Rüyada Üzüm Görmek

Rüyada üzüm görmek güzel, devamlı, geniş ve toplu bir rızık demektir. Mevsimi içinde salkım salkım üzüm görmek, dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol maişete, üzüm almak toplu mala kavuşmaya, üzüm koparmak güzel müjdeli habere, üzüm yemek cömert birinden elde edilecek rızka delâlet eder.

İslami tabirlerde üzüm rüyası en hayırlı rüyalardandır. Kısmet, mal, dostluk, muhabbet, güzel ve helal rızkın işaretidir.

Üzüm Rüyaların en iyisidir. Üzüm bol kısmet ve mala, mülke yorulur. Üzüm salkımları kısmet ve geçimin bolluğuna, dünya ve ahiret islerinin yolunda gittiğine, siyah üzüm saadet ve sağlığa, beyaz üzüm mutlu bir Aile hayatına işarettir. Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayata, mevsimi dışında görülen üzüm ise sıkıntıya çıkar.

Rüyada üzüm görmek anlamı

Ebu Saidü'l-Vaaz: Rüyada bağ ve Asma görmek, zevce ile; üzüm mal ile, kütüklerin kalınlığı sıhhat ile tabir olunur. Üzüm devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete, mevsiminde üzüm gelecek ucuzluğa ve bol geçime işarettir. Mevsimi dışında üzüm vaktinden önce erişilecek hayra yorulur.

Çok üzüm görmek

Bir kimse­nin Rüyasında çok üzüm görmesi; o kişinin rızkının bolluğuna, kısmetinin açıklığına, ahiret ve dünya işlerinin de yolunda gittiğine yorumlanır.

Üzüm fidanı

Rüyada üzüm fidanı görmek, rüyasında üzüm bağı aldığını gören kimse, eğer bekârsa evlenmeye, bağ dikmek hayırlı ve güzel işlerin işaretidir.

Rüyada beyaz siyah üzüm görmek

siyah-üzüm
Rüyada beyaz ve siyah üzüm görmek, hayra delâlet eder. Rüyada birçok beyaz üzümler görmek, gündüz yağmuruna, siyah üzümler görmek gece yağmuruna, beyaz ve siyah karışık üzümler görmek, gece ve gündüz çok yağmura delâlet eder.
Cafer-i Sâdık: Rüyada her vakit siyah ve beyaz üzüm görmek, üç şekilde tabir edilir:

  1. Evlat
  2. ilm-i feraiz
  3. Mal

Danyal: Rüyada üzüm hayır ve helal maldır. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek keder; vaktinin dışında yediğini görmek hastalıktır. Vaktinde beyaz üzüm yediğini görmek nimet, menfaat ve umduğu şeyin ele geçeceğine işarettir. Kırmızı üzüm de böyle yorumlanır.

Rüyada Üzüm Ağacı Görmek

Üzüm ağacı, şen, tatlı, hoş, izzetli ve saltanat sahibi birine işarettir. Üzüm ağacının dalını kesmek, şeref ve izzete ermeye alâmettir.

Beyaz üzüm

Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada vaktinde beyaz üzüm görmek, yağmur ve çiğ ile tabir olunur.

Üzüm Yemek

Beyaz üzüm vaktinde yemek, helal mala, çavuş üzümü yediğini görmek, meşakkatle hâsıl olan maldır.

Rüyada kırmızı üzüm görmek

Vaktinde kırmızı üzüm yemek, az bir menfaate işarettir. Rüyada bir salkım üzüm bulduğunu görmek, bir kadından gelecek toplu mala delâlet eder. Rüyada üzüm şırası görmek de üç şekilde tabir edilir:

  1. Hayırlı mal
  2. Güzel hal ve bereket,
  3. Gam ve beladan kurtulmaya

Rüyada mevsiminde görülen üzüm, hayır ve menfaattir. Kadınlardan ve onlar vasıtasıyla elde edilecek rızka, dostluk ve muhabbete çıkar.

Rüyada üzüm toplamak

üzüm-toplamak
Bir bağdan kendi eli ile üzüm topladığını görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine; üzüm sıkıp suyunu çıkardığını görmek, borçları varsa kurtulacağına; hastası varsa şifa bulacağına delildir.

Rüyada üzüm suyu içmek

rüyada üzüm-suyu

Üzüm suyu, üzüm hoşafı içmek uzun bir ömre işarettir.

Rüyada Çavuş Üzümü Yemek
rüyada üzüm görmek

Rüyada çavuş üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala delalet eder. Rüyada üzüm sıkarak suyunu içtiğini görmek zalim bir devlet adamına hizmet edeceğine işarettir.

Bir asmadan koruk topladığını görmek rızk için yaptığı bütün çabalarının boşa geçeceğine; asmada salkım halinde siyah üzümler görmek, vaktinin dışında ise, şiddetli yağmura vaktinde ise nimete delalet eder.

Rüyada kuru üzüm görmek

Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayır ve bereket işaretidir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen üzüm, güzel bir rızıktır. Üzüm devam eden toplu ve geniş bir rızıktır. Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol bir maişete işarettir.

Mevsiminin dışında rüyada üzüm görmek, Rüya sahibinin vaktinden önce erişeceği hayırdır. Bazen de bu, vaktinden önce elde edeceği haram bir şeydir.

Rüyada yerden salkım üzüm almak

Rüyada yerden bir salkım üzüm aldığını gören kimse, bir kadın tarafından toplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir rızıktır.

Bazı tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi dışındaysa hastalıktır, dediler. Eğer üzüm askıda olursa, şiddetli korkuya, Beyaz üzüm, sırf hayır ve şifadır. Siyah üzüm cüzi menfaattir.

Bazı tabirciler üzümün azında da çoğunda da üzüntü ve keder vardır dediler. Yere düşmüş üzümü kaldırmak menfaattir. Rüyada yerden üzüm kaldırdığını, çekirdeğini alıp üzümü tekrar yere attığını gören kimse, hanımıyla çekişir ve müşkül bir durumda kalır.

Rüyada üzüm sepeti görmek

rüyada üzüm görmek
Mevsiminde görülen üzüm, hayırdır ve kadınlardan veya onlar vasıtasıyla elde edilecek menfaate işarettir. Rüyada içinde beyaz üzüm olan sepeti görmek, hatır ve hayâle gelmeyen yerden ulaşacak rızka işaret eder.

Rüyada Frenk üzümü görmek

Rüyada Frenk üzümünün beyazı, aşk ve muhabbete, bekâr için evlenmeye; siyahı da üzüntü, keder ve sıkıntıya yorumlanır.

Rüyada Kuru Üzüm Görmek

Rüyada kuru üzüm görmek, ele geçecek rızka delalettir. Bir kimsenin rüyada kuru üzüm görmesi, rengi ne olursa olsun faydalı rızka ve menfaate delâlet eder.

Taze Üzüm Görmek

Mevsiminde taze üzüm görmek, memuriyete, mevsimi haricinde görmek, iyi arkadaşlara delâlet eder. Yine rüyada mevsiminde görülen üzüm, dünyada meydana gelecek ucuzluğa ve bol bir maişete delâlet eder.

Rüyada asma, üzüm ve lahanaları pazara götürdüğünü görmek, şiddet ve meşakkat demektir. Rüyada şarap yapmak için üzüm sıktığını görmek, sultan hizmetine girmeye ve büyük işler başarmaya delâlet eder.

Fakir bir adamın rüyada ve mevsiminde üzüm sıktığını görmesi, zenginlik ile tabir olunur. Hastanın rüyada üzüm sıktığını görmesi, hastalıktan şifa bulmaya işarettir. Genel anlamda Rüyada Üzüm Görmek geniş rızık olarak tabir edilmiştir.

Rüyada Üzüm yorumları

naksen

ruyamin anlamı cok guzel

gül yigit

yeşil üzüzmü başkasının yedigini görmek ne anlama gelir

meliha

ruyamda üzüm gördum koparip yediğimi göruyordum

ALİ

RÜYAMDA ÜZÜM GÖRDÜM ÜZÜME BAKIYODOM

ali

rüyada üzüm gördüm çok güzeldi:D

yasemin

yeşil üzüm iyiyordum tadı biraz ekşimsiydi ama güzeldi bunun yorumu nedir?

hayat

Uzum verdiler bir tabak yedim ,,sevgilin imalarda bulunup teli kapattı ağladım

kerim özde

yarım salkım üzüm siyah üzüm kopardım neye yorumlanır

hira

rüyamda üzüm yediğimi gördüm bizim ağaçtan ve başkalarına da ikram ettim

MURAT

TORBACI BENIM ELIMDEN SIYAH UZUMLERI ALDI VE TABAKTA KALAN YEŞİL ÜZÜMLER BENIM KISMETİMMİŞ ALLAHIN IZNIYLE UYUSTURUCUYU BIRAKTIM VE SUAN HİÇBİR SIKINTIM YOK... RUUYAA GERÇEKTEN DOGRU ÇIKTI ALLAHIMA SUKURLER OLSUN. :)

sertap

rüyamda kasalarla uzum vardı ve yiyiyordum

aysel

Salkim salkim bagindan üzüm topladim birde azima atip yedim

Nihal

Uzun Salkımlı üzüm yarısı çürük geri kalan taneleri büyük siyah beyazdı eşim yerden topluyordu

seda

sevdiğjmin elinde üzüm salkımıyla bana bakıyordu ben gidiyordum geri geldiğimde hala elinde üzum beni izliyordu

YUKSEL

EVE GELEN MİSAFİRLERİME SALKIM LARLA ÜZÜM VERDİM EVLERİNE GİDERKEN

KOPARDIM EN GÜZEL SALKIMLARI İKRAM ETTİM

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*