İbrahim Saraçoğlu vitiligo karaciğer yetmezliği için lavanta kürü

15.09.2009 Saat: 00:00

İbrahim Saraçoğlu'ndan vitiligo,karaciğer yetmezliği, hepatit-B ve hepatit-C için lavanta kürü
Hazırlanışı:

- Bir tutam (4-5 g) lavantayı 300 ml (yaklaşık bir buçuk Su bardağı) kaynar suya koyduktan sonra 4 Dakika kısık ateşte demleyin.
- Dört dakikadan daha fazla demlemeyin. Demleme esnasında sıcaklığını kaynama noktasında sabit tutun. Cezvede demlerken ocağın altını çok kısık tutun. Fokur fokur kaynatmayın. Çok yavaş bir şekilde kaynıyor kaynamıyor gibi demleyin.
- Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyin.
- 15 Gün boyunca her gün, akşam yemeklerinden en az iki Saat sonra bir çay bardağı dolusu için. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. Bir gün önce arta kalan miktarı kullanmayın. Kolay olsun diye bir kaç günlük hazırlayıp buzdolabında koruma altına almayın.
- Hiç bir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri hiç bir katkı ilave etmeyin.
- Onbeş günlük ilk kür tamamlandıktan sonra rahatsızlığın seyrine göre haftada 3-4 defa, akşam yemeklerinden en az iki saat sonra bir çay bardağı içilmeye devam edin. Karaciğer metabolizması sağlıklı çalışmaya başladıktan sonra kür sonlandırılmış olur.

Her sağlıklı insanın yılda bir defa 15 günlük lavanta kürünü uygulamasında çok büyük faydalar vardır. Değerli okuyucular hiç bir bitkisel kürü alışkanlık haline getirmeyin. Karaciğer yetmezliği şikayeti olanların, Hepatit-B veya Hepatit-C virüsü ile yaşamak zorunda olanların zaman zaman lavanta kürünü uygulamalarında çok büyük yararlar vardır.
--- Ciltdeki sivilce ve lekelere karşı lavanta kürü:
Lavanta kürü sivilceler için de etkilidir. Anca sivilcelere karşı lavanta kürü hazırlanırken demleme süresi 10 dakika olmalıdır. 1o dakika demlendikten sonra ılımasını beklemeden süzülmelidir. İçilecek olan miktar 1 su bardağıdır.

Vitiligo şikayeti olanların,

Patlıcan, kuru soğan, taze domates, bulgur tüketimini en aza indirmelerini
Güneşin güçlü olduğu 10.30 – 16.00 saatleri arasında yaz mevsiminde güneşe çıkmamalarını
Önleyici olarak da öğünlerinde mısır ekmeğini, Elma (soymadan) tüketimini tercih etmelerini öneriyorum.

Önemli Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Bilmeniz gereken nokta kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

Bunlara da bakmak istermisiniz

İbrahim Saraçoğlu vitiligo karaciğer yetmezliği için lavanta kürü yorumları

ibrahim 11-01-2017 23:17:06

Lavanta kürü kurumus lavanta cicekleri ile mi yapiliyor?

Gözde 19-02-2016 15:34:36

Merhaba bende de vitiligo var ve aktarımın bana önerdiği bir bitkinin suyuyla cok cabuk bir iyileşme gördüm bitkinin adi hiltan otu. Bu bitkinin suyunu aktarimdan aliyorum ve duzenli kullandigim zaman gercekten cok etkisini gordum beyazliklarda. Oneriyorum

filiz 28-03-2014 17:19:21

kızım 6 yaşında doğuştan ala ve leke dendi yüzünün yarısı beyaz çoğalma yok ama belli ne yapmam gerekir lütfen cevap bekliyorum

YORUM EKLE

Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Email*
Yorumunuz*
Güvenlik Kodu: Güvenlik KoduGüvenlik Kodunu Girin: