Protez Saç Ekimi

14.01.2007 Saat: 17:10

Normal saç ekimine göre farklılık gösteren protez saç ekimi işlemi, saç ekimi gibi kalıcı değildir.

Protez saç ekimi sonrasında hastanın saçlarını dikkatli bir şekilde kullanması gerekmektedir. Protez saç ekimi işleminde kendi saç köklerinizden elde edilmeyen saçlar kullanıma alınmaktadır.

Protez saç ekim işlemi gerçek insan saçları aracılığı ile geliştirilerek saç derisine monte edilmektedir. Bu saçlar yapıştırıcı aracılığı ile saç derisine yapıştırılmaktadır.

Uygulamaya alınan yapıştırıcılar deriyi hiçbir şekilde tahriş etmemektedir. Protez saç ekimi sırasında kullanılan tüm ilaçlar deriye uygun olarak hazırlanmıştır.

Eğer protez saç ekiminden memnun kalınmaz ise doktor kontrolü ile saçlar tekrardan çıkarılabilir.

Protez Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Protez saç ekimi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de Alın bölgesinde ki çizginin doğal durmasıdır. Alın bölgesine doğru uzanan saçlar uzunlu kısalı olmalıdır.

Bu husus doğal bir görünüm elde etmeniz adına büyük önem taşımaktadır. Saç ekimi öncesinde öncelikle saçların olduğu cinsi belirlenmelidir.

Örneğin eğer saçlarınız ince telli ise, kalın telli saç tipi kullanılmamaktadır. İşlem öncesinde saçın uzunluğuna karar verilmeli ve ona uygun protez kullanılmalıdır.

Protezler saç derisine yerleştirildikten sonra kesim işlemi gerçekleştirilmektedir. Protez uygulaması sonrasında istenirse saçlar boyatılabilir.

Dilerseniz saç şekillendirme işlemlerinden de yararlanabilirsiniz. Eğer sizler de hayal ettiğiniz saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz protez saç ekimi uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Bunlara da bakmak istermisiniz