Rüyada Toprak Görmek

Toprak insana ve onun varlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu şeylerin tümüne; insanın ömrü ve hayatına, rızka, ziraate, açlık ve tokluğa, Temiz ve güzel Toprak üzerine oturmak mutluğa ve yardım görmeye, Toprak bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere, Hastanın toprak kazması ölmesine, yolcununki kazancına, bekarın tıprak kazması evlenmesine; Toprak olduğunu görmek kibrini kırmaya, inzivaya çekilmeye yahut insanlar nezdinde değer ve kıymetinin iyice artmasına, Elindeki veyaüzerindeki toprağı silkelemek zengin için mal telefine, yoksul için borcunu ödemeye, emaneti sahibine vermeye, Toprakla her çeşit muamele kazanca ve dünyalığa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Toprak Kazmak, Yer Yeryüzü.)

Güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz.

Rüyada toprak bolluk, mal, güven, çalışma hayatında huzur, yuvada huzur, ev, mülk anlamlarına gelir. Toprak çamur olmamışsa her zaman iyi durumu işaret eder.

Rüyada toprak görmek, mal ile tabir olunur. Evinde bir küme toprak oldugunu gören, zahmetsiz para kazanir. Tabirciler; sari toprak altin, beyaz toprak gümüs, kirmizi toprak bakir paraya, siyah toprak kara paraya delalet eder. diyorlar.

Üzerine bulasan topragi silkeledigini gören, parasini bosa harcar. Toprak yedigini veya topragi toplayip bir tarafa küme ederek sakladigini görmek çok kazanca delildir.

Bir kabin içine koymus oldugu topragi azalmis görmek, ev balkinin kendisine hiyanet ettiklerine; bir küpe veya saksiya toprak koyup sakladigini görmek, çoluk çocugu için mal ve para biriktirdigine; rüzgarin bir yerden topragi kaldirip, baska bir yere savurdugunu görmek, o yerde zulümle halkin mal ve mülkünün zayi olacagina; Peygamberimiz (SAV) Efendimizin türbe i seriflerinde bulunan topraktan yedigini görmek hacca gidecegine delalettir.

Cafer i Sadik a (RA) göre, rüyada toprak görmek, bes sekilde tabir olunur: mal, menfaat, is, dünya, geçim.

Bir baska rivayete görede: Toprak insanlara isarettir. Bazi kere hayvanlara, dünyaya ve dünyadaki mahlOkata isarettir. Toprak, fakire, ölüye ve kabre isarettir.

Bundan dolayi bir kimse bir yeri kazsa ve topragim çikarsa, hasta ise veya yaninda hasta kimsesi varsa o yer onlarin kabri olur. Yolcunun kazdigi yer onun yolculugu, kazdigi toprak da kazanacagi mal ve menfaattir.

Elinden ve üzerinden topragi silkeleyip yere düsüren kimse zenginse mali gider ve ihtiyaç sahibi olur. Borçlu veya elinde bir emaneti varsa, borcunu öder, emaneti sahibine verir ve bundan sonra elindeki bütün mali gidip topraga girer.

Elim topraga vurmak ve topragi karistirmak, dövüsmeye, ortakliga ve kazanca isarettir. Toprak üzerinde gezmek veya bastonla yere vurmak hayirli yolculuga isarettir.

Bazi tabirciler toprakta yürümek, mal talep etmektir. Bundan dolayi topragi biriktirse veya yese mal biriktirir ve eline mal geçer.

Toprak baskasininsa mal da baskasi içindir. Topraktan bir sey yüklense, yükledigi kadar menfaata ugrar. Rüyada evini surup evden toprak yigsa hile ile hanimindan mal alir.

Topragi kendi han ve dükkanindan biriktirse geçiminden artirarak mal biriktirir. Avucuna toprak doldurup yürüdügünü görse eline mal geçer. Evinin bacasindan toprak süpürüp disari attigini görse, haniminin mali gider.

Gökten çok olmamak üzere toprak yagdigini görmek hayirdir ve bir zarari yoktur. Kendi evinin yikilip, toz ve topraktan kendisine bir sey degdigini gören kimse, mirastan mal alir. Topragi basinin üzerine koyduysa çirkin bir yolla eline mal geçer.

Bir kimsenin üzerine, basma, gözüne v.s. birisinin toprak serptigim görmek, topragi serpen kimse, toprak serpileni kendi arzusuna uydurmak için ona mal intak etmesine isarettir. Gökten yagan toprak çok olursa gelecek azabla tabir edilir. Dükkanim süpürüp topragim kumas ve emtia ile beraber disari çikardigini görmek, bir yerden diger yere göç etmeye isarettir.

Toprak insanin ömrü ve hayatidir. Toprak, rizka, ziraata, açlik ve yardima isarettir. Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak saadet ve yardima isarettir. Toprak görmek ve teyemmüm gerektiren çetin yolculuga isarettir. Toprak görmek ihtiyaçlarin çabukça giderilmesine ve vaadinin yerine getirilmesine isarettir. Servet sahibi kimse malinin yaninda ve üzerinde toprak oldugunu görse mali helak olur.

Güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa, zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz.

Rüyada toprak görmek; mala, bol kazanca, üzerindeki yoprağı silktiğini görmek; malını harcamaya, rüzgarın toprağı uçurduğunu görmek; o yöre halkının zulüm görerek fakirlik çekeceğine, toprak kazmak; kazançlı bir işe başlamaya işarettir.

Rüyada Toprak yorumları

GÜLŞEN

RÜYADA TOPRAK EŞELEYİP KAZDIĞIMI VE BİR İNSAN ELİNİ TUTTUĞUMU GÖRDÜM ÖLMÜŞ CANSIZ BİR BEDENİN ELİYDİ

rabia

toprak görmek mala,bol kazanca üzerindeki yopragı silktigini görmek

ahmet

toprak yol gödüm ama araba yolu

ebu meryem

toprağı bir çatı üzerine dağıttım. düzenlemek için tırmık almaya gittim. mersedes bir taksiye arkadan binip gittim. patika bir yolda kaldım.

murat

yoprak düzenlemesi yapıyordum ama hadi hayırlısı

nuray

rüyamda bi ev gördüm iki katlı toprak bi ev ben ve taımadıgım birinin evi el arabası da vardı içinde odun vardı ama

sude

yataktan toprak görüyorum

Betül

Eşimin annesi Rüyasında eşimin çocuk olduğunu yolda elinden tutmuş yürürken başka çocukların eşimin üzerine toprak attığını görmüş ve eliyle omuzundaki toprağı silkelemiş neye delalettir bu teşekkür ederim

İnci

Merhabalar rüyamda uzunca siyah toprak gördüm ve insanlar içine bişeyler ekiyordu

Ayşe

yüksek bir yerden sarı bir toprak görüyorum ve çamur yapmaya başlıyorum ve ellerime bulaşmıyor ne anlama geliyor

Aslıhan

Merhaba,

Tarladaki fidanlar vardı. Toprağın üzerine bereketlenmesi için tuz serptim. Tuzu serptikten sonra, kocaman karpuz oldu. Karpuzu kestik ve içi çok güzeldi.

Yorumunuzu rica ederim, tşk.

ayşe

Rüyamda işletme müdürlüğünü yaptığım hayvan çiftliğinin çıkış yolunda yığılmış kuru ve temiz toprak gördüm. bu toplar yığıntısının tam ortasında patika bir yol açılmış ben oradan yola dğru çıkarke birer avuç toprak alıp geçiyordum.
yorumunuz için teşekkürler

ayşegül

ruyamda babamla birlikte evli olan halama gittik fakat halamın evi topraktandı evin içide su döküldü ve her yer çamur oldu halam basmayın diyordu hep ev in içi çamur olur diyordu babamla eşimin halasıda başka odada konuşuyorlardı ama halamın eşi 2 yıldır vefat etmiş ve halamın kızıda yemek yapıyordu bize

hatice

rüyamda evliyinm annemin evinde içerde eltimle toprak kazıyoruz yani tohum ekiyoruz boya yapıyoruz evi nasıl yorumlanır

ayşe

rüyamga evimin yan tarafınta toprağı kazıyorum içinden patates ve uzun kıllar çıkıyor eşimde yanımda

canan

kuru toprak gördüm üstüne kayın pederimin kıyafetlerini düzgünce yerleştirmişi biri geldi ve 20tle buldu bende kıyafetlerden düşmüştür diyip aldım kağıt paraydı

müyesser

tümsek şeklinde yıgınla kahverengi toprak üzerine düşüyorum bayır bir yer ve köprüden geçiyorum sonra altın bilezik gördüm

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*