Rüyada Mezar mezarlık Görmek

Bekâr bir kimsenin Rüyada kabir kazdığını görmesi, hile ile bir kadın ile evleneceğine delâlet eder.

Rüyada mezar görmek, hapse işarettir. Nitekim hapishane de kabre delâlet eder. Rüyada kabir yaptığını görmek, ev yapmaya veya evi tamir etmeye alâmettir. Çünkü kabir de insanın evidir ve orada uzun müddet kalacaktır.

Bir kimsenin rüyada mezarlar üzerine yağmur yağdığını görmesi, o kabirdekilere Allah'ın rahmetinin tecelli ettiğine alâmettir.

Bazı kere de rüyada kabir görmek, uzak yolculuklara, üzüntü, keder, korkunç yerler, zevce ve zindanlara delâlet eder.

Rüyada Hâtemül Enbiya (s.a.v.) efendimizin mübarek kabrini açtığını görmek, Resûl-i Ekrem'in unutulmuş olan bir sünnetini ihya etmeye işarettir.

Bir kimsenin rüyada dam üstünde kabir kazdığını görmesi, uzun ömre delâlet eder. Rüyada bir kabirden çıktığını görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya veya hastalıktan şifa bulmaya delâlet eder.

Ibn-i Sîrîn hazretleri demişlerdir ki:
"- Rüyada kabre konulduğunu görmek, sıkıntı ile tâbir olunur. Üzeri örtülü olmayarak kabre konulduğunu görmek, uzun bir yolculuğa delâlet eder. Ve o kişi bu seferde hayır ve menfaata nail olur. Kendi mezarı üzerinde ayakta durup kendine baktığını gören günahlarından kurtulur."

Rüyada bir ölünün kabrini açtığını görmek, o ölünün yol ve mesleğini talep etmeye ve
onun yolunca gitmeye delâlet eder.
Eğer o ölü âlimse, Rüya sahibi ilim ve hikmete nail olur.

Rüyada dikilmiş bir kefenle beraber bir kabir içine defnedilmiş olduğunu görmek, bir kadınla nikahlanmaya delâlet eder. Yine rüyada bir kabir satın aldığını ve fakat içine girmediğini görmek, bir kadına nikâhla mâlik olmaya veya bir hizmetçiye işarettir.

Bir mezar kazdığını yahut kazıldığını görmek, bulunduğu yerde ev yaptırmaya, Mazarı örtmek sıhhatli yaşamaya ve uzun ömre, ölmeden mezara girmek kadın için evlenmeye, erkek için geçici hapse yahut işinde sıkıntıya düşmeye işarettir.

Mezarlar arasında dolaşarak açıık olan kabirlere girip çıktığını görmek bid'at ehli, olumsuz kimselerin evlerine girip çıkmaya yahut hapse girip çıkmaya, Mezarda üzerine Toprak örtüldüğünü görmek mala nail olmaya, Mezarlıkta toprak kazmak çok yaşamaya, üzeri yeşillik olan mezar, orada yatanın rahmette olduğuna;

Mezarlık vaaz ve nasihate, Kur'an okumaya, korkmaya, dünyadan ilgisini kesmeye, ölümü hatırlamaya, ağlamaya; bir şeyden korku duyanlar için emniyete, bir korkusu olmayanlar için korkuya; zina yapan kadının evine, Mezarlık ümit ve korkuya, sapıklıktan sonra hidayete,

Müslüman mezarlığı ordu çadırlarına ve savaş hazırlıklarına, içinde ölü bulunan mecusi mezarlığı haram olan hazineye, ölü yoksa kötü eve yahut adi bir kimseye,

Ecnebi mezarlığı gaflete, bid'at ehli, şerli ve münafık kimselerin sırlarına vakıf olmaya, Müşrik mezarlığı üzüntü ve kedere, burada kıymetli bir şey bulmak kazanç ve ganimete,

Kapristana girip ölülerin kemiklerini çiğnemek bir tecrübe ve imtihandan geçmeye, Mezarlıkta ölürlerle gülmek ve diğer yakışıksızişleri yapmak fasık ve şerli insanlara yakınlaşmaya, Mezar kazıcısı büyük, muhterem bir zata, Mezarlık evlere ve oralarda oturan her çeşit insana delalet eder.

Rüyada Mezar mezarlık yorumları

Sevgi bulut

Merhaba rüyamda üç mezarı yanlışlıkla çıkmadım, sonra ağlayarak dua ederek kapattım mezari

hayri

kucağımda bebek ölü bana mezara koy diyorlar fakat yarı belime kadar çökekli su koyup geri çıkarıyorum bakıp geri koy diyorlar ve koyuyorum

enes

RÜYAMDA MEZARLIGA GİTMİŞİM İKİ MEZAR
ÜSTÜ KAPALI BİR MEZAR AÇIK GÖRDÜM BİRAZ DURDUKTAN SONRA YOLA DEVAM ETTİM

ümmüye

nisacım sen biraz heyecanlı ve korkunç bir rüya görmüşsün.ben rüyaların anlamını iyi bilirim.senin rüyanın anlamı= ileride bir akrabanla küsüceksin.

hanife

rüyamda değerli bir tştan üstü kapklı daire şelinde bir mezar gördum

nisa

RÜYAMDA KAYIN PEDERİMİN MEZARINA GİTMİŞİN YASİN TEBARE OKUDUM GECE GİTMİŞİM BİRDEN MEZAR IN TOPRAĞI SALLANDI EĞİLDİM MEZARIN ARASINDAN İÇERİ BAKTIM KAYIN PEDERİM ANİDEN GÖZLERİNİ AÇIP KÖTÜ ŞEYLER SÖYLEMEYE BAŞLADI GÖZLERİ BUZ MAVİSİYDİ ANLAMI NEDİR

hülya

öldüm beni gömdüler toprak kokusuyla gözlerimi açtım içi çok geniş ve rahattı bikaç kişiyle de sohbet bile ettim

aslı

birden çok mezarlığa bakıyordum

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*