Rüyada Sultan Görmek

mülkün gerçek sahibi Allahü Teala ya; Sultanı hoşnut ve güleryüzlü görmek, ilahi ceza ile Rüya göreni korkutan kimseye yahut ın rızasına erdiren işleri yapmaya, Sultanı gazaplı görmek namaz ve diğer emirlerdeki eksikliğe ve masiyet işlemeye, Sultaan olduğunu görmek ehli için mülke ve saltanata ermeye, ehli olmayan için, onun bulunduğu toplumda, alim ve takva ehlinin dışındakilere zarar verecek olan fitne ve karmaşaya yahut başka bir musibete, Meliki (hükümdarı, devlet başkanını, sultanı) öldürdüğünü görmek büyük bir iş talep etmeye ve bunu başarmaya, Hastanın melik olması ölmesine, Sultanla birlikte olmak, onun iltifat ve ikramı, sohbet ve diğer hallerin tamamı Rüyayı gören için her türlü hayır ve iyiliklere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Devlet Başkanı.)

Önemli kimse, mevki ve para sahibi kişidir. Kişi Rüyasında sultan olursa istediğinden daha fazla yükselecek demektir.

Bir kimse Rüyada sultani sebepsiz olarak dargin görse, rüyayi görenin namaz ve ibadetinde yaptigi bid ata veya gördügü darginlik kadar dininin bozukluguna isarettir. Eger sultani güler yüzlü ve sevinçli olarak görse, ondan emin oldugu miktarda din ve dünyaca erisecegi hayir ve yükseklige, ucuzluk ve bolluga ve halinin düzgün olduguna isarettir. Bir kisinin rüyada, normal olarak kendisinin olamayacagi bir mevkide bulundugunu görmesi ölümüne isarettir. Rüyada, sultan oldugunu gören kimse halkin nazannda büyütülür ve muradina kavusur. Sultanin kendisiyle konustugunu gören kimse, seref ve yükseklige nail olur. Bazen de, eger o kimse layiksa uyanikken sultanla konusur, ya da o kimse söhret ve nimete nail olur. Eger hapis ise, hapislikten kurtulur, fakir ise zenginlesir, tüccar ise kazanci çok olur, düsmanlik halinde ise bundan kurtulur. Sultanla yemek yedigini gören kimse sereflenir ve yedigi yemek miktari kurtulus ve zafere erer. Sultanin, kendisine dünya esyalannda bir sey verdisini görse, o verdigi esyanin kiymetince serefe nail olur.Sultanin hasta olarak görülmesi, dinindeki hastaligina, tebaasina zulmetmesine ve o sene içerisinde vücudunun sihhatli olmasina isarettir. Bir kimse sultan ile kucaklastigini veya onunla tokalastigini ve aralannda iyilige dair bir söz söylendigini görse, o kimsenin sultan veya servet sahibi birisinin yaninda halinin iyi olmasina isarettir.Sultanla yemek yedigini gören kimseye, yemek miktari, sultan tarafindan bir üzüntü ve keder erisir.

Rüyada Sultan yorumları

piremses

Rüyamda (gerçek hayatta bayan olmama rağmen) ben bir ülkenin kralıydım iki kızım vardı. Sonra bir şenlik vardı. Ben de tebdil-i kıyafet yapıp bu şenlikte görevli bir garson oluyordum. Soylulardan biri olan bir adam (benim kral olduğumu bilmesine rağmen) normal hayatta kızlarımı ona vermeyeceğimi bilerek, benimle alay ederek kızımı istiyordu. Bense çok sinirlenip ona haddini bildireceğimi düşünüyordum. Beni tanımayan insanlar ise garson olduğumu düşünüp beni azarlayıp aşşağılıyordu. Sonra bir adamın söylediklerine dayanamayıp kral olduğumu ne hadle böyle konuştuğunu yüzüne haykırdım. Adamsa bana inanmayıp tam tersine dalga geçti. Neyse ben de çok sinirlenip mutfağa geçtim.(mutfak açık alandaki bir mermer üzerindeydi) Burada bir aşçı genç bir kadın vardı. Ben sinirden onun yaptığı tüm yemekleri yere döktüm. O ise ağlamaya başladı ve aynı yemeği (insanların sayısının fazlalığından) 150 kere yaptığını söyledi. Bu sefer ben de üzüldüm ve halkımın benden hoşnut olmadığını ve sıkıntılar içinde yaşadığını düşündüm. Sonra da uyandım...

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*