Rüyada Tırnak Görmek

Kişinin güç ve kuvvetine, düşmana galip gelmeye; Uzun tırnak mesleği gereği olursa rızka, diğerleri için ayıp ve kusura, sünneti terk etmeye, Tırnak kesmek sünnete uymaya yahut borç vermeye, Uzun ve güzel tırnak mala, elbiseye, ziyada güç ve kuvvete, Tırrnağın yok olması güç ve iktidardan düşmeye delalet eder.

Rüyada tırnak kesmek veya dişlerini tırnağıyla koparmak kötü bir alamettir.

Rüyada tırnak kesmek kötü bir olaya işarettir. Güzel tırnaklar başarı kazanacağınız işlere gireceğinizi bildirir. Bakımsız tırnaklar, dert ve hastalığa yorumlanır.

Güzel tırnaklar başarının işaretidir. Bakımsız tırnaklar, sıkıntı ve hastalık anlamına gelir.

Kişinin kendi çalışması sonucu sahip olduğu değerli şeyler veya paradır.

Rüyada tirnak görmek alacak veya borçla yorumlanir. Tirnaginin uzadigini görenin borcu artar. Tirnagini kesmek ise borcunun kolaylikla ödenecegine isarettir. Tirnaklarini kestigini gören keder ve sikintidan kurtulur. Abdulgani Nablusi ye göre, rüyada tirnak görmek zaferdir.

Tirnagin uzunlugu sanat ve meslegi itibariyla ona muhtaç olan adamlar için rizkta genislige delalet eder. Bunun aksi olarak tirnagi kesilmis görmek, bu gibi kimseler için dar bir geçime isarettir. Tirnak bir erkegin kuvvet ve kudreti olarak da tabir edilir.

Ibni Sirin e göre, tirnak görmek insanin süsünü, kahramanligini, kuvvetini gösterir. Rüyasinda bir tirnaginin olmadigini görmek, malinin elinden çikmasina ve kudret ve kuvvetinin azaldigina delalet eder. Tirnagini kopmus veya kirilmis görmek de böyle tabir edilir. Gereginden fazla tirnagini uzamis görmek, dininde fesada delildir. Parmaklarinda tirnak olmadigini gören iflas eder. Fakirleserek kan azalir.

Rüyada tirnaklarinin kirildigini görmek ölümle yorumlanir. Tirnaklarinin sari renkte oldugunu gören ölür. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen davar tirnagi, ilme ve ilmin eserine tabi olmaya, rizka ve zenginlige isarettir. Davar tirnagi bir yerden kendisi için zaruret olan diger bir yere göç etmeye isarettir. Davar tirnagi sapiklikta bulunan kimse için hidayettir. Hayvanlan görmeksizin evler arasinda davar timaklarini görmek ve seslerini isitmek, yagmur ve sellerin meydana çikmasina isarettir. Rüyada tirnak görmek, düsmana zafer bulmaya isarettir. Bazen de tirnagin uzunlugu, rizkin bol olmasina isarettir. Tirnaga ihtiyaci olan kimsenin tirnagim kesilmis görmesi, yukardaki tabirin aksinedir. Bazen de tirnak uzunlugu, Sünnet i Seniyyeyi terketmeye isarettir.

Tirnak kisinin kuvvet ve kudretidir. Bu sebepten bir kimse timaginin kirilacak kadar uzadigini görse, kuvvet ve malinin artmasi, düsmanina karsi kullanacagi silahi ve kendisini ondan koruyacak aleti olur. Rüyada timaginin olmadigini gören kimsenin, kuvveti gider. Tirnagim normal bir sekilde kestigini gören kimse, Peygamberin Sunne uyar. Tirnagin haddinden fazla uzunlugu, ayip ve kusurdur. Rüyada, timaginin düsmaninkinden daha uzun oldugunu gören kimse, düsmanina zafer bulur ve hasmina galip gelir.

Timaklarinin düstügünü gören kimse, malindan zarar eder ve maksadim icra etmekten aciz kalir. Rüyada tirnak kesmek, Sünnet i Seniyyeye uymaktir, veya borç para vermek suretiyle malinin kendisinden çikmasidir. Tirnagi boyali ve kinali ise borç verdigi sey altindir. Tirnaklarin beyazligi, hafiza ve anlayisa isarettir. Tirnaklarin normal olarak görülmesi, din ve dünyaca iyiliktir. Rüyada timaklanyia ugrasmak, dünya malim toplarken hile yapmasina isarettir.

Tirnaklarin uzunlugu île beraber güzelligi, mala, elbiselere, düsmana karsi koymak için silaha, hasmina karsi müdafa yapabilmek için delil ve cevap hazirlamaya yahut düsmanin serrinden kendisini korumak için düsmana mal hazirlamaya isarettir. Rüyada timaklanm kestigim gören kimse, sadaka i fitresini verir, Timaklarinin eksik veya derisinden çikarilmis yahut kirilmis oldugunu gören kimsenin, servetinin gitmesine ve dünyaca kudret ve kuvvetinin zayiflamasina isarettir. Rüyada timaginin yirtici kus tirnagi gibi oldugunu gören kimse harpte ise, düsmanina galip gelir. Tirnaklariyla ugrastigini gören kimse, dünya islerinde hile yapar ve dünyayi kendi tarafina çeker. Rüyada tirnaginin yok oldugunu görse, iflas eder. Kuvvet ve kudreti azalir.

Güzel tırnaklar başarının işaretidir. Bakımsız tırnaklar, sıkıntı ve hastalık anlamına gelir. Ayrıca ailenizde bazı gençlerin sorun yaratacağı anlamındadır.

Rüyanıza Benzer Tabirler

Rüyada Tırnak yorumları

afife akgöz

afife akgöz
ayak baş parnagı sökülmüş kanıyor rüyamda

GÜLSEVEN

RUAYMDA ISARET PARMAGIMIN TIRNAGIMIN KALTIGINI VE CANM YANDIGI ICIN KENDIM KESTIM VE SONRA KAYIN VALIDEMI GÖRDUM BIYERE GTCEKMIS SARISTIK VEDALAASTIK

zeynep

BEN RÜYAMDA ANNEMİN TIRNAĞIMI KESTİGİNİ GÖRDÜM VE ÇOK AĞLIYODU

eyup cingi

Ruyada sol ayak bas parmagimin tirnagini kaldirp altini temizliyorum uc tane kurtcuk cikarip atiyorum sonra tirnak kendiliginden dusuyor onuda atiyorum
Ne anlama geliyor yorumlarsaniz sevinirim

süm

Komşumuzun çok uzun tırnağı vardı ve iğrenç gözürüyordu

necla

ben rüyamda uzamış tırnağımı kesiyordum

tuba

rüyamda tam uyanacak esnada tırnaklarımı kemiriyorum tam tüküreceğim aniden yuttum....

SÖÜLEYMAN

selamün aleyküm. ben rüyamda banyo yapmaya girdigimde yerde kesilmiş tırnakları görüyorum . banyo yapmadan önce yerde bulunan kesik tırnakların hepsini tek tek topluyorum. benim tırnaklarım degil ama. böyle bir rüya görmüşüm. görüşleriniz için tşk ediyorum

lal

rüyamda tanıdığım biri evde banyoda tırnaklarını kesiyordu

Işıl

Bana ikram edilen aşurenin içinde kesilmiş tırnaklar vardı.

pelin

rüyamda sol ayağımın tırnakları kesik sağ ayağımın tırnaklarını kesilmemiş gördüm ne anlama geliyor ? şimdiden teşekkür ederim

bahar

ruyamda tirnagimda sorun vardi cekti dr hic acimadi o ne guzel iyi oldu diye dusundum ne demektir sagol iyi gunler

ayşe

rüyamda işaret parmağımın ikisinin hastalık gelmiş gibi bir kısının düştüğünü gördüm anlamı nedir

tugba

Baska bi kimsenin tirnaklari kesilmis bir pastanin uzerindeydi ve bende onu yigodum . Daha sonra sert birseyler farketigimde tiksinerek cikartin agzimdab tirnagi.

fatma

Slm ben ruyamda guzel ve temiz tirnak gordum ve herkes cok begeniyodu

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*