Rüyada Kefen Görmek

Ölüler gibi kefene sarılmak vefat etmeye, kefen baş ya da bacaklarını örtmemişse dinindeki bozukluğa, Kefen görmek tövbe etmeye, ayıp yerlerini örtmeye, işlerini gizli tutmaya, Kefen giymek, zina yapma teklifini reddetmeye ya da bekar için dengi olmayan bir kadınla evlenmeye; Kefen soymak antikaya yahut gizli şeylere ilgi duymaya, Kefen soyucu unutulmuş şeyleri araştırıp bulmaya çalışan kötü niyetli kimseye; aşırı meraklı, her yere girip çıkan alçak tabiatlı kimseye delalet eder.

Kefen görmek, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder. Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Kefen görmek, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder. Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Rüyada kefen, ömrün uzayacağına işaret eder.

Rüyada kefen görmek, örtünme ile yorumlanir. Rüyasinda kefenlendigini veya kefenle gezdigini görmek, dünyada yaptigi isleri gizlemege veya esi olmayan bir kadinla evlenmeye delalet eder. Rüyasinda bir kefenle açik bir mezarda yattigini görmek, hayirli bir is için kurulan bir dernege girip, fakir ve muhtaçlara yardim edecegine; üzerindeki kefeni atarak, çirilçiplak bir halde cadde veya sokakta yürüdügünü görmek, hesapsiz bir dünya malina kavusacagina; kefenin yalniz alt kismi olup, üstü çiplak olarak bir yerde oturdugunu görmek, bekledigi bir isin vaktinden daha geç olacagina; üzerinde sari bir kefen oldugunu görmek, salgin bir hastaliga yakalanacagina delalet eder. Üzerine bir kefen giydirildigini görenin eceli yaklasmistir. Cafer i Sadik a göre kefen dört sekilde yorumlanir: Dünya nimeti, mesafe, uzaklik, ölüm ve hastalik. Rüyasinda bir cenaze için kefen yaptigini görenin, o ölüye hayri dokunur. Eger yaptigi kefen taninmis adam için ise, Rüya sahibine zenginlik gelir. Eger taninmamis bir adama ait ise, hayirli degildir. Ölmüs bir kimsenin kefenini çikardigini gören, onun yoluna gider. Bir ölünün kefenini almak, iki sekilde tabir edilir: Eger rüya sahibi dindar bir kisi ise eline para, mal geçer, eger fesat kalpli biri ise, gammaz ve fitneci olur. Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyasinda bir erkegin kefen giymis oldugunu görmesi, zinaya meyline delalet eder. Tamamiyla giymemis ise zinaya çagiriliyor demektir, fakat icabet etmez gitmez. Bir ölünün sarili oldugu gibi kefene sarili oldugunu gören ölür, veya isleri bozulur. Kefeninin kisa olmasi tövbeye, uzun olmasi tövbeden uzaklastigina isarettir. Rüyada kefenler biçtigini gören hayir ve sevap isler. Kefeni arayip bulamadigini görmek iyi degildir. Yanina kefen giymis bir adamin geldigini görmek nimettir. Bazi tabircilere göre; rüyada bir ölü kefenlendigi sirada kefeninin büyük ve genis oldugunu görmek iyidir. Kefen dar ve kisa olursa. iyi degildir. Rüyada kefen sattigini gören, ölülere rahmet okur; birçok kefenler topladigini gören, söhrete erisir. Kefen dagittigini gören, herkese iyilik eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kefen görmek, avret mahallini örtmege isarettir. Bazen bu rüya islerini gizli tutmaya veya bekar için emsali olmayan bir kimseyle evlenmeye isarettir. Rüyada kefen giydigini gören kimse, zina yapmaya çagirir. Ancak bunu kabul etmez. Rüyada ölülerin kefene sarildigi gibi kefene sarildigini gören kimsenin. ölecegine isarettir. Eger kefen basini ve ayagini örtmemis ise, o kimsenin dinindeki bozukluga isarettir. Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmeye yaklasmasina ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasina isarettir.

Rüyada kendini kefene sarılmış tabutta görmek; bir haber alacağınıza yada büyük mevki sahibi olmaya işarettir.

Rüyada Kefen yorumları

judge

rüyamda kendimi ölmüş gasilhanedeyken gördüm ölmüş olan teyzem diri idi ve beni yıkıyordu hatta temiz su rengi bir örtü ile beni yıkadıktan sonra sarmaladı kendime baktığımda ah güzelim ölüm bile senin güzelliğini bozamamış dedim tırnaklarım morarmıştı gördüğümde ojeli değildi ama sanki bir seyle boyanmış gibi kırmızıydı tırnaklarımtenim beyazdı ölü gibi değildi. yanıma gelen dirilerden teyzem benim öldüğüm halde ölmemiş olduğumu saklıyordu

OZGE

Ruyada kendimi olduruyorum

adles

Esimi belinde yukari kefenli gordum ve basbasa kalmak icin yanina gittim askim kalk dedim oda mirildandi

dilek

Rüyamda 3 yaşındaki oğlumu ölmüş kefen içinde sarılı gördüm. Kabre koymak için getirdiklerinde yüzünü açtırdım yüzü çok güzel gülümsüyodu sonra göz kırptığını ve parmak uçlarını hareket ettirdiğini gördüm.Oğlum yaşıyo hareket etti diye bağırıyorum kimse aldırış etmiyo olabilir öyle hareketlir diyolar ben çırpınıyorum bağırıyorum yaşıyo hareket ediyo diye yan mezarlıkta başka bi aile var ordan bi adam geliyo 30 lu yaşlarda benim haykırışlarım üzerine ben doktorum diyo çocuğu kucağına alıyo ve yaşıyo ambulns çağırın diye bağırıyo. Bi anne olarak çok etkilendim lütfen yorumlarmısınız, Tşk

sema

Rüyamda mezarda kadının hayrına ekmek dağıtım

neva

rüyamda beş büyük insan gördüm ve babam yanımdaydı ve ortada bir büyük insana babam dedi ki bu ortadakine dua et ve bende teyzeme dua ettim

gamze

rüyamda bir mezarlığa girdim bir sürü insan var mahşer yeri gibi kimi kefen giyinmiş ama canlılar kimi üzerinde kıyafet var ben sağ tarafa baktim ki 8 yada 10 kadar çeşme gürül gürül şu akıyor bende birinden abdest aldım ayaklarımı bol suyla yıkadim. Çok merak ettim anlamını inşallah hayırdır.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*