Cilt Beyazlatan Maske Tarifleri

02.12.2015 Saat: 19:05

Cilt beyazlatma uygulaması için kozmetik markalar yerine ev de kendi yöntemleriniz ile hazırlayacağınız maskeleri kullanıma alabilirsiniz.

Doğal Cilt Beyazlatan Maske Tarifi

  • Soya peyniri
  • 10 gram maya

Doğal cilt beyazlatan maske tarifi için 10 gram maya ile soya peynirini ezerek harmanlayalım. Karışımın mayalanması için 20 Dakika boyunca bekleyelim. Hazırladığımız maskeyi cilt üzerine masaj yardımı ile sürelim ve 15 dakika bekleyelim.

Cildi Beyazlatan Doğal Karışım

Cilt Beyazlatan Maske Tarifleri

  • 2 yemek kaşığı lavanta yağı
  • 1 yemek kaşığı fasulye unu
  • 1 adet yumurta akı

1 adet yumurtanın sarısı ile beyazını ayıralım. Yumurta beyazının içerisine 1 yemek kaşığı fasulye unu ve 2 yemek kaşığı lavanta yağı ilave edelim. Hazırladığımız karışımı cilt üzerine masaj yardımı ile iyice yedirelim. Maske kullanımı sonrasında cildinize koruyucu kremler sürebilirsiniz.

Papatya İle Cilt Beyazlatma

Cilt Beyazlatan Maske Tarifleri

  • 1 yemek kaşığı bal
  • Bir tutam kurutulmuş papatya
  • 1 çay kaşığı gül suyu
  • 1 bardak su

Bir tutam kurutulmuş papatyayı Su ile kaynatalım ve demlenmeye bırakalım. Elde ettiğimiz kurutulmuş papatya suyunu 1 çay kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı Bal ile harmanlayalım.

Cilt beyazlatan bakım maskesinden etkili sonuç almak istiyorsanız haftada 2 defa olmak üzere düzenli bir şekilde uygulamalısınız.

Maskenizin içerisinde yer alan bal cildinizi onararak sağlıklı görünümün ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Sizler de birbirinden özel bakım maskeleri ile kısa zaman da istediğiniz cilt tonuna sahip olabilirsiniz.

Solgun ve karma Ciltler İçin Yumurta Maskesi

Cilt Beyazlatan Maske Tarifleri

Yumurtanın sarısı yoğun bir şekilde besleyici aktif maddeler içerir. Solgun ve karma ciltleri canlandırmak için idealdir.
Taze bir yumurtanın sarısını iki kahve kaşığı nemlendirici her hangi bir kremle karıştırın. Karışımı kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Haftada iki kez bu kürü uygulayın.
Cilt Beyazlatan Maske Tarifleri

Bunlara da bakmak istermisiniz

YORUM EKLE

Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Email*
Yorumunuz*
Güvenlik Kodu: Güvenlik KoduGüvenlik Kodunu Girin: