Prostatın ilacı nar suyu

Uzmanlar, bir dizi besin takviyesi ile prostat kanserini önlemenin çok da zor bir durum olmadığını belirtiyor. Uzmanların prostat kanserini önlediğini tespit ettikleri besin listesinin başında ise nar ve nar suyu bulunuyor.
"Prostat Kanseri ya da prostat iltihaplanmaları; idrar problemlerine yol açarak sadece fiziksel yakınmalara neden olmaz, erkekleri psikolojik ve sosyal yönden de etkiler' diyen Prof. Halim Hattat yaşam stilinin prostat kanseri ile yakından ilişkili olduğunu belirtti.
Kanser riskini azaltan beslenme
"Prostat kanseri riskini azaltmak için et, margarin, yağda kızartılmış gıdalar, yağlı süt ürünleri tüketimi azaltılmalı ve aşırı kalsiyum alımından kaçınılmalı' diyen Hattat şu açıklamaları yaptı:
"Prostat kanserini önlemek için sebzeler, likopen içeren besinler, Deniz ürünleri, tahıllar, E vitamini kabuklu kuruyemişler, soya fasulyesi, tatlı patates ve avokado, yeşil çay, soya ve nar suyu tüketilmelidir.
Neden nar suyu?
Nar suyunun kalbe faydalı olduğu birçok araştırma ile gösterildi. İçindeki ‘tanin' ve ‘antosiyanidin' lerle yüksek bir antioksidan güce sahip olan nar suyu kan akımını olumlu yönde etkilediği, kötü kolesterol LDL seviyelerini azalttığı biliniyor. Nar suyunun çok bilinmeyen bir başka faydası da son dönemde konuşulmaya başlandı.
Nar suyu prostat kanserinin ilerlemesini yavaşlatmada yararlı gibi görünüyor. Bugüne kadar yapılan çalışmalar umut vaat ediyor. Günde 1-2 bardak nar suyu içmeniz prostat kanseri riskine karşı çok yararlı.'

Bunları Okudunuz mu?

Paylaşmaya ne dersin ?

14.09.2009 Saat: 00:00

Stres orta sınıf için en büyük tehdit | Farenjit Nedir, Faranjit Sebepleri ve Tedavi Şekli Nasıldır | Bronzlaşmadan önce bir kez daha düşünün | Uçuk Nasıl Geçer Uçuğa Ne İyi Gelir | Uyku zihin ve sinir sistemi gelişimini etkiliyor | İlaç almadan önce önlemlerinizi almayı unutmayın |