Rüyada Uyumak Görmek

Kendini uykuda görmek gaflete, Uyumak yahut bunu istemek tembellik ve işsizliğe; Uyumak, sadece korku ve endişesi olanlar için hayra ve kurtuluşa; diğerleri için pişmanlık ve üzüntüye, Uyku, taat ve ibadette gevşeklik göstermeye, bekar kız için evlenmeyee, Salih ve alim kulun uyuması hayırlı yolculuğa, ceht ve gayrete, yalınzlığa çekilmeye, dünyadan uzaklaşmaya; Sırtüstü uyumak gaflete yahut işi tamamlamaya, sağ yanına yatıp uyumak hayra, sol yana tatıp uyumak hastalık yahut ölüme, yüzükoyun uyumak Toprak kazanmaya, mal ve evlada delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Uyanık Uyanıklık, Uyanmak, Uyandırmak, Uyarmak, Uyuklamak, Yatmak.)

Rüyada uyuduğunuzu görmek,, sevdiğiniz insanlarla beraber mutlu ve huzur içinde uyumak demektir. Kötü bir ortamda uyumak, sağlığınızın bozulacağına ve tartışmalar yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada uyuduğunuzu görmek,, sevdiğiniz insanlarla beraber mutlu ve huzur içinde uyumak demektir. Kötü bir ortamda uyumak, sağlığınızın bozulacağına ve tartışmalar yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada kendisinl uykuda görmek, gaflettir.Bir kimse rüyada uyudugunu yahut uyumak istediginl görse, tenbellige ve issizlige isarettir. Bu Rüya bütün insanlar hakkinda iyi degildir. Ancak korku içinde bulunan yahut hakkinda bir siddet ve azabin meydana gelmesi hatirina gelen kimse hakkinda iyi ve hayirlidir. Bir kimse rüyada kabristanda, yol Uzerinde yahut bir kabir üstündeuyudugunu görse, bu rüya hasta için ölüme, saglam için de issizlige isarettir.Uyku, menfaatlarin meydana çikmamasina ve u Teala Hazretlerinininsana vacip kildigi salih amellerden gaflet etmeye isarettir.Uyku taat ve ibadet sahipleri için mübarek yolculuga ve çalismaya ve tenhabir yere çekilip dünya zinetlerine ragbet göstermemeye isarettir.Bir kimse bütün insanlari uykuda olduklarim görse, umum insanlar hakkindakötülüge veya piyasanin pahali olmasina isarettir.Bazen de bu rüya, müskil islerin olmasina isarettir.Eger halk, kitlik ve pahalilik içindeyseler ve bir kimse de onlarin uykudaolduklarim görse, bu rüya, Allah u Teala nin onlardan kitlik ve pahaliligikaldirmasina isarettir,Bir kimsenin, arkasi üzerine uyudugunu görmesi, onun dünyaca nail olacagikuvvet ve kudrete isarettir. Uyku, üzüntü ve kederin gitmesine de isarettir.Yüz üzerine uyumak iyi degildir. Bekar kizlar için uyku nikaha isarettir,Bazi tabirciler, uyku, günahin bitmesine isarettir, dediler.Bazi tabirciler de, uyku, akli örten sarhosluk, bazilari ise, hastaliktir, dediler.Korkan bir kimse rüyada uyudugunu görse, korktugundan emin olur.Bazi tabirciler, uyku, islerden gaflet etmeye isarettir, dediler.Arka üzerine uyumak, isi ve nasihatlarin gafletine zillet ve ölüme bazi kerede isinden ayrilmaya ve isleri bitirmeye isarettir.Yan üzerine uyumak, hayir yahut hastalik ve ölümdür.Bir kimse birçok agaçlar altinda sagina ve soluna yattigini görse, onun nesilçok olur. Kami üzerine yatmak, yer kazanmaya, mal ve evlata isarettir.

Rüyada Uyumak yorumları

Emre Zafer

Rüyamda birden yüz üstü yere kapaklanıyorum ve görmediğim birşeyin beni ayaklarımdan tutarak yarım daire şeklinde döndürüyor.. ardından kendime acaba beni kıbleyemi çeviriyor diyorum ve birden gözümü açtığımda yanımda bir kadın yüzüme bakıyorum ve onun yanında birde adam var... Lütfen araştırırsanız sevinirim. Teşekkürler.

neco

kus oldugum sevdiğimin ewinde uyuyodum ne demek

SUDE

BEN DERS ÇALISIYODUM VE ÇOK HAYIRLIYMIŞ

İsmail

Annem Beni Rüyansında Sagda Soldo Uyudugumu Görmüş Ayıptır Söylemesi Uykuyu Biraz Seviyorumda Fırsatını Buldugum Yerde Uyurum :) Anlamını Açıklarsanız Çok Makbule Geçer.

furkan

hey şimşek gökgürültüsü

kadir baba

Bi arkadaş vardı böyle konuşuyoduk bitane kız vardı böyle bank gibi bi yer uyumuş bende tuttum kızı içeri götürüyodum kucaklayarak götürürken gülerek uyandı. Ne anlama gelir

halko

rüyamda eşim yatıyoı tanıdığım birisi de cinlere dua okuyup eşimi yataktan kaldırıp onunla ilişki kurmak istito ben oda ya girip kovuyorum ayıptır nabıyon diye

makbule

Kızımı gordum kizim uyuyodu hem ben onu yurutuyodun ayaklarımız camurluydu ikimizinde sonra kopek vardı kavga etdim kovaladım kopegi tesekkurler

seher

selam ben ruyamda mezarlikta mezarin ustunde uyudugumu gordum .ama cok usuyodum .mezarin ustunde yan tarafimdada iki mezarin ustunde 2 kisi daha uyuyodu onlar usumuyodu ve bana ortu verdiler ben ortundum ve inanilmaz rahat uyudum ve bu ruyadan cok etkilendim.ne anlama geldiginle beni aydinlatirsaniz sevinirim

hasan

eşimle karşılıklıkitap okuyorduk

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*