Rüyada Saman Görmek

Saman görmek çok mala, evine saman doldurduğunu görmek ucuzluk ve bolluğa, Bir yerdeki saman çokluğu bolluk ve berekete, Samancı iğneciye yahut yolculuktan elde edilecek rızka delalet eder.

Rüyada saman veya samanlık görmek, kolay bir kazancı; samanlığa ot veya saman doldurmak, onun zengin olacağına işarettir.

Saman ve samanlık bolluğun, refahın belirtisidir. Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz demektir. Rüyada saman ya da samanlık gören kişi kolay para kazanacak demektir. Samanlığa ot ya da saman doldurmak, onun zengin olmaya yorumlanır.

Saman, bolluğun, bereketin ve zenginliğin işaretidir. Yapmış olduğunuz her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu da düzelteceksiniz.

Başkalarının iyiliği için kullanılacak paradır.

Rüyada saman görmek, her hangi çeşidinden olursa olsun, hayır ve menfaate ve muradının olacağına delildir. Çok saman olduğunu gürenin mal ve nimeti artar.

Birine saman verdiğini gören, o kimseye malından bir miktar verir, Saman aldığını görmek mal ve nimetinin artmasına, murada ermeğe delalet eder. Saman görmek mal, hayır, nimet, bereket, murada ermek, zafer ile yorumlanır.

Harman mevsiminde ve özellikle Buğday samani görmek çok hayırlıdır. Rüyasında samanlığa girdiğini ve orasının kendi mali olduğunu görmek zenginliğe ve dünya ve ahirette murada ermeğe işarettir.

Samanlığa ateş düşüp yandığını görenin malini hükümet elinden alır. Yahut bir belaya uğrayarak mali elinden çıkar.

Rüyada saman yediğini gören, cahil de olsa, zengin olur. Ebu Said El Vaiz e göre; rüyada saman görmek çok malla tabir olunur.

Rivayet ederler ki: Mansur bir Gün rüyasında iki çuval saman yüklü bir eşeğe binmiş olarak bir köprüden geçtiğini görmüş. Bunu o zamanın tabircilerine söyleyince: "bir olayla karşılaşacak ve bu sayede dünyanın altınını toplayacaksın" demişler. Bu Rüya sonradan söylendiği gibi çıkmış.

Bazı tabircilere göre; saman mal ile tabir olunur. Samanlık görmek, mal konulan sandık veya kasa ile de tabir olunur.

Rüyada bir hayvana saman verdiğini gören, islerinin düzelmesine gayret eder. Samani öteye beriye savurduğunu gören, malini lüzumsuz yerlere dağıtır.

Buğday, Arpa ve diğer hububat samanları görmek genel olarak mal ile yorumlanır.

Bir kimse, birçok samani olduğunu veya evinde ve kapısı önünde veya mahallesinde saman olduğunu görse, her durumda hayır ve menfaate erişir. Rüyasında bir hayvanin saman yediğini görmek, o hayvanin sahibinin hayır göreceğine, Su üzerinde samanların yüzdüğünü görmek, suyun sahibinin eline mal geçeceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Saman, çok mala işarettir. Evine saman doldurduğunu ve ona malik olduğunu görmek, ucuzluk ve bolluktur.

Abdülgani en Nablusi sunu nakletmiştir ibn i Şirin (R.A.) uyanıkken gördüğü bir saman yığınına bakarak "şu samanı rüyada da görmüş olsaydım" buyurduğu rivayet edilmiştir.

Bazı tabirciler de, rüyada saman gören, kasa hazırlasın, demişlerdir. Rüyada saman, sahibi için maldır. Samanın, Rüyayı gören kimse üzerinde eseri aşikâre olur.

Bazıları da saman, meşakkatle elde edilecek maldır. Çünkü saman toplanmak, dövülmekle elde edilir, demişlerdir.

Yanında saman olduğunu gören kimse helal rızık ve kuvvete nail olur, Rüyada saman yediğini gören kimse, samanin parasını yer yahut yokluk, darlık ve açlığa düşer. Rüyada samani sandık ve kasa gibi samanin konulmadığı yere koymak, yokluğa, kıtlığa ve rızkı samandan olan hayvanların helak olmasına işarettir.

Bazı kere saman, mali sadaka olarak vermeye işarettir. Bir şehirde samanin çokluğu, nebatatın çokluğuna delildir. Buğday samani, buğdaya, bakla samani, baklaya, nohut samani da nohuda işarettir

Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz.

Rüyada Saman yorumları

Enes

Saman ilee abdest aldığımı gordum ne demek acaba

ahmet av

slm rüyamda ayağıma samanın sapı batmıştı 3 adet ve bunları ellerimle çıkardım acaba yorumlarmısınız

Ahmet

rüyamda atın üzerinde saman gördüm ne demek acaba

fadime

başkasının evinin arkasına römorktan döküldüğünü gördüm yorumlarsanız sevinirim

ali

bizim römok un içinde balyebalye saman vardı ve dedem le ninem bizim avlıya yada samnlıga taşıyorlardı

adem

bende rüyamda saman grdm ve samanları cuvalara dolduruyordum

ALİ DZG

caamiatla birlikte namaz kılarken önümde duran saman yığının üzerime geldiğini gördüm geri çekilip namaza devam ettiğimi gördüğüm RÜYA yorumunuz saygılarımla ALİ DZG

yıldız

saman görüp üstün başın kirlenmesi

nuh

rüyamda saman ğördüm cokca samanı cuvallara doldurdum

efe demire

ben efe size annemin görmüş olduğu rüyayı anlatmak istiyorum annem rüyasında ikimizi hafif güzel bir rüzgar eşliginde altın renkli samanların içerisinde koşarken görmüş samanlar ışıl ışıl yanıyormuş yorumlarsanız sevinirim..

ebru

Rüyamda 5 tane çuval saman tasiyorum kayinpederim bana diyorki al bunlara sadaka veriyorum al götür babanlara gotur

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*