın bu işi.Ayrıca taşlıçay belediye başkanımıza samimiyet ve gayretleriyle bu organizasyonu yaptığından ötürü tebrik ederim.

...

Ağrılı

2 yıl önce

Bu festivalin en büyük kazanımı canım Ağrılı hemşehrilerimi bir araya getirmesidir. Öte yandan Vekilin, Valinin, Belediye Başkanının, seyyar satıcının, esnafın, eşrafın ve halkımızın üzerine düşeni yapması noktasında yazmamız gerekenleri yazsak, burdan yolu olmayan Balıklıgöle yol olur :) "Niyet hayır, akıbet hayır" deyip kapatalım...

...

taccay

2 yıl önce

Öncelikle Belediye Başkanımız İsmet TAŞDEMİR'e Taşlıçay halkı adına teşekkür ederiz.Bu kadar insanı bir araya getirdiği ve böyle bir günü yaşattığından dolayı.

Yorum Ekle