'2021 Afet Eğitim Yılı' kapsamında çocuklar bilgilendirildi

'2021 Afet Eğitim Yılı' kapsamında çocuklar bilgilendirildi

Ağrı'da, 2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı olarak ilan edilmesi nedeniyle çocuklara afetler hakkında bilgi verildi.

Ağrı'da, 2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı olarak ilan edilmesi nedeniyle çocuklara afetler hakkında bilgi verildi.

AĞRI - Toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla 2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edildi. Bu kapsamda Ağrı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, Millet Bahçesinde kurulan çadırda çocuklara farkındalık eğitimi verildi. Video içerikleriyle desteklenen eğitimde çocuklara oynayarak öğrenebilecekleri çeşitli materyaller de verildi.

Eğitim çadırında programla ilgili bilgi veren Ağrı İl Afet ve Acil Durum Müdürü Necati Oruk, "2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Millet Bahçesinde eğitim çadırımızı kurduk. Gelip geçen vatandaşlara ve öğrencilerimize afetler konusunda bilgilendirmede bulundu. Bugünkü misafirlerimiz özel misafirler. Çocuklarımız geldiler. Onlara yapboz hediye ettik. Bilgilendirmelerde bulunduk" şeklinde konuştu.Kaynak:İHA

'2021 Afet Eğitim Yılı' kapsamında çocuklar bilgilendirildi1

Afet Eğitim Yılı kapsamında çocuklar bilgilendirildi2

Afet Eğitim Yılı kapsamında çocuklar bilgilendirildi3

Afet Eğitim Yılı kapsamında çocuklar bilgilendirildi4

Afet Eğitim Yılı kapsamında çocuklar bilgilendirildi5

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle