Rüyada Kabe Görmek

Rüyada Kabe'yi görmek, halife veya bir bakan yahut bir reise ya da evlenmeye isarettir. Bazen rüyada Kabe'yi görmek, Rüya sahibinin Beytullah'a girecegine isarettir.

Rüyada Kabe'yi gören kimse, yapacagi hayirli bir amelle müjdelenir. Ya da islemeyi arzu ettigi bir serden sakinir. Bir kimse Kabe'de namaz kildigini görse, bir reisten veya imamdan kuvvet alir.

Düsman serrinden emin olur ve hayra erisir. Rüyada Kabe'ye giren kimse halifenin huzuruna çikar, oradan bir sey aldigini gören kimse halifeden bir sey alir.

Kabe'nin duvarlarindan bir duvarin yikildigini görse, devlet reisinin ölecegine isarettir. Bir kimsenin rüyada, Kabe'ye varip orada hac ile alakali bir sey yapmasi, o kimsenin (C.C.)'in farzlarindan emrettigi seye veya kefaret-i yemini yerine getirmek için çaba sarfetmesine isarettir.

Rüyada Kabe'ye bakmak korktugundan emin olmaya isarettir. Bir kimse rüyada Mekke'de bir vazifeye memur edilse devlet reisinin isleriyle ilgili bir vazife o kimseye verilir.

Rüyada Kabe'den bir nar çaldigini gören kimse, dinini islah eder. Mekke'de ölüler arasinda olduguna ve ondan bir seyler sorduklarini gören kimse, sehid olarak ölür. Bir kimse rüyada Kabe'de Abdest bozdugunu görse, halifeye isabet edecek bir musibete isarettir.

Rüyada Kabe'nin kendi evinde oldugunu gören kimse, daima saltanat, devlet ve halk arasinda söhret bulur. Ancak Kabe'nin seklinde kötü bir hal görse, rüyada ev sahibi için hiç bir hayir yoktur.

Kendi evinin Kabe oldugunu görse, Kabe Müslümanlann önderi, o kimse de onun maiyetinde bulunur. Bir kimse, Kabe'nin üzerinde namaz kildigini görse, irtidat eder. Hatmi serife girip, Kabe üzerinde namaz kildigim gören kimse in'ani(nimetleri), ihsan ve rütbeye erisir.

Mezhebinin kötü dedigi ve sünnete muhalif hareket etmesiyle beraber tahsildarlik yapar. Kabe'de bir hata isledigini gören kimse, Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi Vessellem Sünnet-i Seniyyesine muhalif harekette bulunur ve nefsine uyan kimselerin yoluna girer.

Bir kimse rüyada Meleklerin, gökten inip ve Kabe'yi temelinden kaldirip bir sehire koyduklarini görse, o yerde bir fitnenin çikmasina, Müslümanlarin önderinin o sehirde bulunmasina isaret eder.

Bir kimse Kabe'nin harap oldugunu görse, namazini terkeder. Bir kimse, Kabe'yi tavaf ettigini veya hacla ilgili bir vazifeyi yaptigini görse, o kimsenin yaptigi vazife miktarinca dinin salahina isarettir. Bir kimse, Kabe'ye yönelmis oldugunu görse, din ve dünyasini islah edecek bir seye yönelecegine veya bazi islere karismak üzere sultanin bulundugu tarafa yönelmek üzere bulundugunu isarettir.

Bir kimsenin kendisini Sünnet-i Seniyyenin aksine olarak hacc vazifelerinden bazi seyleri noksan yaptigini görmesi, o kimsenin namazinda kibleyi degistirdigi gibi dinini de degistirecegine isarettir. Kabe namaza da isarettir. Çünkü Kabe, namaz kilanlarin kiblesidir.

Kabe mescit ve camiye de isarettir. Çünkü Kabe, Allah'in evidir. Kabe islam, Kur'an, Sünnet, Mushaf-i şerif, alim baba, Seyyid, koca ve ana gibi kendilerine uyulmakla hidayete erisilecek kimselere isarettir. Bazen Kabe, Cennete isarettir. Çünkü Kabe Allah'in evidir. Cennet de Allah'in evidir. Cennete kavusmak ise, ancak Kabe'ye yönelmekle mümkün olur.

Bazen de Kabe mevsim, cemaat, sokak ve genis mevkilere isarettir. Bir kimse rüyada Kabe, kendisinin evi oldugunu görse, o kimsenin nail oldugu devletine veya bildigi ilmine ya da yaptigi bir amelinden dolayi insanlarin ona kosup ziyaretine gidecegine ve kapisinin kalabalik olacagina isarettir.

Rüyada Kabe yorumları

esat

rüyamda kabenin avlusunda ağlayarak bağışlanma istiyordum

neslihan

rüyamda kabede tavaf yaptıgımı ve dışında namaz kılıyordum ogünden beri hep rüyamda kabeyi görüyordum

fatih

rüyamda kabedeydim ve elimde bir hortum vardı oradakilere su dağıtıyordum biryandanda çok mutlu olduğumun farkındaydım kendi gülüşümü görebiliyordum

elvan

Selamin aleykum, ben en son kendimi kabeye kosarken gordum. Agliyordum ve guvenlik vardi ve ordan kolaycana gectim. Cok az insanlar vardi ve cogu hac icin gelmisti ve bazilari siginmak icin. Ben orda agliyarak bi odaya kosarken orda kardesimi gordum beni bekliyordu. Bu ne anlama geliyor?

Gökhan

SelamınAleyküm hocam ben rüyamda kabede Allah yazdıysa bozsun çok dehşet verici olaylara şahit oldum azrail tipinde 4-5 mahluk kabenin etrafındaki hacıları ellerindeki orak türü silahlara sağa sola sallayarak öldürdüler gerçektende çok kötü birşeydi hacıların organları sağa sola savruldu çok kişi şehid oldu orada ve sonra kabeyi karanlıklaştırıp
çok kasvetli ve kötü bir yere çevirdiler hacılar kaçsa bile kurtulamadılar bunun manası nedir hocam?

ihsan

rüyamda kabenin üzerinde kendimi ihram giymiş olarak gördüm yanımda başka insanlarda vardı ikişer sırayla kabenin dört bir tarafında sıra olmuştuk ellerimiz önümüzde kenetlenmiş aşağı bakıyorduk kabenin etrafındaki diğer ihramlı insanlar bize doğru duruyorlardı

haktan

rüyamda koskocaman kapılar açıldı ve kabeyi gördüm bu ne anlama gelir yarımdımcı olun ne olur çok merak ediyorum

zeynep

bende kabenin yaninda hickira hickira agladigimi gordum sabah uyandigimda cok mutluydum cok sukur allahima

gülten

rüyamda kabe nin altında tekerlek vardı ve yürüyordu

gülten

rüyamda kabe nin altında tekerlek vardı ve yürüyordu

fatma

ruyada kabeyı gormek ne anlama gelırve orada ev yaptırmak ne anlama gelır

fatma

ruyada kabeyı gormek ne anlama gelır

fatma

ruyamda kabede bır ev yaptırmısım ne anlama gelır

hüsniye

rüyamda annemle kabeye doğru ilrleyerek şükrediyorum

şüheda

ben de rüyamda kabenin üzerinde uçuyordum... :)

sevdiye

ruyamada bulutlar ustundeydim ve kapali sekilde sona asaya baktim ve medine gordum ama hic insan yoktu sona bisaniyeden sona mekenin icine gordum kendimi ve buyuk tas gordum siyah donuyordu surekli ve inmisti tas ve bende dedimki kendime biraz elime alayim o tastan ve birazda ufalayim ve o tastan ufaladim elime elim cok parladi parlamakta eli gorunmuyordu ve arkamda insan vardi dondum ve yuzunu hic goremedim ve hemen uyandim anlami nedir acaba

melek

kabede yağmurda ıslandığımı gördüm eşimle

savaş şahh

26 mayıs 2014 tarihte ruyamda gordum kabe için savşıyordum savaşı kazadım hemde büyük bir orduyla kazadığm zaman kabe içine girdim 7 kez etrafında dondum sonra dışarıya çıktım kabe etrafı gezdim yanımda bir kişiyle kabe etrafını bakıyordum yanmdaki kişiyi diyordum bu merdivenler yaplacak dediki peki efedim yaplacak dedimki ben bu kabe her yeri yaplacak ben dedimki kabe daha çok aydılancak yanmdaki kiş doğru diyorsun efedim ama yanmdaki kişiyi hiç yüzünü görmedim sadece benimle konşyor sonra gok yüzüne baktım bebeyaz bulutlar aydıladı deki bana yuksek sele savaş geç kabe içine benimle konuşan kişi dediki savaş geç kabe içine milet tanısın seni sana ayet verceyim okumak için ne kadar hasta varsa şifa verceksin dedi ben hem sevinyorum hemde ağlıyordum ben geldim allah ayetleri almak için hemen uyadım sonra 2 gun aradan kabe mrdiveni yıkldı haberi geldi

Gulnar

ben cok kez kabeyle ilgili ruya gordum.bunlardan 1-kiz kardesimle buludlarin ustunde kabe goruyorum bizden baskada insanlar namaza durmuslar.nurani yuzlu beyaz sakalli beyaz elbisede imam olsa gerek bir kisi vardinsanlarin onunde yuzu kabeye cevrili biz oraya geldiyimizde gulerek sizi bekliyorduk yeriniz bekliyor namaz kilmak icin 2ci sirada iki tane bos yer vardi kardesimle birlikde o yere gecdik sonra o kisi yuzunu kabeye cevirdi hepimizde onunla beraber namaz kilmaya basladiq.

merve

Rüyamda Kabe bir nedenden dolayı bom boştu.Herkes ordan başka yerlere gidiyordu.
Bende televşzyondan duyuyordum ama sonra birden kabenin yanında oldum.
KİMse yokken tavaf etmek geldi içimden ama sonra tavaf etmeden uyandım

ilhan

rüyada kabe etrafı ve sefa ile merve arası koşmak ve etrafın boş olduğunu görmek.

osman

Bulutlara bakınça gördüm kabeyi rüyamda

ilqar

ruyada kabeyi temizliyodum beni gok yuzune kadirib kabenin uzerinden kabeye atdilar bu neye isaretdir

Furkan

ben rüyamda kabeyi gördüm fakat kapalrı kapalı idi ve çok şaşkındım etrafımda az bi kalabalık insan vardı

gülbiye

rüyamda kabede bir kapı açıdı kapı şeffaftı nedemek merak ediyorum

melda

ben dışarıya bakıyordum bahçemizde kabe vardı onun karşısındada birşey vardı ama iyi birşey tam göremedim

rena

uykumda muhemmed resullahin kabrini ziyaret ediyordum.

begüm

rüyamda sabaha karşı yada sabahtı tam bilemiyorum kabeyi gördüm tam karşısındaydım aklımdan tavaf etmek geçti içerisine girdim kapısından ama kabe taş duvarlarla inşa edilmişti içeri girdiğimde aklıma regl olduğum geldi ve ordaki görevlilere sordum onlarda bana içeri giremeyeceğimi söylediler sonra o üzüntüyle uyandım ..

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*