Rüyada üzüm görmek, güzel, devamlı, geniş ve toplu bir rızıktır. Rüyada mevsimi içinde salkım salkım üzüm görmek, dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol maişete delâlet eder.

Rüyada üzüm Rüyaların en iyisidir. Üzüm, bol kısmet ve mala. mülke de yorumlanır. Üzüm salkımları kısmet ve geçimin bolluğuna, dünya ve ahiret islerinin yolunda gittiğine, siyah üzüm saadet ve sağlığa; beyaz üzüm mutlu bir Aile hayatına işarettir, Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayata, mevsimi dışında görülen üzüm ise sıkıntıya delalet eder.

Rüyada üzüm görmek neye işarettir

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: "Rüyada bağ ve Asma görmek, zevce ile; üzüm mal ile, kütüklerin kalınlığı sıhhat ile tabir olunur.

Rüyada üzüm görmek devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete, mevsiminde rüyada üzüm görmek gelecek ucuzluğa ve bol geçime işaret eder.

Mevsimi dışında Rüyada Üzüm Görmek, vaktinden önce erişilecek hayra işarettir.

Rüyasında üzüm bağı aldığını gören kimse, eğer bekâr ise, bu Rüya evleneceğine işarettir. Rüyada bağ dikmek hayırlı ve güzel işlerin işaretidir.

Rüyada üzüm görmek rüyaların içinde en hayırlı rüyalardandır. Rüyada üzüm görülmesi; kısmete, mala ve rızka işarettir.

Yine rüyada üzüm görmek dostluk ve muhabbete, güzel ve helal rızka delalet eder.

Rüyada Üzüm Ağacı Görmek
Üzüm ağacı görmek, şen, tatlı, hoş, izzetli ve saltanat sahibi birine işarettir. Rüyada üzüm ağacının dalını kestiğini görmek, şeref ve izzete ermeye alâmettir.

Rüyada beyaz üzüm görmek
Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada vaktinde beyaz üzüm görmek, yağmur ve çiğ ile tabir olunur.

Rüyada Üzüm Yemek
Beyaz üzüm vaktinde yemek, helal mala delâlet eder. Rüyada çavuş üzümü yediğini görmek, meşakkatle hâsıl olan mala delâlet eder.

Rüyada Beyaz ve Siyah Üzüm Görmek
siyah-üzüm
Rüyada beyaz ve siyah üzüm görmek, hayra delâlet eder. Rüyada birçok beyaz üzümler görmek, gündüz yağmuruna, siyah üzümler görmek gece yağmuruna, beyaz ve siyah karışık üzümler görmek, gece ve gündüz çok yağmura delâlet eder.

Rüyada kırmızı üzüm görmek
Vaktinde kırmızı üzüm yemek, az bir menfaate işarettir. Rüyada bir salkım üzüm bulduğunu görmek, bir kadından gelecek toplu mala delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada her vakit siyah ve beyaz üzüm görmek, üç şekilde tabir edilir:

  • Evlat
  • ilm-i feraiz
  • Mal.

Rüyada üzüm şırası görmek de üç şekilde tabir edilir:

  1. Hayırlı mal
  2. Güzel hal ve bereket,
  3. Gam ve beladan kurtulmaya

Rüyada mevsiminde görülen üzüm, hayır ve menfaattir. Kadınlardan ve onlar vasıtasıyla elde edilecek rızka da delâlet eder. Yine üzüm görmek, güzel ve helal rızka, dostluk ve muhabbete çıkar.

Rüyada üzüm toplamak
üzüm-toplamak
Bir bağdan kendi eli ile üzüm topladığını görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine; üzüm sıkıp suyunu çıkardığını görmek, borçları varsa kurtulacağına; hastası varsa şifa bulacağına delildir.

Rüyada üzüm suyu içmek
rüyada üzüm-suyu

Üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre işarettir.

Danyal aleyhisselama göre, Rüyada Üzüm Görmek hayır ve helal maldır. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek keder; vaktinin dışında yediğini görmek hastalıktır. Vaktinde beyaz üzüm yediğini görmek nimet, menfaat ve umduğu şeyin ele geçeceğine işarettir. Kırmızı üzüm de böyle yorumlanır.

Rüyada Çavuş Üzümü Yemek
rüyada üzüm görmek

Rüyada çavuş üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala delalet eder. Rüyada üzüm sıkarak suyunu içtiğini görmek zalim bir devlet adamına hizmet edeceğine işarettir.

Bir asmadan koruk topladığını görmek rızk için yaptığı bütün çabalarının boşa geçeceğine; asmada salkım halinde siyah üzümler görmek, vaktinin dışında ise, şiddetli yağmura vaktinde ise nimete delalet eder.

Rüyada kuru üzüm görmek
Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayır ve bereket işaretidir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen üzüm, güzel bir rızıktır. Üzüm devam eden toplu ve geniş bir rızıktır. Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol bir maişete işarettir.

Mevsiminin dışında rüyada üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erişeceği hayırdır. Bazen de bu, vaktinden önce elde edeceği haram bir şeydir.

Rüyada yerden salkım üzüm almak
Rüyada yerden bir salkım üzüm aldığını gören kimse, bir kadın tarafından toplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir rızıktır.

Bazı tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi dışındaysa hastalıktır, dediler. Eğer üzüm askıda olursa, şiddetli korkuya, Beyaz üzüm, sırf hayır ve şifadır. Siyah üzüm cüzi menfaattir.

Bazı tabirciler üzümün azında da çoğunda da üzüntü ve keder vardır dediler. Yere düşmüş üzümü kaldırmak menfaattir. Rüyada yerden üzüm kaldırdığını, çekirdeğini alıp üzümü tekrar yere attığını gören kimse, hanımıyla çekişir ve müşkül bir durumda kalır.

Rüyada üzüm sepeti görmek
rüyada üzüm görmek
Mevsiminde görülen üzüm, hayırdır ve kadınlardan veya onlar vasıtasıyla elde edilecek menfaate işarettir. Rüyada içinde beyaz üzüm olan sepeti görmek, hatır ve hayâle gelmeyen yerden ulaşacak rızka işaret eder.

Rüyada Frenk üzümü görmek
Rüyada Frenk üzümünün beyazı, aşk ve muhabbete, bekâr için evlenmeye; siyahı da üzüntü, keder ve sıkıntıya yorumlanır.

Rüyada Kuru Üzüm Görmek
Rüyada kuru üzüm görmek, ele geçecek rızka delalettir. Bir kimsenin rüyada kuru üzüm görmesi, rengi ne olursa olsun faydalı rızka ve menfaate delâlet eder.

Rüyada Taze Üzüm Görmek
Mevsiminde taze üzüm görmek, memuriyete, mevsimi haricinde görmek, iyi arkadaşlara delâlet eder. Yine rüyada mevsiminde görülen üzüm, dünyada meydana gelecek ucuzluğa ve bol bir maişete delâlet eder.

Rüyada asma, üzüm ve lahanaları pazara götürdüğünü görmek, şiddet ve meşakkat demektir. Rüyada şarap yapmak için üzüm sıktığını görmek, sultan hizmetine girmeye ve büyük işler başarmaya delâlet eder.

Fakir bir adamın rüyada ve mevsiminde üzüm sıktığını görmesi, zenginlik ile tabir olunur. Hastanın rüyada üzüm sıktığını görmesi, hastalıktan şifa bulmaya işarettir. Genel anlamda Rüyada Üzüm Görmek geniş rızık olarak tabir edilmiştir.

Rüyanıza Benzer Tabirler

Rüyanızda görmüş olduğunuz Rüyada Üzüm Görmek yorumunu okudunuz. Üzüm ilgili diğer tabir ve yorumlara bakmak için Rüya Tabirleri yada Rüya Tabirleri Sözlüğü yada Ü harfi ile başlayan Rüya Tabirleri Ü sayfasında rüyanızla ilgili benzer rüyalara da bakabilirsiniz. Üzüm rüyanız hayr olsun.

Rüyada Üzüm yorumları

esmira,

jyxyda,olmuw,ewinin,uzune,tupurmek

gül yigit

yeşil üzüzmü başkasının yedigini görmek ne anlama gelir

meliha

ruyamda üzüm gördum koparip yediğimi göruyordum

ALİ

RÜYAMDA ÜZÜM GÖRDÜM ÜZÜME BAKIYODOM

ali

rüyada üzüm gördüm çok güzeldi:D

yasemin

yeşil üzüm iyiyordum tadı biraz ekşimsiydi ama güzeldi bunun yorumu nedir?

hayat

Uzum verdiler bir tabak yedim ,,sevgilin imalarda bulunup teli kapattı ağladım

kerim özde

yarım salkım üzüm siyah üzüm kopardım neye yorumlanır

hira

rüyamda üzüm yediğimi gördüm bizim ağaçtan ve başkalarına da ikram ettim

MURAT

TORBACI BENIM ELIMDEN SIYAH UZUMLERI ALDI VE TABAKTA KALAN YEŞİL ÜZÜMLER BENIM KISMETİMMİŞ ALLAHIN IZNIYLE UYUSTURUCUYU BIRAKTIM VE SUAN HİÇBİR SIKINTIM YOK... RUUYAA GERÇEKTEN DOGRU ÇIKTI ALLAHIMA SUKURLER OLSUN. :)

sertap

rüyamda kasalarla uzum vardı ve yiyiyordum

aysel

Salkim salkim bagindan üzüm topladim birde azima atip yedim

Nihal

Uzun Salkımlı üzüm yarısı çürük geri kalan taneleri büyük siyah beyazdı eşim yerden topluyordu

seda

sevdiğjmin elinde üzüm salkımıyla bana bakıyordu ben gidiyordum geri geldiğimde hala elinde üzum beni izliyordu

YUKSEL

EVE GELEN MİSAFİRLERİME SALKIM LARLA ÜZÜM VERDİM EVLERİNE GİDERKEN

KOPARDIM EN GÜZEL SALKIMLARI İKRAM ETTİM

aliye

royada sevgilimden uzum istedim oda uzumu derib basqa qiza verdi bunu gorub etiraz etdim o yene uzum derdi amma bu defe uzum yarim salxim idi men uzumu alib yere vurdum

aliye

royada sevgilimden uzum istedim oda uzumu derib basqa qiza verdi bunu gorub etiraz etdim o yene uzum derdi amma bu defe uzum yarim salxim idi men uzumu alib yere vurdum

aliye

royada sevgilimden uzum istedim oda uzumu derib basqa qiza verdi bunu gorub etiraz etdim o yene uzum derdi amma bu defe uzum yarim salxim idi men uzumu alib yere vurdum

büşra

rüyamda çok sevdiğim arkadaşımı gördüm, normalde arkadaşımın hoşlandığı bi insan var o kişi kendisinden büyük bir bayanla evleniyorken arkadaşım siyah ekşi üzüm yiyerek geldi ve bunları görünce şok oldu ve beraber sarılıp ağladık gözyaşlarının boynumdan aktığını hissettim :((

ahmet

üzüm ve çelik kasa anağtarı ve dükan anağraı 4 adet verdı nalamı nedir

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Alfabetik Rüya Tabirleri

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ

Bayanlara Özel

Rüyada Vurgun Görmek | Rüyada Vurmak Görmek | Rüyada Vücut Görmek | Rüyada Yaba Görmek | Rüyada Yaban adamı Görmek | Rüyada Yaban arısı Görmek |