Bisküvili Prenses Tatlısı Yemek Tarifi yemeği 
 
Yemek Tarifleri

Bisküvili Prenses Tatlısı yemek tarifi

Bu Tarif: 10054 kere okundu
Ekleyen webmaster

Bisküvili Prenses Tatlısı Yemeği Yemek Tarifi

Malzemeler
Alt için:
5 Su bardağı süt
1 su bardağı şeker
1 su bardağı un
1 paket margarin
1 paket kakaolu bisküvi
üst için:
1 su bardağı süt
1 su bardağı su
1 su bardağı şeker
3 yemek kaşığı un
1 yumurta sarısı

Hazırlanışı
Un, şeker, süt, margarin bir tencereye koyulur ve kaynayıp puding kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Daha sonra ocaktan alınır ve mikserle en az 15 Dakika karıştırılır. Bu arada bir kaba süt ile ıslatılmış bisküviler dizilir. üzerine hazırladığımız muhallebi dökülür.
üst Hazırlanışı:
Un, şeker, süt, su ve yumurta bir tencerede kaynayıncaya kadar karştırılır daha sonra ocaktan alınır ve mikserle en az 15 dakika karıştırılır.
Arzuya göre daha önce hazırladımız muhallebinin üstüne bir kat daha sütle ıslatılmış bisküviler dizilir. Eğer bir kat daha bisküvi istenmiyorsa muhallebinin üstüne hazırladığımız sos dökülür ve buzdolabında 30 dakika bekletildikten sonra servise sunulur.
PüF NOKTASI: tatlının maksimum lezzetinde olması isteniliyorsa bahsedilen sürelerde mikserle karıştırmak şarttır. Sürelerde kısaltma yapmayınız.

)

Bisküvili Prenses Tatlısı Yemek Tarifi
 
yemek yemek

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.