Rüyada Kertenkele Görmek

Rüyada kertenkele görmek, kötülükle emir ve iyilikten nehyeden söhretli bir kimseye isarettir. Kertenkele, insanlarin arasini ifsat eden söz götürüp getiren asi bir kimsedir.

Bundan dolayi rüyada kertenkeleye rastladigini gören kimse, yukarida vasiflari geçen bir adama rastlar.

Rüyada kertenkele etini yedigini gören kimse, bir insani giybet eder. Bir kimse rüyada kertenkelenin kendi etinden yedigini görse, onun giybetini yapan bir insana isarettir.

Kertenkele, yer degistiren bir düsmandir. Rüyada kertenkele gören kimse hastalanir, Bazi tabirciler, kertenkele, kötü ve mel'un bir kimsedir, denilmistir, Kertenkele kendisinden vahset duyulan korkunç bir adama isarettir. Bazen de kertenkele görmek, kazançta olan süpheye veya süpheli bir adama isarettir.

Rüyada büyük kertenkele görmek, insanların arasını ifsat eden, söz götürüp getiren âsi bir kimseye delâlet eder. Bazan da bu hayvanı görmek, yer değiştiren bir düşman ile tâbir olunur.

Rüyada kertenkele görmek, hastalık ile tâbir edilir ve Rüya sahibi hasta olur.

Denilmiştir ki: Kertenkele, kötü ve mel'un bir kimsedir. Zira kertenkele sureti değişmiş olan şeylerdendir.

Yine rüyada kertenkele görmek, halkın malına hile yapan bedevi bir Araba delâlet eder.

Bazı kere de kertenkele kendisinden vahşet duyulan korkunç bir adama işarettir.

Rüyada büyük kertenkele görmek, iş hususunda azimli ve sebatlı bir kimseye işarettir. Büyük kertenkele görmek, işsiz adam için çalışmaya, dinde fitneye veya ateşe tapan bir kadına delâlet eder. Zira bu kertenkele güneş ile beraber meydana çıkar ve güneş batınca kendini gizler.

Bazan da bu rüya, ölü üzerine ağlamaya ve ölünün meziyetlerini saymaya alâmettir.

Rüyada alaca kertenkele görmek, fakirliğe, üzüntüye veya alçak, ahlâksız bir kimseye ve bir kavimden gelecek zararlara delâlet eder.

Yine alaca kertenkele görmek, koğuculuk ve gammazlıkla halkın arasını bozan ve onları fitneye sürükleyen kötü bir adama delâlet eder.

Rüyada kum kertenkelesi görmek, aciz ve adi bir düşmana işarettir.

Bazı kere de kum kertenkelesi, kendisine tabi olmakla cehalet karanlıklarından kurtularak hidayete erilen bir mürşide alâmettir.

Üzüntünün habercisidir gammaz bir fitneci olarak tabir edilir. Rüyada kertenkele düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Kertenkele yorumları

sanane

rüyamda kertenkeleyi görüp öldürmeye çalışıyorum

yasemin

rüyamda 2 yaşındaki oğlumun ağzından kertenkele kaçıyor bende elimle kertenkelenenin kuyruğundan yakalıyorum çekmeye çalıştığımda çekebiliyorum ama bu arada içimi korku kaplıyor ya kertenkelenin baş kısmı çocuğun boğazındayken kertenkele çocuğa zarar verecek bir yeri ısırmışsa diye çakmak ve çekmemek arasında kalıyorum öylece uyanmışım.

dolunay

rüyamda kertenkeleyi yılanla beraber bir şişenin içine koyduk

zeynep

ruyamda kertenkele sırtıma yapısıyor ve azından salyalar cıkarıyor sonra ben onu elıme havluyu alıp kertenkeleyi yakalıyorum elımde tutarken renkten renge geciye sonra bırakıyotum gidiyor lutfen ruyamı yorum atarmısın

hakan

rüyamda kelten kelenin doğum yaptıgını gördüm
nedeir acaba ?

hürmet

rüyamda çorabımdan kertenkele çıkarıyordum bu ne demek

tuğba

ben rüyamda bir leğenin içinde 2 kertenkele ikide yılan olduğunu gördüm yılanın rengi gri ve siyahtı kertenkelenin rengi ise birinin siyah kahverengi arası bi renkti diğerinin ise ciğ tavuk rengindeydi bunlar yatağımın üstünde bir kırmızı leğendeydiler kertenkeleler çiftleşiyordu ben onları alır aşağı atmak istedim kertenkele elimi ısırdı ama yinede aşağıya attım. lütfen çok merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim

sevgi

butun vucudum kerten kele ıle doluydu sırkelendım yere duştugunde hepsı yesıl fasulye oldu sadece ayagımın üstünde küçücük vardı .onuda sırkeledım.

güller

rüyamde ben kertelkeleye dönüşüyorum saçlarımın tutam tutam beyazladığını gözümün keltenkere gözüne benzediğini gördüm yorumlarsanız sevinirim

ibrahim

rüyamda sarı saçlı renkli ğözlü erkek çoçuğu ğördüm öldürmeye calıştım ama bıcak darbeleri bir türlü isabet etmedi cok korkdum lütfen bana yardım edin

seher

kertenkele durup bana kakiyodu ve parlak biraz buyuktu

aycan

rüyamda kertenkeleni topraktan çıkıp birinin sırtına atladığını gordüm bunu yorumlarsanız sevinirim

arda

rüyamda irinle beraber küçük kerten kele çıkartım yorumumu yazarsanız sevinirim teşekkürler

naz

evime siyah bir kertenkelenin girdiğini gördüm oysa bizim pencerelerin dışında tur var onun altını delip girmiş ben onu kovalarken girdiği yerden çikmiş fakat koyruğu oraya takılıp kopmuş bu rüyamı acıklarmısınız lütfen?

adsız

kerten kele adım attıkça büyüyo

mehmet

rüyamda agzımın içinde bir kertenkele gördüm çıkartmaya çalıştım çıkartamadım cevap verirseniz sevinirim

mehmet

rüyamda agzımın içinde bir kertenkele gördüm çıkartmaya çalıştım çıkartamadım cevap verirseniz sevinirim

meryem

rüyamda yatarken pencereden ardarda giren keltenkele gördüm yorumlarsanız sevinirim

sevda

rüyamda 50den fazla küçük küçük kertenkele gördüm ünitenin çevresindeydiler ablam kertenkeleyi tuttu ve enseme koydu kertenkelede benim içime girdi ben d bağıra bağıra ağladımmmmmm

a bdurahma

bır odada aılemle yesıl ucan ketekele gordum acaba ne demek

sanane

ben rüyamda kertenkele gördüm kafasın ezdim dili çıktı kanaktı....

dilan

bende rüyamda kertenele bana gülümsüyodu

ismail

ben yüyamda keltenkele gördüm ayak parmaklarımın arasından cıkarıp atıyorum tekrar cıkıyor

helin

ben rüyamda iki tane keltenkele gördüm biri büyük biri küçüktü çok korkmuştum

hatice

ben rüyamda bir müze gibi bir yerdeydim birsürü büyük maket şeklinde kertenkele gördüm annem ve ben bir tür tren gibi bir şeye binecektik kertenkeleleri görmek için bir tur ama ben treni kaçırdım ama annem treni durdurdu ve sonra uyandım.

Ilhame

Yuxuda kertenkelenin geleceyine ve ovladima yaxinlasmasinan qorxmaq

YASEMİN

YEŞİL RENKTE KERTENKELE GÖRDM RÜYAMDA AMA BAŞI PİTON YILANIN BAŞINA BENZİYORDU SONRA ANNEM ONU TUTTU VE ATTI

nermin

evden ilanin kertenkeleye cevrildiyini gordum ve otaqimmanan cixib getdiyini gordum

arda

rüyamda bi köyde bi koltukta önce çekirge gördüm ellemedim zıplaya zıplaya gitti sonra ardından ne kadar zaman geçti bilmiyorum ama ardından 2 tane kertenkele ve sonra yavruladılar ve 3 oldu küçük olan kertenkele ve diğerleri evin içinde gidip gelmeye başladılar bi sağa bi sola her gidişte küçük kertenkele dahada büyümeye başladı rahmetli ananem bişeymi döktünüz koltuğa dedi yoksa buraya pek gelmezler dedi yok dedim çikolata verin onu yerkende dışarı atın dedi çikolatayı koyduk 2 tanesini bir kaba koyduk dışarı götürürken biri hala ordaydı sonra uyandım açıklarsanız sevinirim

dilara

ben rüyam da kerten kele yi öyle gördüm kaçar ken ve korktum ya ayy irençti ya onu yiyen ler nasıl yapıyo ya ayy

neriman

ruyamda sisman ama normal buyuklukte kertenkele gordum rica etsem yorumunu aciklarmisiz?

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*