Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar görmek: Karın mevsiminde görülmesi, Rüya sahibi için üzüntü ve kederin gitmesine, düşmanını kahredip ona galip gelmesine delâlet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada Kar görmek, altı şekilde tâbir olunur:

  • Geniş rızık,
  • Hayat,
  • Çok ve fazla mal,
  • Ucuzluk,
  • Asker,
  • (Yaz mevsiminde görüldüğünde) hastalık...

Kişinin rüyada kar görmesi, rızıklara ve menfaatli şeylere ve grip gibi hastalıklardan iyileşmeye işaret eder.

Rüyada kar'ın çok yağdığını ve çok fazla olduğunu görmek, devlet reisinin maiyetine zulmetmesine, onlara kötü söz söylemesine delâlet eder.

Rüyada az kar yağdığını görmek, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Rüyada üzerine kar yağdığını görmek, uzun bir yolculuğa delâlet eder.

Rüyada karın üstünde uyumak

Rüyada kar'ın üzerinde uyuduğunu görmek, hapsedilmeye işarettir. Bir şehre, bir mahale mevsiminde az yağan kar, o yer halkı için rızkın genişliğine, ucuzluk ve bolluğa delâlet eder. Rüyada kış veya yaz gününde kar soğuğunun kendisine isabet ettiğini görmek, fakirlik ile tâbir olunur. Çünkü fakirlik de soğuk gibi insanı ızdıraba sürükler.

Cabirü'l-Mağribî demiştir ki: Rüyada bahar mevsiminde kar yağdığını görmek mağlubiyete delâlet eder.

Rüyada ekilmiş ve kuru yer üzerine kar yağdığını görmek, yağmur hükmündedir ve o yer halkına gelecek, rahmet, bereket, nimet, ucuzluk ve bolluğa delâlet eder.

Rüyada çok kar yağdığını görmek, çiçek, kızamık, veba, taun, Verem gibi salgın hastalıklara işarettir. Bazı kere de harbe, hayvanlara gelecek hastalığa delâlet eder.

Rüyada yaz gününde yüküyle kar satın aldığını görmek, rahata kavuşturacak mala, güzel söze veya dua sebebiyle üzüntü ve kederden halâs olmaya delâlet eder.

Yerin kardan faydalanmayacağı bir zamanda rüyada kar yağdığını görmek, sultanın adaletsizliğine ve vergi toplayan memurların çalışmasına işarettir.

Nablusî demiştir ki: Rüyada mevsimli veya mevsimsiz kar'ın yağıp bütün binaları, ağaçlar ve dağları kapladığını görmek, o yerin halkı ve malları üzerine gelecek zulme ve âfete delâlet eder.

Yine kar'ı rüyada, mahallinin gayrinde ev, hücre, oda v.s. gibi yerlerin içerisinde görmek, azaba, belâya ve hastalıklara alâmettir. Bazı kere de bu rüya, acizliğe, yolculuk ve maaş talebinden gaflete delâlet eder.

Rüyada kar yağdığını ve fakat kendisini şemsiye ile koruyup kardan müteessir olmadığını görmek, işlerde itiyad ve temkinli olmaya ve korkusuz olarak yaşamaya delâlet eder.

Rüyada Kar Yağdığını yorumları

cemil

rüyamda derenin üzeri komple beyaz güller açmıştı resmini çekerken bi an kar yağmaya başladı rica etsem yorumlarmısınız

esra

rüyamda yazın ortasında kar yağdı yeşil dağ şeklinde bir araziye kar yağdığı için her kez mutlu ve şaşkındı.anlamını çok merak ediyorum bilen varsa yazsın.

elmas

rüyamda kar içinde bulunuyorum

FATMA

RÜYAMDA KAR GORUDM AMA YAZ AYINDA NE ANLAMA GELMEKTE

şenay

mevsim yaz rüyamda kar görüyorum oğlum karlarıniçinde oğluma sesleniyorum daha sonra oğlum kayboluyor beni duymuyor samki uzaktan kurt geliyorgibi sesini duyuyorum ve uyanıyorum

adem

rüyamda zeytin agacı gordum anlamı ne demektir

aslı

rüyamda kar gördüm arkadaşlarımla kar topu savaşı yapıyodum elimde eldiven yktu ALLAHIM BN ÇOK KORKUYORUM YAHHH ALLAHIM SEN HERKEZİ KORU

çağla

rüyamda sabaha karsı pencere açtım kar yağmıştı ağacın dalları bembeyaz olmuştu eskiden yağan kar vardı yolun kenarlarında ve ben kendi kendime söyledim allah allah eskı yağmış kar varmış nasıl gormemıstık.

zeliha

rüyamda annemle dağlara yağan karı tencereye topluyorduk nedir acaba tabiri?

büşra

bende gördüm benimde işime yaradı aynen

gülnaz

aradığımı buldum teşekkür ederim işime yaradı

hanife

abim ruyasnda beni bembeyaz karn içinde ve beni abi diye cağrdgm görmüş nedemektir

mira

ben rüyamda kar gördüm her yer bem beyaz ve fırtına vardı kış mevsimiydi sanki uçuyordum ama babam tutu ...yorulayın lütfen

zubeyde

ruyamda kar yagmıstı hulya avsarlarayla sı kayıyorduk durmak ıcın agacı tutup tutdum anlamı nedır ?

rukiye

rüyamda çok az kar gördüm ama karın mevsimi değil ki

game ower

rüyamda çok fazla kar war we ben o kar da resim çekilmek istiorm arkadaş çekmeynce tlfnu yere çalıp kırıorum :)

sanane

rüyamda her tarafı bembeyaz kar gördüm sadece

emre

ruyamda ilkbaharda kar yagiyordu. kar henuz yagmaya baslamisti. resmini cekmek telefonumu almaya odama gittim ama telefonun yanindaki bicagi aldim ve kari bicakla yarmaya basladim. sonra bunun cok anlamsiz oldugunu dusundum.

yasemin

şu anki mevsim yaz ben gece yattığım zaman çok sıkıntılı bi şekilde yattım ruh halime mi baglı bilmiyorum rüyamda kar yağmıştı balkona çıkıp kar ı elime alıyordum ama kar fazla beyaz değildi anlamı nedir sizce yourmlarsanız çok memnun olurum.

kadir

karda biri bizi kovalıyordu

esengul

İstihareye yatmis esim ikimiz icin kar karin ustunde ise 2 3 damla kan gormus nedemek oluyor isteharin anlami

esengul

İstihareye yatmis esim ikimiz icin kar karin ustunde ise 2 3 damla kan gormus nedemek oluyor isteharin anlami

melek

Annem le beraber karlı soğuk havada uğraşıyor mu suz çok soğuk Muş çok üsu musuz fırtına varmış

sevda

rüyamda gündüz yemyeşil gürdüm alanı gece kar gördüm birde havada duran bir yuvarlak daireler üst üste dizilmiş şekilde yanlarında ışık yanıyordu ama karın oldugu alanda ışık yanmıyordu bir salkımın üstünde aşılıyordu

SEÇKİM

RÜYAMDA NİSAN AYINDA KAR YAĞDIĞINI GÖRDÜM KAR YERİ PEK FAZLA TUTMAMIŞTI

YELDA

Mevsim bahar ama ben iş yerimin bahçesinde kar yağdığını görüyorum.Kırmızı bir mantom var onu arıyorum, mantom ağaçta sallanıyor bir sopa ile indiriyorum, üzeri kar olmuş silkeliyorum giymeden sırtıma aldım ve işten çıkıp gittim.

melek

güzel bir ırmağın başındaydım ama mevsim kıştı ve kar o kadar beyazdı ki parlıyordı

saliye

ya ben arabada gezerken kar gordum gezinirken boyle seyehat ederken ne anlama geliyor ki acep ama at arabasi ile geziyordum.

nuray

sular kesilmiş ben ve arekadaşım bahçelerden kar topladıkanısıra bunun yanısıra yılanda topluyoruz ama yılanı görmedim her taraf karla kaplı su için kar topluyoruz

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*