Rüyada Ağlamak Görmek

Diyadinnet Rüya Tabirlerinde görülen Ağlamak'ın yorumu 3000 ve rüyasında Ağlamak'ı görmenin neye çıktığını, ayrıca rüyada Ağlamakla ilgili rüyanın ne anlama geldiği açıklanmıştır.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Ağlamak nedir

Rüyada ağlamak Rüyada ağladığını görmek bazı kere sevinç, bazı kere de kedere işaret eder. Fakat genel anlamda tüm tabirciler rüyada ağlamayı sevineceğinizin işareti olarak yorumlamaktadır.

rüyada Ağlamak anlamı: rüyada ağlamak hüzün ve kederden kurtulmaya sevinçli bir habere, işarettir.

rüyada yüksek sesle ağlımık

Rüyada yüksek sesle bağırarak, feryad ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, yakasını paçasını yırtarak ağlamak, uyandığında da bu şekilde ağlamaya işaret eder.

Rüyada Korkusundan Ağlamak

Rüyada Allah korkusundan ağlamak, sevince, feraha ve iyi bir geleceğe işaret eder.

Ve yine rüyada ağlamak, yüce Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için de yağmura işaret eder. Çünkü gözyaşı olan yere rahmet iner. Rüyada Ağlamak bulunmaz sermayedir.

Rüyada vefat eden birine ağlamak

Ebu Said El-Vâiz demiştir ki:
Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ettiğini ve buna ağladığını görmek buna rüyada ağlamak, gördüğü gibi çıkmaya, keder ve hüzne işaret eder.

Ağlamadığı halde gözlerinden iplik iplik yaşlar aktığını görmek, murada ermeye ve sevince yorumlanır.

Rüyada yüksek sesle ağlamak

Rüyada yüksek sesle ağladığını görmek uyandığında da ağlayacağına işaret eder. Rüyada sessiz ağladığını gören kişi berekete yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kimse Allah'ın rahmetine nail olur.

Rüyada yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder. Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

ruyada Aglamak sevince işaret eder. Rüyada gözyaşı yanağı yakıyorsa sevineceğinize, uşutuyorsa üzüleceğinize yorumlanır. Rüyada bağırmadan ağlamak dert, gam ve kederden kurtulmaya işarettir.

Rüyada bağırarak ağlamak

Rüyada Bağırarak agladigini görmek, o yer halki için musibet gelecegine yorumlanir. Aglamadigi halde gözlerinden yas aktigini görmek, muradina ermektir. Rüyada Agladigini ve fakat gözlerinden yas akmadigini görenin, bekledigi sey, ümit ettigi sey eline geçmez. Agladigini ve gözünden yas yerine kan aktigini görmek, elinden kaçirdigi firsata pisman olduguna ve günahlarindan tövbeye delalet eder.

Tanıdığın bir insanın öldüğüne ağlamak

Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyada tanidigi bir insanin vefat ederek buna agladigini görmek, gördügü gibi çikmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkin suçlamasina delildir. Halkin bir büyük için agladiklarini ve elbiselerini yirttiklarini görmek, o kisinin kötülük yapacagina delalet eder.

Rüyada ölüp ve cenazenin arkasından ağlandığını görmek, sevince yorumlanır.

Kirmani şöyle diyor: Rüyada ağlamak, büyük bir rahata çıkıp sevinir. Fakat, bağırarak, inleyerek ağlayan felakete uğrar. Gözlerine dolan yaşın, dışarıya akmadığını gören; helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı; üzüntüden feraha çıkmaya, sıcak gözyaşı; kederlenmeye işarettir.

Kirmani : rüyada ağlamak , sevinç ve feraha işaret eder. Yine Rüyada ağlamak helal mal ve paraya işarettir.

Rüyada sıcak gözyaşı kedere, soğuk göz yaşı ise gam ve kederden kurtulmaya işarettir.

Eger Allahu Teala korkusundan, günahini hatirlayip pisman olmakdan ya da Kur an dinlemekten ötürü aglaniyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine isaret eder.

Rüyada sessiz ağlamak

Allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala tarafindan rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yagmur yagmasina delalet eder.

İmam-ı Nablusî şöyle der: "Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur'an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin almasına işaret eder.

rüyada ağlamak ağlayarak uyanmak

Rüyada ağlayarak uyanan kimse genelde tez zamanda sevinecek, mutluluğa ulaşacaktır. Yani çok sevineceği bir haber alır ve uzun süredir istediği bir dileğine kavuşur.

rüyada ağlamak bağırmak

Rüyasinda Feryat etmek sevinçle yorumlanir. Eger korkup da feryat etmisse, bu uyanikken yapmis oldugu bir kötülükten ileri gelmektedir. Birisinin kendisine bir fenalik yapacagindan çekinerek imdat istemek için feryat etmisse, yaptigi bir kötülükten dolayi kanun uygulamasi ile bir ceza görecegine işaret eder.

Ağlamak Benzer Rüyalar

Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Ağlamak yorumları

ebu huzeyf

tam olarak hatıurlamıyorum ama sanırım mekkede bir cami avlusunda olsa gerek orda abdest alırken mazlumalar için bir dua okudum ve ağladığımı gördüm bihayri inşeaalah

Mükremin

Ben rüyamda eşim öldü diye bir başka arkadaşa ağlıyorum arkadaş gittikten sora eşimle telefonda konuşuyorum sadece özlemimi anlatıyorum

berfin

ruyamda sözleniyordum ondan sonra kaynanam tarafından bozuluyordu ama be iitemiyordum yuzuk elimden cıkmıyordu bozulmaması içinde aglıyordum.

fatma

rüyamda annemle kavga ediyordum üstüne sıcak su attım ablamda vardı ablamında sacını cektim ağlıyordum neden anne neden bizi hiç sevmedin neden böyle yaptın diye ağlıyordum

deniznur

merhaba rüyamda vefat eden kızkardeşimi sessizce ağlarken gördüm ve sonra bende ağlıyorum rüyamı yorumlarmısınız etkilendim. :((

EMİNE

RUYAMDA BENİ KOVALAYIP ÖLDÜRECEKLERDİ VE BEN KAÇIYORDUM BENİ YAKALADILAR BIÇAĞI ÇIKARDI ELİNDEN ALDIM BEN ONU ÇOK KÖTÜ YARALADIM RÜYAMIN ANLAMI NEDİR

ali

ben yatarken hanımım rüyamda ağlıyormuşum hanımım bana söyledi hemde 3 kere ama ben agladıgımı hatırlamıyorum bu bana aydınlatırsanız sevinirim

DİLEK

Rüyamda önce kendim daha sonra da kardeşim gelinlik giyiyordu ve sessizce birbirimize sarılarak ağlıyorduk ....... Hayırlar olur inşallah.Acaba sizce bu ne demek olur . Size zahmet bi yorumlar mısınız......

berkay

ben rüyamda ölmüş kuzenimi gördüm onun mezarının üstünde ikimizde oturuyorduk o bana bakıyodu ben ona sonra arkana bakdedi baktım dön düğümde birden kayboldu

seher

rüyamda babamın camiye giderken öldüğünü görüyordum elerimi yüzümü vurarak kendimi hırpalıyor ve su gibi gözyaşlarım akıyordu.babama senin yerine ben öleydimm,evimizin direği yıkıldı,kanatlarım kırıldı diyordum yalnız benim feryatlarımı sadece ben duyuyordum...uyandığımda hala ağlamaya devam ediyordum..RABB im kimseye yaşatmasınn...AMMİNN..

zeyşan

rüyamda segili peygamberimizi gördüm ne anlama geliyor

ferdane

ben babamın hapısaneye gütürdüklerini gürdüm ve ağladım

oğuz

çok teşekkür ederim beni aydınlattınız

rüzgar

ben rüyamda çok ağlıyodum acayip bunun yorumunu ala bilirmiyim....

esra

seni sensiz yaşamak seni sadece rüyalarımda görüyorum rüyamda da konuşmuyorsun neden ama neden

sinan

eski yaşadığımız yere gidiruz abimle ve ıssız bi yer olmuş oralar babama da orda araba çarpmış ölüyodu o aklıma geliyo devamlı ağlıyordum durmadan ama sessizce bunun anlamını söylermisiniz lütfen ... ?

tuğba

ben rüyamda sevdiğim kişi ağlıyordu onu gördüm

sema

ben rüyamda annemin ve babamın bacaklarının olmadığını gördüm ve sesiz bir şekilde ağlıyordum uyandığımda da ağlamaya devam ediyordum.

naci

çok güvendiyim biri tarafında hayal kırıklığı yaşadım onun yakınıylan durumu paylaşırken ağlayarak uyandım

meryem

dün akşam rüyamda kuzenimimn öldügünü gördümve onun başında aglıyodum

rabişş

ben rüyamda kuzenim bana birsürü eziet çektirdidu ondan da birsürü ağladım

ebru

rüyamda gökyüzünü beyaz köpük gördüm bu ne demektir

bayram

selamların en güzeliyle hayırlı geceler benim bir sevdigim kız ben bayadır olsun diye urasıyorum ama o istemiyo olmaz diyo kacıyo aradan biraz zaman gecti ben onu rüyamda alarken görüyorum oda beni üzgün aglarken görüyo ben cok üzülüyorum basına bisey gelcek diye biraz yaklasır gibi oldum ama sen üzülme diye kabul ettim dedi aradan zaman gecti ben tekrar rüya gördüm sevdigim kız …. rüyamda hamile olarak gördüm ben cok seviniyorum aynı rüya devam ediyo aradan 1 gün geciyo ve cocugu oluyo ben cok seviniyorum 1 tane beyaz tenli erkek cocuk masallah ama etrafıma bakıyorum babası kım diye ama göremiyorum :( ben cok mutluyom o mutlu deyil aradan biraz zaman geciyo üzgün olarak alarken görmüstüm en son rüyamda bize 1 kız arkadasıyla misafirlige geliyo ve sevdigim kız ve o mutlu 2 de ama hic onla kavga etmedık ben ona sevdigimi söyledim o olmaz dedi ama 1 kac kere konusmamızda ben seni hak etmiyorum demisti hayırlıı neyse olsun isallah… onun birazda evinde sorunlar ailvi

rabia 2

rüyamda arkadaşım benim bütün kıyafetlerimi makasla kesiyor du ve bende aglaya aglaya onu dövdügümü gördüm

ben ayse

ruyamda annemı cenasında sesıs sesıs agladım

rabıa

ben ruyada olmus neneme cok kotu davranıyordm ve ruyama geldı aglıyordm ruyada

sevgi

rüyamda kendi cocuklugumdayım ama aglıyorum .
anlamını ögrenmek istiyorum.

AYSEGUL

DORU CİKİYOR YAA HEPSİ

rabia

ben rüyamda sessizce ağladım.Bu ne demek acaba

esen

ben dün akşam rüyam da kaynanamın kerdeşinin ağladığını gördüm ve ben de ona bakark habire ağlıyordum sonra bi uyandım hala ağlamaya devam ediyorum

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Paylaşmaya ne dersin ?

0
Yandex.Metrica