Ağrı 4. Geleneksel bal festivali başlıyor

02 Eylül 2021 Perşembe, 01:07 | Son güncelleme:
Ağrı 4. Geleneksel bal festivali başlıyor

Ağrı Valiliği’nin öncülüğünde Ağrı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Ağrı Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı ve Ağrı Arı Yetiştiricileri Birliği’nin katkılarıyla düzenlenen “Ağrı 4. Bal Festivali” bu yıl 3-4-5 Eylül 2021 tarihlerinde Ağrı Millet Bahçesi’nde yapılacak.

Üreticilerin ürettikleri bal ve bal ürünlerini tanıtma fırsatı buldukları festivalde halk oyunları, folklor ekibi gösterisi, müzik dinletisi gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. Gelenekselleşen Bal Festivali'nin amacı; Ağrı balı hakkında farkındalık oluşturmak, Ağrı balının yerel ve ulusal alanda tanıtımını sağlamak, üreticilerimize ürünlerini tanıtma ve pazarlama fırsatı sunmak, balın insan sağlığı açısından önemi konusunda halkımızı bilinçlendirmek ve Ağrı'da bal üretiminin artmasını sağlayarak Ağrı ekonomisine katkı sunmaktır. Ağrı 4. Bal Festivali"ne tüm halkımız davetlidir.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
1 Yorum
Yusuf Kenan Halide Baldız

Yusuf Kenan Halide Baldız

2 hafta önce

Ne güzel memleketim ağrı insanlara kocaman saygılarımla selamlıyorum onlar doğru bir insanlardır


Yorum Ekle