Rüyada Kartal Görmek

Şeref ve itibara, güzel bir adla anılmaya, övgüye ve memuriyete; Kartal ülkenin melikine, eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günlere, Kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak şeref ve yüceliğe,

Kartalın yere doğru süzülerek inmesi vefatın çok yaklaştığına, Kartalın eti, kemiği ve tüyleri hayra, yeni derecelere ve itibar kazanmaya, Kartalın başı üzerine konduğunu görmek idam edilmeye, Kartal yavrusu necib evlada delalet eder.

Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.

Yükseklerde uçan kartal görmek, başarının işaretidir. Hayallerinizi gerçekleştirecek ve büyük başarılara imza atacaksınız.

Güç, başarı, nüfus, mevki olarak yorumlanır.

Rüyada kartal görmek, kuvvetli, heybetli, savasabilir biriyle tabir olunur. Bir kartali olup kusun da kendisine itaat ettigini gören, devlet adamlarina yakin ve arkadas olur.

Bir kartala binerek uçtugunu gören, büyük bir serefe erer veya uzun bir yolculuga çikar. Bir kartal avladigini gören, devletin itimadini kazanip her yerde söz sahibi olur. Bir kartalin kendisine pençesiyle vurdugunu gören, devletten zarar görür.

Gökten bir kartalin süzülüp indigini gören, hemen vefat eder. Rüyada kartal yavrulari iyi evlada, eti, kemigi, tüyü, büyükler tarafindan verilecek mala ve serefe isarettir.

Kirmani ye göre; bir kartala binerek göge kadar uçtugunu gören, uzun bir yola gider ve bu yolculukta nimet, seref ve mal elde eder. Eger düserse, bunlardan yoksun kalir. Bu uçustan geri dönmez ise, vefat eder. Selametle dönerse. hayir bulur.

Rüyada görülen kartallar, pençesiz, yani tirnaksiz iseler, meleklerle tabir olunur. Kartal yavrularini tuttugunu gören, evli ise esi erkek çocuk dogurur. Evli degilse genç bir kizla evlenir. Basinin üstünde bir kartal durdugunu gören, asilir.

Danyal aleyhisselama göre; evine veya mahallesine bir kartal indigini görmek, o yer hakiminin bir hayirda bulunacagina delalet eder.

Cafer i Sadik a göre ; rüyada kartal görmek sekiz sekilde tabir edilir: Seref, emir, baskanlik, meth (övgü), iyi ün, yüksek bir mevki, emir ve yolculuk.

Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada kartalla mücadele ettiginl görse, amiri ona kizar ve onu rahatsiz etmek için zalim bir kimseyi ona musallat eder.

Kartala malik oldugum gören kimse, büyük bir mülke, izzet ve serefe kavusur. Bir kimse rüyada bir kartala malik oldugunu, onunla beraber uçtugunu ve kendisinden korkmadigini görse, o kimsenin isi iyi ve kendisi zalim olur. Kartal yavrusuna kavustugum gören kimsenin kadri yüce bir çocugu olur.

Bu rüyayi gündüzün gören kimse, hasta olur. Eger kartal yavrusu kendisini tirmalasa, o kimsenin hastaligi uzar. Rüyada bogazlanmis olarak görülen kartal devlet ricalinden birisinin ölümüne isarettir.

Kartal, salih kimselerle de tabir edilir. Rüyada kartal gören ve sesini isiten kimse bir adamla mücadele ve kavga eder. Kartal etinden yiyen veya onun kanadindan ya da kemiginden bir sey alan kimseye, mal gelir.

Bir kimse rüyada bir kartalin kendisini yüklendigini ve onunla beraber evine dogru uçtugunu görse, o kimse iyi bir yolculuk yapar.

Onunla beraber göge dogru uçtugunu görse, onun yolculuk esnasinda ölecegine isarettir. Kartal uzun ömre, çokça mala ve harbe isarettir.

Bazen de bu kusu görmek; bid ata ve hidayetten sapikliga gitmeye isarettir. Bazen de bu kus, Aile efradini kiskanmaya isarettir. Bir kimse rüyada kendisiyle beraber kartalin gökten düstügünü görse, o kimsenin maksat ve arzusu tamamlanmaz.

Başarının işaretidir. Bir kartal öldürüyorsanız, tüm sorunların üstesinden gelecek ve engelleri aşacaksınız.

Rüyanıza Benzer Tabirler

Rüyada Kartal yorumları

bedia

rüyamda köydeki evvimizi ziyarete geliyoruz ve ben oturma odasına girdiğimde bir kartalla karşilaşiyorum ben kartala beşiktaşkş falan diyorum sonra kartal bana gülümsüyor..... tabir ederseniz sevınırım

HAyriala

Ruyamda her zamanki yoldan eve gidiyordum mahallede cocuklar hayvanlari tutmus onlari firlatiyorlardi hayvanlardan sari kucuk köpekler gokte ucan ne kusu oldugunu anlayamadigim biri siyah digeri sari iki büyük kuş gordum ben bunlardan korkup bir yere girdim ve ağladım

ibrahim

Rüyamda büyük bir kartalın ağızında iri taşlı yeşil renkli parıl parıl parlayan bir yüzük getirdiğini gördüm.yüzüğü avcuma bıraktı sonra uçtu. ve benim tek düşüncem insanlar bana bu yüzüğü nerden buldun dediğinde onlara nasıl anlatıcam düşüncesiydi.

yusuf

ben rüyamda bir kitabın üstündeki insan resminde insanın gözü kartal gözüne benziyordu

veysel

ben rüyamda bi erkek topluluğunun uçan kartalları silah gibi bişeyle aşağı düşürüp onları canlı canlı yediklerini ve bana da verdiklerini gördüm bende kortuğum için ısırıyodum sonra başka bi yere gidip ağzımdan atıyodum midem bulanıyodu LÜTFEN YORUMLAYINN

fatme

ben ruyamda bir yilanin kartal yavrusu dogurdugunu gordum sonra onu eve goturdum ve babamla ekmek islatip besledim....yorumlarsaniz sevinirim tesekkurler

kaybirela

ben ruyamda kartal saldirisi naugradim

lütfiye

ben ruyamda büyük bir kartal tarfından penceleriyle yukarı kaldırıldıgımı gördüm

damlanur

ben rüyamda 1. rüyamda kartala dönüştüm zorlukla uçtum daha sonra aşşaşıya dogru indim aşşagıdan uçtum 2. rüyamda kartaldım gökte uçup her yere bakıyordum sonra dagın tepesine indim bu rüya ne anlama geliyor

nizami

kartalın uctugunu gördüm

Yılmaz

Bir Ormanda Arkadaşlarımla Bi Boşluğa Çıkıyoz Yüksek Bir Yere Ormanın Yüksek Bir Yerine Beton olan Bir Yere Çıkıyoz Kartalı Görüyom Ben Bir Yerden Bir Yere Uçuyo En Sonundada Benim Başıma Saldırıyo du..!

Murat

Rüyamda Kartal uçup yere kondu sonra eşim onu uçurmaya çalıştı .. Yardım Ederseniz Sevinirim

aysun

rüyamda kartal beyaz güvercin yawrularını yicekti ve ben çok zor şartlar altında onu yawrulardan uzak tuttum bana da saldırdı ama onu öldürmeyi başardım

ali

ben yaralı kartal gördüm ama iyileşiyordu

hasret

ben rüyamda kartalın insan gıbı gördum kanatlarını acmış bana bakıyodu

esma

ben,ablam ve kuzenim anneannemlerin evinin üst tarafında gökyüzünde siyah renkli büyük üç gözlü bir kartalın bana doğru yaklaştığını gördüm kartal yanımıza geldi tam üzerine binecekken uyandım.

fırat

selam ben fırat rüyamda sol elime muhabbetkuşu çağırıyorum sağ elimede kartal çağırıyorum ve iki kuşta bana itaat ediyodu ne istesem yerine getiriyorlardı bu rüyamın ne anlama gelgiğini öğrenmek istiyorum

daisy25

Regaip kandilinin olduğu gece namaz kılıp Yasin okuyup yattım gece rüyamda pencereme koskocaman gri renkte ama göğsü beyaz olan alacalı bir kartalın konduğunu gördüm. ayaklarının olduğu yerde pençe yerine değişik işaretler wardı.arkadaşıma o işaretleri gösterdiğimi hatırlıyorum. ama sonra ne olduğunu hatırlayamıyorum.yorumlarsanız sewinirim saygılar...

SUDE

ben 13 yaşındayım ...rüyamda siyah beyaz bir kartal gördüm...mutfakta balkon kapısını kaplamış kanatlarıyla öylece duruyordu.....saha sonra yanında ve tavanda da yavrularını gördüm .....evde misafir vardı su içicektim ilkten fark etmedim sonradan gördüm ve kapıyı kapatıp kaçacaktım ki birden kapıyı gagasıyla aralama çabasına girdi bağırdım da sonra uyandim sizce ne anlama geliyor.......ve bu arada akşam rüya anlatmak neden sakıncalı öğrenmek istiyorummm :) yardım ederseniz çok mutlu olacağım....SAYGILAR...

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*