Pirinç Ev Eşyaları Nasıl Temizlenir

15.09.2009 Saat: 13:30

Özellikle ev dekorasyonunda kullanılan objeler ya da dekorasyon ürünleri genel olarak pirinçten yapılmakta ve üretime sunulmaktadır.

Ancak her şeyin bir sonu olduğu gibi pirincinde bir ömrü bulunmakta ve belirli bir zamandan sonra da kararmalar meydana gelmektedir.

Kararmalar ise dekorasyon ürünlerinde kötü bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Sadece kararma değil, temizleme işlemleri de Pirinç malzemeleri açısından oldukça zahmetlidir.

Çoğu kadın ev dekorasyonu sırasında pirinç ev eşyaları nasıl temizlenir sorusu ile çeşitli çözüm yolları aramakta ve kolay yöntemler bulmaya çalışmaktadır. Pirinç ev eşyalarını temizlemenin kolay yolları ise şu şekilde açıklanmaktadır;

Pirinç ev eşyalarını temizlemek için önerilen birinci yöntem havası kaçıp bozulmuş eski biralardır. Bu eski biralar ile pirinç eşyalar temizlenebilmektedir.

Eskimiş bira yerine başka malzemeler ile de temizleme işlemini yapmak mümkündür. Bu malzemeler arasında ise tuz, Un ve Limon suyu gelmektedir. Eşit ölçüde belirlenen Tuz ve un karıştırılarak üzerine sirke veya limon suyu dökülmekte ve macun kıvamına getirilmektedir.

Bu macun kıvamını ise bir bez yardımı ile uygulanmak istenen pirinç eşyaya sürülmektedir. Daha sonra kuruma işlemine bırakılmakta ve son işlem olarak da yünlü bir bez yardımı ile iyice kurulanmaktadır.

Pirinç Ev Eşyaları Nasıl Parlatılır?

Pirinç ev eşyaları nasıl temizlenir işleminden sonra bir de yine bir o kadar zor olan parlatılma işlemi vardır. Belirli bir zaman sonrasında kararan pirinç eşyalar uzun süre parlaklığını koruması için belirli işlemlerden geçmektedir. Bu işlemler arasında da yumuşak bir bez yardımı ile Cam silmek için kullanılan ilaçlar yeterli olacaktır.

Cam silme ilacına batırılan pirinç eşyalar bir süre sonra bez yardımı ile üzeri silinmektedir. Böylece pirinç ev eşyalarınızın yavaş yavaş parladığını ve kararmasının çoğunlukla geçtiğini görebileceksiniz.

Bunlara da bakmak istermisiniz

YORUM EKLE

Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Email*
Yorumunuz*
Güvenlik Kodu: Güvenlik KoduGüvenlik Kodunu Girin:

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.