Rüyada Su Görmek

Genel anlamda Rüyada Su görmek hoş bir hayata, güzel rızka, iyiliksever insana, sadık dosta, büyüklere yaklaşmaya, din güzelliğine yorumlanır.

1-Bulanık ve çamurlu su görmek üzüntü ve kedere, geçim darlığına, fitne ve karmaşaya; böyle bir suda yıkanıp çıkmak üzüntüden ve haastalıktan kurtulmaya,

Rüyada su içmek

2-Berrak su içmek temiz hayata, rızıkza, Sıcak su içmek hastalık ve hüzne, İçtiği suya kanmak din ve inanç güzelliğine, zorluktan sonra kolaylığa, sevinç ve mutluluğa, Sıcak su içmek, çok fazla üzüntü ve sıkıntı çekileceğine işaret eder. Bazen de su içmek fakirlerin içecekleri ve cömert kimselerin aralarinda alip verdikleri seye isarettir.

Pınardan tatlı su içmek; murada ermeye, mutlu bir şekilde hayatını sürdürmeye işarettir. Sıcak su içtigini gören kimseye, siddetli bir üzüntü isabet eder. Bekarın bardak yahut kaseden su içmesi evlenmesine

3-Akarsu ticaret ve kazanca, durgun su hapsolmaya yahut geçimde sıkıntıya düşmeye, Suya akseden yüzünü görmek ev halkına, dost ve yakınlarına iyilik yapmaya, Evirde su görmek mutluluğa, toplu mala yahut evlenmeye,

4-Temiz bir suya atlamak çabuk bir sevince erişmeye, Su istediğini görmek hastalıktan kurtulmaya ya da dedikoduculuğa ve yalancılığa,

5-Tuzlu su geçimde karşılaşılan güçlüklere, Tuzlu ve bulanık olarak Deniz suyu içtiğini görmek yönetimden gelecek üzüntüye, Su üzerinde yürümek bir tehlikeye düşmeye,

6-Su ile yıkanmak borcu ödemeye, tövbe etmeye; soğuk su ile gusletmek de hayır ve kurtuluşa, Karanlıkta, dalgalı bir suyun üzerinde çırpındığını görmek küfre ve münafıklığa,

7-Dalgalı suda rahat yüzdüğünü görmek manevi ve maddi ilerlemeye, Elbisesinin su ile ıslanması yolculukta bir yerde gecelemeye yahut istediği şeyden men edilmeye,

8-Ağaç ve bitkiden damlatılan özsu salihlerin çocuklarına, ilmin ve hikmetin hasına, şifa ve ilme, sevinç ve mutluluğa, Elindeki kapla su döken kimseyi görmek güzel Kur an okumaya,

Rüyada görülen su, güzel bir hayat ve iyi bir rızıkla yorumlanır. Bir kimsenin evinden su çıktığını görmesi, zenginliğe ve hayra işarettir. Suyu emmek, geçim bakımından zorluk çekmeye; sudan içilirse, maddi yönden rahat bir yıla gireceğine; sıcak su içtiğini görürse, çok şidetli gam ve tasaya; bulanık suyun bir yere akması veya içilmesi, hastalanılmasına işarettir. Su bekarlar için, evlenme şeklinde yorumlanır.

Rüyada görülen su, güzel bir yaşam ve iyi bir rızkla yorumlanır. Bir kimsenin evinden su çıktığını görmesi, zenginliğe ve iyiye yorumlanır. Suyu emmek, maddi sıkıntı içinde olmak anlamındadır. Bulanık suyun bir yere akması veya içilmesi, Rüyayı görenin hastalanılmasına yorumlanır. Sudan içilmesi, para sıkıntısının olmayacağına rahat bir yıl geçirileceğine yorumlanır.

İnsanın sağlığı, maddi durumu, çevresi, duyguları ile ilgili bilgiler verir. Rüyada görülen su berrak ve temiz ise kişi istediği kadar iyi olacak demektir. Rüyada büyük su kitleleri gören kimse kısmet alır.

Rüyada su görmek, hos bir hayata ve güzel bir rizka isarettir.Bir kimsenin rüyada suyu evinde görmesi saadete, toplu mala ve ganimete,fazla hayra ve "O, sudan bir beser yaratip da onu soy sop yapandir.Rabbin (her seye) kemaliyle kadirdir." (Furkan Suresi, a. 54) mealindeki ayet isaretince evlenmeye isarettir.

Suyu çok temiz görmesi, fiatlarin ve riziklarin ucuzluk ve bolluguna ve adaletin yayilmasina isarettir. Suyu emmek geçimce sikinti ve zahmete ve sudan içmek düsmandanselamete ve içen kimse için ucuzluk seneye isarettir. Bir kimsenin rüyada suyu uyanikken içtiginden daha fazla içtigini görmesi,o kimsenin rüyada bir kadehten su içtigini ve doymadigini görmesi, o kimsenin haniminin kendisinden kaçmasina isarettir.

ibn i Sirin (R.A.) Rüyada su görmek "Eger onlar o yol üzerinde dosdogru gitselerdi elbette onlara bol su içirirdik" (cin Suresi, a. 16) mealindeki ayete göre dince fesada ve "Süphesiz sizi bir irmakla imtihan edicidir" (Bakara Süresi, a. 249) mealindeki ayet geregince de belaya isarettir, dediler.

Bir kimsenin kendisine bir kadeh içinde su verildigini görmesi, çocuga isarettir. Kadeh içinde bulunan safi suyu içtigini gören kimse, çocuk ve hanimindan hayra erisir. Çünkü Cam kadinlarin cevherindendir. Onun içindeki su ise, ana karnindaki çocuktur. Safi bir suya atladigini gören kimse, çabucak sevince erisir. Bir kimsenin kendisini su içinde görmesi, fitne, bela ve kedere isarettir. Su istedigini gören kimse, insanlar arasinda yalan söylemek Suretiyle, dedikoduculuk yapar. Akintisi olmayan su, hapse isarettir. Bundan dolayi bir kimsenin rüyada akintisi olmaya bir suya düstügünü görse, o kimsenin hapse, üzüntü ve kedere düsmesine isarettir.

Bazi tabirciler, birikip duran su, tabirce akan sudan daha zayiftir, dediler. Kokmus su sikintili ve zahmetli geçime ve eksiklige isarettir. Aci su, aa birgeçime isarettir.Rüyada fazla sicak olan suyun gündüzün kullanilmasi azap ve siddettir.

Tuzlu su, maisetçe mesakkattir. Bulanik ve kokmus su, haram maldir. Siyahsu görmek, Rüya sahibinin bulundugu evin harap olmasina isarettir. Eger siyah suyu içerse, o kimsenin gözünden korkulur. San su, hastaliktir.Bulanik sular güçlüge, çetinlik ve mesakkata isarettir.

Bir kimse Rüyada Deniz suyu içtigini ve suyun bulanik oldugunu görse, okimseye hükümdar tarafindan üzüntü ve keder erisir.Bulanik suyun rüya sahibinin herhangi bir yerine akmasi veya bir insaninonu içmesi, içen ve rüyayi gören kimse için, eger bütün insanlar içmislerseonlarin hepsi için, hastaliga yakalanmalarina isarettir. Bazi tabirciler bulaniksu, zalim bir hükümdardir, dediler. Rüyada bulanik suda guslettigim veondan çiktigini gören kimse, sikinti içinde ise kurtulur, hasta ise Allah (C.C.)sifa bahseder, eger hapis ise, kurtulur.

Tuzla su kederdir.Rüyada kuyudan siyah su çikarilmasi rüya sahibinin evlenecegi hayirsiz bir ikadina isarettir. Deniz veya nehirde su üzerinde yürüdügünü gören kimsenin, takva ve hikmete isaret eden sözü de varsa imaninin kuvvetlifolmasina isarettir. Bazi tabirciler bu rüyanin sahibi, yolun tehlikeli olmasiylaberaber Allah (C.C.) a tevekkül ederek yola çikar, dediler.Bazi tabirciler, su üzerinde yürüdügünü gören kimse, bir tehlikeye düser.

Eger sudan çikarsa ihtiyaçlarinin hepsi hasil olur. Rüyada derin bir suya .,düsüp içine daldigini ve derinligine kavusamadigini gören kimse, çokça i dünyaliga erisir ve bununla zengin olur. Çünkü dünya derin bir denizdir. Bazi tabirciler de, o kimse büyük bir adamin hizmetinde bulunur, dediler. Eger suya düsan kimseye nehir galip gelirse, o kimse siddetli bir hastaliga yakalanir. Suda bogulacak olsa, o kimse yakalandigi hastaliktan ölür. Bazi tabirciler de rüyada suya düstügünü gören kimse, sevinç ve nimete nail olur, dediler.

Rüyada safi ve berrak bir suya baktigini ve orada yüzünü güzel bir sekilde gördügünü gören kimse, ailesi, komsusu ve dostlari hakkinda iyilik eder. Safi bir suya sahip oldugunu görse, çok hayra erisir. Kab içerisine su döktügünü gören kimse, bir kadina nafaka verir. Bazen su, bekar erkek için, hanima, bekar kiz için de kocaya isarettir. Eger suyu helal bir kabdan içerse nikah sahih olur. Eger haram bir kabdan içerse nikah bozulur.Bir kimse susadigini ve su içtigini görse, o kimsenin ekini hayat bulur ve kalbi hidayette olur. Aile ve çoluk çocugu île bir araya gelir. Su île kendisine zarar gelmeyecek bir vakitte guslettigini gören kimse, borcunu öder.

Tatli suyun tuzlu oldugunu gören kimse, dininden irtidat eder veya sapikliga düser, yahut onun isleri müskül duruma girer. Rüyada suyu kabiyla yüklendigim gören kimse, fakirse mal kazanir. Eger zengin ve bekar ise, evlenir, evli ise, hanimi ondan Hamile kalir. Bir kab içine su koydugunu görse, o kimsenin hanimi ölür. Eksik olmasi gereken zamanda suyun çok görülmesi veya çok olmasi gereken zamanda noksan görülmesi, zulme, suca, kitliga ve Ihtilafa düsmeye isarettir.

Bir kimse rüyada bir sehir veya bir köye suyun fazlaca geldigini ve haddini tecavüz ederek evlere girdigim ve hane halkinin bogulacak bir duruma geldigim görse, o sehir ve köyde fitne ve ihtilaf meydana gelir ve serli kimseler helak olur. Bir yere suyun akmasi üzüntü ve kederdir. Yesil su, devamli bir hastaliktir. Bazi tabirciler yesil su sikintili ve zahmetli bir geçimdir, dediler.

Rüyada siyah su içen kimse kör olur. Bekar olan bir kimse, bardak veya kaseden su içtigini görse, evlenir. Bir kuyudan su çikardigim, kirba veya testi gibi seylere su bosalttigini gören kimse, bir kadinla nikahlanir, Rüyada soguk su ile gusletmek, tövbeye ve hastaliktan sifa bulmaya, hapisten çikmaya, borcunu ödemeye ve korkudan emin olmaya isarettir. Rüyada bir kuyudan su çikardigini gören kimse, hilekarlikla mal elde eder. Bir kimse su çikardigini ve onunla bahçe ve bostan ve ekin suladigini görse, o kimsenin bir kadin tarafindan eline mal geçer.

Rüyada su görmek; mala, suyun içine girmek; bütün korku ve sıkıntılardan kurtulmaya, acı su içmek; evlenmeye, acı su ile yıkanmak; eşinden boşanmaya, kirli ve bulanık su; hastalanmaya, bu suyu içtiğini görmek; öleceğine işarettir.

Rüyada Su yorumları

Ceylan

Rüyamda taşın arasından fışkıran su gördüm temizdi bian korktum kapattim tekini sonra aniden açtım kapanmadi

eminçiçek

Kanal suyunda yüzüyordum ve kadının bana önce yön gösterip sonrada benim önü sudan çikarmam ve insanin iki ayağının çivçiv olmasi nedir

Ezgi

Rüyamda mutfakta tezgahın üstünde plastik turşu bidonunun icinde 1 tane siyah balık gördüm yakından bakim derken şişe devrildi kaldırmaya çalıştım ama ellerim tutmuyodu sanki ayaklarım ve halı su içinde kaldı

bawka

ben ruyada arxdan su acmaga gedende bibim ogluy artik suyu acib tepe den indi ben de tepe ye cikmak uzreydim o da dediki ben suyu acdim ve su geldi bulaniq ne demekdir bu ???

ayse38

ruyamda gercekte benim olmayan bir evdeyim bneimmis,odada duvanin uzerinde oturuyorum cocukarimda var ama yabanci gercekte olmayan,evi su basiyor suru su 5 dakkada bir akiyor kesiliyor .bir bebek var yeri indi yine evi su basti kolundan tuttum divanin ustune aldim,yine evi su basti boyle uynadim

sebahat

selamün aleyküm, rüyamda 3 kişi yerde yatıyoruz sol yanımıza herbirimizin baş ucuna 3 asker geldi nereden geldiklerini söylediler besmele çektiler ve üstüme bir kova su döktü öyle hafif ve temizdi ki hayır olsun.

besme

rüyamda tanımadığım bir acayip yakışıklı erkek gördüm ve yanında bir kadın vardı nişanlıydı

Ayşe

rüyamda eşim 4damacanasu almış getiren kşi birini kirli bir şişeye boşaltı bende kızdım

feride

denizin icinde altin gordum ama denizin suyu ter temiz altinlardan2.3 tane cebime koydum bir kolye vardi ataturkun resmi vardi

ömer

rüyada kaynar su görmek ne demek acaba?

tevfik

rüyamda bir camide sarıklı ve cübbeliler bir zikir halakası kuruyolar bende halakanın baş kısmına geçiyorum, bana, sen halakanın gerisine geç diyolar, sonra bir sarıklı cübbeli kişi halakadaki herkesin karşısına geçip bir soru soruyor ve sorduğu kişiler soruyu biliyorlar ve onlara birşeyler veriyor manevi olarak,mesela kimine ilim,birine hikmet felan gibi yani. sonra bana geliyor ne soruyor hatırlamıyorum ne cevap verdiğimide hatırlamıyorum bana "sanada suyu verdim diyor" yorumlarsanız çok memnun olurum.sevgilerimle.

ercan

damla aynı rüyayı görmüşüz bende aynı şekilde musluktan tertemiz su akıyordu ama yanındada bi arkadaşımı görüyordum

Damla

Bende rüyamda su gördüm ama benim rüyamda şöyleydi. Kaç gün aynı rüyayı görüyorum. Musluktan berrak berrak o kadar güzel su akıyor ki. Acaba neye işaret 3 gündür falan aynı rüyayı görüyorum. İnşallah hayıra işarettir. :)

damla

çok güzel açıklamış

seren

dugun vardi sonra esim sokaklari hortumla yikiyordu sonrada suyu bana dogru akitti ben kostukca o beni kovalidi ve islatti

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*