Abdulhamit Gül

Son dakika Abdulhamit Gül haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ve yeni güncel Abdulhamit Gül haberleri anında bu sayfada bulunmaktadır.

Abdulhamit Gül
Abdulhamit Gül

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kimdir? Gaziantep doğumlu olup 12 Mart 1977'de Gaziantep'in Nizip ilçesinde doğdu. Baba adı Cemil, anne adı Saliha'dır. Bakan Abdulhamit Gül ilköğrenimini Cumhuriyet İlkokulu'nda tamamladı. Nizip İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ayrıca Serbest avukatlık yaptı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum örgütlerinin farklı kademelerinde görev aldı. Yayın dünyasında çalışmaları da bulunan Gül'ün aynı zamanda siyasi, güncel ve edebî konularda pek çok makale ve denemesi yayımlanmıştır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

25, 26 ve 27. Dönemde Gaziantep Milletvekili seçilen Abdulhamit Gül, 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan, 2. ve 3. Olağanüstü Büyük Kongrelerinde yeniden MKYK Üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca AK Parti Genel Sekreteri olarak görevlendirilmiştir.

65. Hükümet'te Adalet Bakanlığı görevini yürüten Bakan Gül, daha sonra 9 Temmuz 2018 tarihinde açıklanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi'nde de Adalet Bakanlığı görevine getirildi. Gül, evli ve üç çocuk babasıdır.

Son Dakika Abdulhamit Gül Haberleri

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?