Rüyada Melek Görmek

Meleklerden herhangi birini görmek hayra; Bir yere melek indiğini görmek, orada yaşayan insanlar için hayır ve nimete, üzüntü ve kederden kurtulmaya,

Melekle birlikte uçtuğunu görmek dünya ve ahiret mutluluğuna, Meleği insan suretinde ve temiz giyimli ollarak görmek sevinç ve sürura, hayır ve berekete;

meleği pejmerde ve kötü elbiseler içinde görmek üzüntü ve kedere, hasar ve zarara, Meleği kadın suretinde görmek bazı şeyleri eksik ve kusurlu yapmaktan dolayı makbul biri olmadınığa,

Kendini melek olmuşgörmek zafere, yücelik ve saygınlığa, Meleğin kendisine lanet ettiğini görmek inanç bozukluğuna ve dinde fesada, meleğin kendisiyle konuştuğunu görmek dünya ve ahirette büyük hayır ve faydalara,

Meleklerin bir kimseye selam vermesi basiref ve anlayışa, makbul amale ve güzel sonuca delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Azrail, Cebrail, Mikail, İsrafil A.S, , Yazıcı Melekler.)

Rüyada meleklerle konuşmak veya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şahadet mertebesine yükseleceğine; meleklerin bir yere indiğini görmesi eğer şiddet ve sıkıntı içinde iseler, kurtuluşlarına işarettir. Kabire gelen melekleri görmek, darda kalan kimsenin darlıktan kurtularak, rızk sahibi olacağına, fakirin zenginliğine veya şehit olmaya işarettir.

Rüyada melek görmek güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Eğer melek size doğru geliyorsa, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekir anlamındadır. Rüyada meleklerle konuşmak veya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şehit olacağına işaret eder. Meleklerin bir yere indiğini görmek eğer sıkıntı ve şiddet ve dert içindeyseler, kurtulacaklarına yorumlanır.

Güzel bir haber alacağınızın işaretidir. Eğer melek rüyada size doğru gelmiyorsa, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Kişinin sıkıntılarının, dertlerinin sona ereceğine işaret eder. Çok iyidir.

Bir kimsenin rüyada kendisine bir melegin konustugunu veya ona bir sey verdigi görmesi, o kimsenin nail olacagi sehitlik rütbesine isarettir.

Bir kimse rüyada meleklerin halki harpte olan bir yere indiklerini görse, muzaffer olurlar. Eger mesakkat, sikinti ve mihnet içerisinde iseler, kurtulurlar.

Meleklerin ev ve dam üzerine inmesi, hastaliga isarettir. Bazen de meleklerin büyüklerinin inmesi, devlet memuruna isarettir.

Meleklerle beraber uçtugunu veya meleklerle beraber kendisinin gökte oldugunu gören kimse, sehitlige nail olur ve Cenab i Hakkin inayetiyle kurtulusa erisir.

Bir kimse rüyada meleklerin bir yerde olduklarim ve kendisinin onlardan korktugunu görse, orada harp ve düsmanlik meydana gelir. Bir kimsenin meleklerin gökten yeryüzüne indiklerini görmesi, batil inanisli kimselerin zelil ve hakir olmalarina, hak üzerinde olanlarin muzaffer olacaklarina isarettir.

Rüyada meleklerin yeryüzüne indiklerini ve hayir ve müjdeyle ilgili sözler söylediklerini gören kimse, sehitlige ve dünyada sevince erisir.

Bir kimse rüyada meleklerin kendisine secde, rüko ve tevazu gösterdiklerini görse, o kimsenin bütün maksat ve istekleri meydana gelir.

Dünyada rizik, iyilik ve güzel söhrete erisir. Melekleri kadin suretinde gören kimse, Cenab i Hak hakkinda yalan söz söyler. Bir kimse rüyada meleklerin kendisini erkek bir çocukla müjdeledigim görse, o kimsenin alim, salih ve murtaki bir çocugu dünyaya gelir.

Eger bir melegi bir sehir veya bir köy içinde görse, orada alim ve zahit bir kimse ölür veya orada zulmen bir adam öldürülür.

Bir kimse rüyada meleklere baktigini görse, o kimseye, çocugu veya mali hakkinda bir bela erisir. Rüyada ruhanî melekleri gören kimse, seref, izzet, bereket, ticaret ve insanlar arasinda söhrete erisir. Rüyada kendisinin bir melek suretine dönüstügünü gören kimse, izzet ve serefe erisir.

Rüyada bir melekle gürestiginl gören kimse, rütbe ve makamindan düser, üzüntü ve kedere düser. Meleklerin kendi evine girdiklerini görse, dininin zayif olduguna isarettir.

Rüyada melek oldugunu gören kimse, kahin ve falci bir kimse olur veya koguculukla mesgul olur. Eger o kimse hasta ise, onun ölümüne isarettir. Bir kimse meleklerin kendisi için istigfar ettiklerini ve onun için magfiret talebinde bulunduklarim görse, o kimsenin din ve gidisati güzel, mali çok olur.

Meleklerin kabristana indiklerinin görülmesi, orada sallh bir kimsenin defnedilmesine isarettir. Meleklerin sokakta görülmesi, halkin ölçü ve tartida eksiklik yaptiklarina isarettir.

Melek suretinde oldugunu gören kimse, sikinti ve izdirap içinde ise, ondan kurtulur. Sayet serefli birisi ise, serefi daha da artar. Bir kimse rüyada meleklerin kendisine selam verdiklerini görse, (C.C.), o kimseye basiret ve anlayis ihsan eder. Ve onu güzel bir sonuca eristirir.

Bazen melekleri görmek sahitlere, bazen de emin adamlara ve askerin önünde yürüyerek düsmanla cenk eden ve devlet baskani tarafindan gönderilen kimselere isarettir.

Bir kimse rüyada azap meleklerini bir ölü üzerine indiklerini ve onlardan korkmadigini görse, o kimsenin korktugu yerden emin olmasina isarettir.

Azap meleklerinin ölüye selam verdiklerini ya da hayirli bir sey vadettiklerinin görülmesi, Rüya sahibinin arzusu ve istegine kavusmasiyla, azizlik, zenginlik, ferahlik, sevinç ve selim bir kalbe nail olmasiyla tabir edilir. Eger o meleklerin o ölüyü korkuttuklarim, ona bugz ve gazap ettiklerini ve onu topuzlarla dövdüklerini görse, bu rüya bazen rüya sahibinin dinden irtldat etmesine veya masiyete dönmesine yahut ebeveynine asi olmasina veyahut Allah (C.C.) in o kimseye farz ve vacip kildigi seyi terketmesine isarettir,

ölü bir kimsenin, azap meleklerinin kendi yanma gelmediklerini haber vermesi, rüya sahibinin güzel gidasatina, afiyette olusuna ve taatinin kabul edilisine ve borcu varsa ondan kurtulmasina isarettir.

Kabirde ölüye gelen melegi görmek, fakirin zengin olmasina ve bosta kalan kimsenin bir görevle vazifelendirllmesine veya bir husus için sahit olarak durdurulup sahitlik kaidelerini zayi etmesine isarettir.

Rüyada hafaza meleklerini, görmek, taninmis alim ve emniyetli kimselere isarettir. Bazilari da, rüyada hafaza meleklerini gören kimse müttakî ise dünya ve ahirette sevinç ve müjdeye kavusur ve Cennete girer dediler. Müttakî degilse korku üzerinde bulunmazi lazim gelir, dediler.

Güzel bir haber alacağınıza işarettir. Eğer melek size doğru geliyorsa, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekir.

Rüyada Melek yorumları

bedırhan

deve üstünde kadın gıbı bır melegın bana kızarak süreklı bır seyler söylüyordu namazdan bahs edıyordu ama kızarak

tekin

rüyamda köydeydim bir evin ordan ana caddeye çıkıyodum. Yol yokuştu ailem benden yukarıdaydı bende yukarı onlara doğru yürümeye başlayacaktım ki aşağıdan yüzü insana benzemeyen beyaz kıyafetli ayakları görünmeyen bir varlık çıkıyordu bana doğru. Ben de ne olduğunu anlamadan yaklaşmasını bekeldim ve onunla beraber yukarı doğru çıkıyorduk elime 2 adet beyaz kağıt gibi bir şey verdi.Ben rüyamda bunun birinin öldükten sonra ahiret anlamına geldiğini diğerininde cennet veya cehennem anlamına geldiğini sordum.Ben ürperdim ve ondan uzaklaşmaya çalıştım hızlandım.O önümüzdeki caminin sağından gitti bende ailemin arkasından sol taraftan gittim.Onun arkasından bir insan gitti bende merak ettim insan o varlığı görebiliyormu diye arkasından baktım ve göremediğini anladım.

cebrail

bende rüyamda melek gördüm bi baktımki melek orda bana bakıyor

feride

ben rüyada görmedim dedem camide namaz kılarken ir çocuğun da kıldığını görmüş imama sorunca insan kılığında melek olduğunu anlamış

ilayda

ruyamda kzimla karanlik bir yolda yuruyorum birden gok yuzunden bir parlaklik bir melek iniyor o kadar aydinlaniyorki heryer gun doguyor melek kizimi cagiriyor yanina bende resimlerini cekiyorum gulumsuyor bana sonra kizim yanima geliyor melek de ucup gidiyor yuzu o kadar guzelki hayatim boyunca unutamiyacagim bir yuz kiyafeti bembeyaz kollarindan puskuller var saclari uzun cok guzeldi

aynur

ruymda bir meleğin birsürü yıldız dağıttığını bana gülerek baktığını gördüm

tuğçe

rüyamda melek gördüdm pırıl pırıl parlıyodun evlere geliyodun gölg egbiydi dünya ya inmiş ama ışıgın dan ne oldugu beli olmuyodu insan ları topluyodu dünyadan gökuzüne koca bi delğin için den ışı n içinden gçiyodu biraz karışık bi ruyaydı ama onu görmek içimi ferahlattı yakınlarımı aldı gökyuzune bebi almadı bnm le konuştu ...

öznur

rüyamda Allah hayra çıkarsın bu sabah ramazan bayramının 1.ci günü yani bayram sabahı gökyüzüne bakıyorum göğde birden siyah türbanlı bir elbise giyinmiş arkası dönük sabit bir kadın melek görüyorum ama 30 lu 40 lı yaşlarında.alla alla bu melek mi diye şaşırıyorum sonra yanında aynı giyimli bir melek daha geliyor ve ikisininde arkası bana dönük.alla alla bu melek mi yoksa Azrail meleği mi ki diyorum.sonra melekler kanatlarını çırpıyorlar siyah büyük kanatlar ve sonra onların melek olduğuna emin oluyorum.birden önlerinde bir cami beliriyor.ve o iki melek camiye bakıyorlar.hemen uyuyan kızarkadaşımı uyandırmaya çalışıyorum esma kalk kalk sana çok önemli birşey göstereceğim çabuk gel diyorum o da hemen yanıma gelince meleklerin kaybolduğunu görüyorum.ya sanıyeler önce burda böyle böyle siyah elbise giyinen melekler vardı kalbolmuşlar ama gerçekten gördüm derken birden çoook büyük bir uçak oturduğumuz yuksek bınanın hemen ustunden geçiyor bu neydi böyle diyorum.arkasından küçük jet savaş uçakları geçiyor yuzlerce kaç kaç savaş çıktı diyorum acele et birşeyler alıp hazırlıklı olmalıyız diyorum derken mahalledekı herkez dukkanlar kepenk kapatıyor çoğu herşey havada uçuyor ..derken kızarkadaşımın beni uyandırmasıyla uyanıp tekrar ona rüyamda gördüklerimi anlatıyorum.Allah hayra çıkartsın tabiri nedir acaba

cemre

rüyamda melek gördüm bir çoçuktu ama gözümü açtımı bilmiyordum

coşkun

rüyada ölü gördüm

cengiz

rüyamda ben insandım işte savasıyorduk ama eskı cagda ıdık kılıç felan vardı cadılar vardı sonra 6 tane tanrı vardı onlar dunyaya gelıyordu ınsanları ıste yonetıyor olduruyordu felan sonra ben bı an sonsuz bı yerdeydım sım sıyah sonra bende bır tanrı olarak dunyaya gelıyorum (normalde bende tanrıymışım ama tanrılar ınsanlara kotu davrandıgı ıcın ıtıraz etmısım savasırken onlarla sonsuza gıtmısım bılerek ve gerı gelememısım bu gun gelmısım ) sonra kanatım felan var işte ucuyorum yine ben itiraz edıyorum insanlara yapılanlardan dolayı felan eskıden savastıgım kısı ıle yenıden savasıyorum ve yenıden bılerek sonsuza gıdıyorum ve gerı gelıyorum bu kadar

mina

güzelmiş çok sevidm

UMUT

Ruyamda 40 Melek Isınlandı ve Elerini acarak bana ve Aileme dua ediler Sonrası Biride pencereden Ustume Isınlandı bana Elerini acıp Dua etti.

aylin

rüyamda terasta oturuyorum karşımda dut ağacı var bir anda dut daları bana doğru uzandı ortasından küçük kapı açıldı kim olduğunu bilmiyorum tanrım bu oğlan çocuğunu sana verdi dediler sen çok istediğin için gönderildi dediler aldım çok güzel bir bebek onun öncesinde gök yüzünde uzay mekiği kocaman bir kılıç vardı hepsi sırayla geçti hemen ardından oğlanı verdiler

yasemin

Uyuyordum...bir an gözumu actigimda bir kadin bir an korktugumu gördu bana gulumsedi tabikii bu bir melekti havada bembeyaz acik kanatli bir melek ....

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*