Rüyada Mezar, mezarlık Görmek

Rüyada kabir, hapishaneyle tabir olunur. Rüyada bir mezarlikta bulundugunu görmek, bir suçtan dolayi aranmak ta olduguna; bir mezarlikta bir cenazenin gömüldügünü görmek, bir suçtan dolayi tutuklandigi yerden tahliye edilecegine delalettir.

Büyük bir mezarin üzerinde ayakta durdugu ve mezar tasinda ki yazilan okudugunu görmek, bir büyük günah isledigine isaret tir.

Büyük bir alanda baska mezarlar olmadigi halde, kendisinin orada bir mezar kazdigini görmesi, ecelinin yakin olduguna delildir.

Rüyada bir mezar satin alarak, ölmeden Önce kendi mezarini yaptirip üzerine adini yazdirdigini görmek, tanidigi bir kadinin evlenecegine delalet eder.

Rüyada bir kabri bir mezarliktan alip baska bir mezarliga naklettirdigini görmek, kendisinin veya ço cuklarini o mahallede bir ev yaptiracaklarina delalet eder. Kendi evinin çatisinda bir mezar kazmak, ömrünün uzunluguna isaret tir.

Bazi yorumculara göre kabir, evle tabir olunur. Rüyasinda bir kabirde yatip kalktigim, orayi kendisine ev olarak kullandigini görmek, fakirlesmege isarettir.

Rüyasinda Aile halkindan birisine veya kendisine bir mezar kazdigini veya kazdirdigini görmek, o sehirde kendisi ve ailesi için bir ev yaptiracagina veya satin alacagina delalet eder. Bir kimse nin rüyasinda aile kabristaninda oldugunu ve orada ailesine ait mezarlari onardigini. topraklarini düzelttigini görmesi, ömrünün saglikli ve uzun olarak geçecegine delildir.

Rüyasinda aile mezarliginda oldugunu ve mezarlarin üzerine çiçek dikip suladigini görmek bir çocugu olacagina; mezar taçlari üzerinde kuslarin Su içmesi için yapilan küçük oyuklardan kusla rin su içmek için geldiklerim, fakat kaplarin içinde su bulunmadi gi için içemediklerini görmek, onlar için dua etmek gerektigine delalet eder.

Rüyasinda ölmedigi halde gömüldügünü görmek, kedere ve sikintiya isarettir. Kefenli bir halde bir mezarda yattigini görmek, bir kadinla nikahlanmasina isarettir. Rüyasinda bir mezari aç mak için topraklari kürekle kaldirdigini görmek, o ölünün hayatta iken yaptigi isi yapmaya çalisacagina isarettir. Eger ölü, hayatta iken bir bilgin ise o kimse de bilgin, eger zengin ise zengin olur.

Kazdigi mezarda ölüyü görüp de onun sag oldugunu anlamak kazandigi malin haram olduguna ve edindigi bilginin de dogru oldu guna delildir. Ölü bir insani mezarinda ölü görmek, muradina er mekle yorumlanir.

Rüyada bir mezarlikta ölülerin kabirlerinden çiktiklarini görmek, eger mevsim kurak geçiyorsa. havanin uygun bir sekilde yagmurlu açacagina ve o yil hububatin bollasacagina Isarettir.

Kirmani ye göre; rüyasinda kendisi için veyahut baska biri için bir mezar kazildigini veya kazdigini gören, oturdugu yerde bir ev yaptirir. Bir mezari öptügünü görenin, ömrü uzun ve sagligi de vamli olur. Ölmezden evvel mezara gömüldügünü gören, hapishaneye girer yahut islerinde zorluk çeker.

Bir mezarda ölü gibi gömülüp fakat üzeri örtülmemis oldugunu gören, kadin ise evlenir, erkekse hapse girer. Mezarlar arasinda dolastigini ve açik mezarlara girip çiktigini gören, kötü insanlarin evlerine girer, yahut zindana atilir. Adim, künyesin!, kisiligini bildigi bir erkegin mezarini kazdigini ve gömülü olan adama ulastigini gören, o kisinin bulun dugu meslege girer.

Bir kisinin bir kabre indigini ve sonra çikip rü ya sahibini oradan kovdugunu gören, bir tutuklu tarafindan bir suçla suçlanir. Bir kapali mezari kazip içinden yasayan bir adam çiktigini gören, sevince ulasir. Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyada birinin kendisini bir mezara soktugunu gören o kisi tarafindan bir tehlikeye atilir. Rüyada bir mezara konuldugunu gören, bir ev satin alir.

Mezarda üzerine top rak örtüldügünü gören, mal sahibi olur. Mezarlikta Toprak kazdi gini gören, çok yasar. Bir bilinmeyen yerde, birçok mezarlar görmek bir takim kötü insanlara delalet eder. Taninmis Mezar, in emriyle tabir olunur. Mezarin üzerinde yesillik görmek, me zar sahibinin rahmette olduguna isarettir.

Mezarliga giderek ibret aldigini gören, islerinde insafla hare ket eder, Mezara giripte, taninmis bir adamin kabrinin kendi evine dönüstügünü gören, kabir sahibinin akrabasindan biri ile evlenir. Zengin bir adamin mezari üzerinde ayakta durdugunu gören, dünyaliga ulasir. Bir mezarlikta mezarlar arasinda dolasip bunlara selam verdigini gören iflas ederek dilenir.

Bazi tabircilere göre; bir mezarda oldugunu ve üzerinde bir sey yazili bulundugunu gören, hapse girer ve hapisten çikamaz. Kendisini mezarda görmesi, sikintida olmaktir. Ibni Sirin e göre; rüyasinda mezara konuldugunu gören sikintiya düser. Üzeri örtülü olmayarak mezarda oldugunu gören, uzun bir yolculuga çikar ve hayir ve menfaatle geri döner. Kendi mezari üzerinde ayakta durup, kendisine baktigini gören, günahlarindan kurtulur.

Bir mezarda olup Münkir ve Nekir tarafindan su al soruldugunu gören bir meseleden dolayi mahkemeye düser. Onlara dogru cevap verdigini gören, kendinden sorulan meseleden emin olur. Eger cevapta yanilirsa, fenadir. Mezardan çikarildigim, tekrar mezara konuldugunu gören, devlet baskanindan hayir gö rür. Ve sonra hapsedilir.

Bu tabir devlet memuru olanlar hak kindadir, Onlardan gayri olan Rüya sahibi, kendi makam ve miktarina göre evvela hayra, sonra zarara ugrar. Bir baska rivayete görede: Rüyada kabristan görmek, va za, Kur an okumaya. aglamaya, Ölümü hatirlamaya. korkmaya ve dünyadan alakayi kesmeye isarettir.

Bazen kabristan görmek, alim ve takva sahibi kimselere ve Müslüman askerlerin yigitlerine isarettir. Bazen islam kabristani Müslüman askerlerin yigitlerine isarettir. Bazen islam kabristani Müslüman askerlerin çadirlarina ve Müslümanlarin orduyla karsilasmaya hazirlanmalarina isarettir.

Bazen de kabristan, zina yapan kadinin evine isarettir. Bir kimsenin eline rüyada cahiliyet zamaninda olan kabristandan kiymetli bir sey geçmesi kazanç veya ganimet yoluyla helal rizik elde etmeye isarettir. Rüyada kabristan görmek, korkanlar için emniyet, korkusuz halde olanlar için de korkudur.

Kabristani görmek, korku ve ümide, sapikliktan sonra hidayete dönmeye isarettir. Müsriklerin kabristanini görmek, üzüntü ve kedere, korkuya, dinde süpheye, bid at yerlerine, tenha ve issiz hapishaneye isarettir. Zira kabristan, kendisine gelen cisim ve cesetler için hapistir.

Kabristain, tekke vs. gibi ibadethaneye, dünya ve masivadan farig olmaya, aglamaca ve mevizelere isarettir. Bazen de kabristan ölüme isarettir. Zira kabristan ölülerin evidir. Bazen kabristan, kafirlerin ve ehli bid atin evlerine v e zimmilerin mahallesine isarettir.

Bazen de fesad ve helak edici ameller ile kendilerine zayiflik gelmis olanlarin ve zina edenlerin evlerine ve kendisinde ölü gibi sarhoslarin bulundugu meyhanelere, namaz kilmayan ve Allah i zikretmeyen, Allah için hiç bir ameli olmayan gafillerin yerlerine isarettir.

Bazen kabristani, hapis kimseye isarettir. Kabristana girdigini, özellikle orada bir bina yapmis oldugunu gören kimse hasta ise bu hastaligindan ölerek kabristana girer. Hasta degilse rüyayi görenin durumuna bakmalidir: Eger oraya girdigi zaman korku ile agladigini yahut Kur an okudugunu yahut kibleye dönerek namaz kildigini görse, hayirli kimselere ve zikir halkasina dahil olarak ibadet ve taate nail olur.

Gördügü ve isittigi seylerden menfaatlanir. Oraya girdiginde çiplaksa ve gülüyorsa, kabirlerin üzerine de sidik yapiyorsa. yahut ölülerle birlikte yürüyorsa, o kimse serli ve asiklar zümresine girer ve onlarin hallerini benimseyerek tercih eder. Ezan ile kabristana girdigini gören kimse vaaz ve nasihatten anlamayan kimseye nasihat yapar.

Sözüne kulak asmayacak bir adama iyilikle emreder. Cahil v e gafil yahut hepsi kafir olan bir kavim arasinda dogrulukla sehadet ve hakki ifaya çalisir. Bilinen kabristanlar hak ve sabit olan bir istir.

Bundan dolayi, böyle bir yere nefsin iman etmesi için girdigini gören kimse, girdigi o [kabristandan iyilik ve hikmetle konustugunu ve tövbe ederek Hakka döndügünü görse, hayirli bir hizmete girer ve onda insafli olarak hareket eder. O) kabristana girdiginde nefsini kötülüklerden menetmeyip ders almayan kimse, gafletle davranacagi bir hususta bulunur. Kabristana girip ölülerin kemiklerini çignedigini gören kimse. Bir tecrübe ve imtihandan geçinilir.

Rüyada Mezar, mezarlık yorumları

evrim

rüyamda okulun arkasında büsürü çoçuk mezarları gördüm

recep

ruyamda şehit gördüm

asuman

Merhaba
Rüyamda bir yere gidiyorduk orada hep bebek mezarları varmış aralarından geçiyoruz arkadaşımla etraf çok kalabalık herkes ağlıyor insanlar sonra ilerliyoruz biraz cenaze namazı kılınıyormuş arkadaşım yanımdan gidiyor erkeklerin yanına bende bayanların yanına geçiyorum o orada cenaze namazına başlıyor.
Bende diğer başka arkadaşıma sarılıp ağlıyorum. Rica etsem tabirler misiniz?

gul

ruyamda mezarlık gordum ve mezarlık acıktı ve icınde babam yoktu bu nasıl oluyo

melek

büyükce bı mezarlık gördum ama en dıkkatımı ceken 2 tane bebek mezarıydı

nilgun

mezarlıkta ayakta duruyorum biri benim biride ailemden birine aitmiş aynı boy ve derinlikte iki mezar varmış ne demek oluyor....

gülüzar

bir bahçe içerisinde yeşilkli bir bahçeydi iki tane mezar bir tanesi benimiş çünki ben ölecekmişim yapılı üstü kapalı hazır bir mezardı bu nedektir

gülüzar

rüyamda yeşilk içerisinde bir bahçede iki tane mezar birtanesi bimmiş yapılı ama üstü kapalı ben ölecekmişim onun için hazırlanmış bu ne demektir

gülüzar

mezarlıkta değilim ama bir bahçe içerisinde iki mezar var birisi benimmiş bu nedektir yapılmiş mezar ama üstü kapalı

nuray

rüyamda aynı boyda aynı hizada dizilmiş düzenli ve yeşilliği bol olan bir mezarlık gördüm

sevim

Evimde 4 mezar ama oymalı sandukalar içerisinde siirte ki ibrahim hakı hazretleri sandukası gbi

mihriban

rüyamda bembeyaz mezar taşının üstünde sadece La Tahzen yazıyordu

saliha

bir kadın rüyamda beni mezarlıga götürtü ve bir çocuk kabiri yani kaendi torunun mezarını gözsterdi bana çok korktum bahsetiklerim sag hayattaki kişiler çok korktum

sinem

ben rüyada babamla mezardan akrabalarımızı çıkarıyorduk

serkan

mezarlıkta 2 kızımın ve eşimin mezarını başında oturup ağlıyorum

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Alfabetik Rüya Tabirleri
Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.
Rüyada Lastik Görmek | Rüyada Latarna Görmek | Rüyada Latife (mizah) Görmek | Rüyada Latın cıcegı Görmek | Rüyada Lav Görmek | Rüyada Lavabo Görmek |