Rüyada Tencere Görmek

Kürsüsünde oturan alime, kuvvete, düşmana galip gelmeye, kadına, Tencere bazen hastaya, tahsildara, vergi memuruna, bakan yahut yargıca, İçinde çor.a, yemek yahut et bulunan tencere ağız tadı ile yenilecek hayırlı rızka delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kaab, Tabak, çanak, Çömlek, Tava.)

Hayırlı iş, gelir getiren bir yer ve iş olarak yorumlanır. Tencere Rüyaları iyidir ama tencerenin içinde et pişiyorsa hastalığa işaret eder.

Rüyada tencere görmek, ev sahibi veya içinde oturan kiracilarin yakin akrabasindan biri ile tabir olunur. Evinde bir tencere olup etrafina bir takim adamlarin toplanmis oldugunu görenin evinde hasta varsa ölür. Bir hastanin kendi tenceresinden yedigini görenin eceli yakindir. Tencereyi degistirdigini görmek ev sahibinin degisecegine isarettir. Bir tencerede yemek pistigini görmek eger tencerede etli yemek pisiyorsa, menfaat görmek için bir kimseyi bu ise memur etmege, eger tencere kaynamiyor ise, bu menfaatin haram olacagina; eger tencerede et yoksa, bir fakire tasiyamayacagi kadar yük teklifinde bulunulacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada tencere görmek, bllgine isarettir. içinde et v.s. bulunan tencere, ondan yiyen kimse için faydalara isarettir. Ayakli tencere, kocasindan bosanmis kadina isarettir. Tencerenin kaynamasi, o kadinin bosanmasina isarettir. Tencere, malim bütün insanlar için özellikle komsularinin istifadesine sunan bir adamdir. Tencere, ev islerini gören kimsedir. Tencerede bulunan fazlalik ve eksiklik gibi seyler ev islerine bakan kimseye nispet edilir. Rüyada hasta kimsenin evinde altinda ates yandigi halde içinde ne oldugunu bilmedigi kaynayan tencereyi görmek, tencerenin bulundugu ocak hastanin yatagina; atesin alevlenmesi, hastanin sikinti çekmesine;tencerinin kaynamasi, hastanin izdirabina isarettir. Bir kimse rüyada ates yakarak, içerisinde et veya baska yemek bulunan bir tencereyi üzerine koydugunu görse, menfaati için bir adami tesvik eder.içerisindeki pisen eti yedigini görse temin ettigi menfaatin helal maloldugunu, eger et pismemis ise haram olduguna, tesvikin de giybettenibaret olduguna isarettir. Eger tencereden bir sey yediyse, o kimsenin o gibiseylerden riziklanmasina, bir sey aldiysa, o kimsenin o gibi seylerdenfaydalanmasina ve kendisine düsen mali yigmasina isarettir.Tencerede et ve yemek olmasa, o kimse fakir bir kimseye kudretininyetmeyecegi ve kendisinden hiç bir sekilde faydalanamayacagi bir hizmetiteklif eder. Tencere, kuvvete ve düsmana galip gelmeye isarettir.Bazen tencere (C.C.) in mukadderatina razi olmaya isarettir.Tencere içinde bulunan çorba ve et, münakasa ve düsmanlik olmayanserefli bir riziktir. Rüyada tencere ve tava görmek denizde yolculuk yapankimse için batmaya isarettir.Bazen tencere ev islerine bakan bir kimseye bazen de hakim, bakan,tahsildar ve vergiye isarettir.

Rüyada bir tencere içinde etli yemek pişirdiğini görmek; helal mala sahip olmaya, boş tencere görmek; bir suçtan dolayı karakola düşmeye, tencerede pişmiş yemek görmek; hazır bir kazanca, tencerenin kırıldığını görmek; işlerinizin bozulacağına işarettir.

Rüyada Tencere yorumları

ayşe

bence çok güzel

gül

ruyamda ablamla birlik işe gitmek için arabaya binmiştik araba arkasında bana ayit olmayan açtım dolma yiyecektim dolmanın hepsi kurtluydu yemedim

sena

rüyamda oğlumun kız arkadaşına çorba veriyorum o yemiyor tencereye döküyor

kübra

rüyada arabada tencere görmek

mustafa

Rüyamda mutfakta bir tencere dolusu yemek pişiriyordum ve oğlum bu bir tencere yemeği döküyordu. Yorumlarsanız sevinirim.

gülsüm

rüyamda düdklü içersinde et ve nohut vardı ama her ikiside çok azdı su koydum kapattım kapağını ben ateşini yakıyordum gidip geliyordum ki sönmüş bir kaç defa ada denediim yakamıyordum

gülce

ben rüyamda kocam banyodan havlular üzerinde çıktı ve ban doğru koşarak elinde bi düdüklü tencereyle vurmaya başladı ama nasıl vuruyor çok canım acıyo. bide baktımki düdüklü tencere bayağı eyilmiş bana o kadar vurmuşki bundan dolayı. lütven yorumlarmısınız.

İsimsiz

Of inanmayın. 2 yıldır para çıkıyo hala kendi hayatıma devam editorum. Ve mutluyumda

hicran

rüyamda tencere içinde et piştiğini gördüm sizce ne olabilr anlamı ne?

sevgi

Rüyamda eski kirik dökük celik bir tencere gördüm

nazlı

gecen yıl aralık ayında babanemi kaybettim düngece rüyamda bir düdüklü tencereye patates havuç ve bir sürü et koyup pişirmek için ocağa koydum sonra babanemin evine gitmişim oda yemek yapıyor ben acele edyorum işe geç kalıyormuşum siyah üzerinde beyaz çizgileri olan bir hırka var elimde babanem onu çok beğeniyor bende ona hediye ediyorum üzerine giyiyor ama çok mutlu oluyor sonra tarlaların içinden geçerek işe gidiyorum birsürü kadın var tarlada oturan tanıdığım tanımadığım kızım beliriyor bian yanımda onun la otobüse biniyoruz. rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. teşekküederim.

ela

tencere cam kapağını çatlak görmek.

semra

bir sürü yeni çok güzel tencereler almişdım

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*