Rüyada Karınca Görmek

Karınca görmek bolluk ve bereket işaretidir. Rüyada Karınca görmek, ev halkına, akrabaya, mal ve nimete yahut yolculuk ve ayrılığa işarettir.

Ayrıca karınca aşırı hırslılığı gösterir. Rüyada karıncanın uçarak evden uzaklaşması ev halkından birinin gurbete gitmesine çıkar. Bolluk ve berekettir.

Yine Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir. Nefis mertebesinde karınca görmek aşırı hırslılığı gösterir. Karınca, ucuzluk, bolluk ve rızka delildir.

Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

Rüyada karınca görmek

Rüyada çok karınca orduya, kalabalık insan topluluklarına yahut mal ve nimete, Karıncalar Allah'ın C.C. askerlerine, çok mala yahut uzun ömre işarettir.

Rüyada Karınca Öldürmek

Rüyada bir karıncayı öldürdüğünü gören kimse, bir takım zayıf insanlardan dolayı bir günah işlemeye tabir edilir. Bunun için dikkatli olması gerekir.

Bir gıda maddesine karıncaların üşüştüğünü görmek, o şeyin pahalılaşmasına,

Karıncanın eve bir şey getirmesi hayra ve nimetin bereketlenmesine, götürmesi ise hırsızlığa yahut bir vesileyle görülecek zarara,

Ağız ve burundan karınca çıkması vefat etmeye, Atlıkarınca konulara çabuk intibak eden, çözüm üretmekle ve iş becermekte mahir olan bir kimseye yahut sevinç dolu haber ve gelişmelere, Karınca yuvası köye yahut işbölümü yaparak uyumlu çalışmaya, Evde görülen çok karınca Aile ve eş dost çevresinin genişlemesine delalet eder.

rüyada karınca yemek
Rüyada karınca yemek veya kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna yorumlanır. Yine rüyada karınca yediğini görenin evine refahın geleceğine işaret eder.

Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir.

Rüyada görülen karınca uzun ömre yorulur.

rüyada karıncanın uçtuğunu görmek
Evinden karincalarin uçarak çiktiklarini görmek, çocuklarindan bir kaçinin evden ayrilarak, gurbete gideceklerine delildir. Ebu Sait El Vaiz e göre; çok karinca görmek, askerle kiyaslanir.

Rüyada karınca görmek nedir

Rüyada karınca görmek çalışkan başarılı kişi demektir. Yaptınız işlerde başarılı olacağınıza ve yakın çevrenizin arkadaş ve dostlarınızdan yardım alacaağınıza da işaret eder.

Finansal külfeti bulunan dosttan kurtulmaya, sevineceğine, güvenli hissetmeye, ulaşılan kuvvete ulaşmaya, verdiği sözü yerine getirmeye, isteklerin gerçekleşeceğine, sağlığa, ticari kazancı yüksek atılımlar içinde bulunacağına, hünerli bir kimseye, gelire gelecek berekete, aşk hayatında başarıya delalettir.

Karıncayı bir yerden uçuyor görmesi, oradaki hastanın ölmesine işarettir.

Karıncayı evinden yemek ile çıkıyor görmesi, onun fakir olmasına yorumlanır.

Rüyasında karıncanın bir köye girdiğini görmesi, o köye askerin gireceğine işarettir.

Karıncayı evinden çıkarken görmesi onun ailesinin sayısının azalacağına yorulur.

Karınca bolluk ve berekettir. Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı bir kişi olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın da belirtisidir.

Para ve bolluktur.

Karinca görmek, halkla yorumlanir. Evinde bir çok karinca görenin çocuklari artar.

Yemek veya yiyecekler üzerinde karincalarin üsüsmüs olmasi, o seyin fiyatinin artacagina veya o yil o ürünün az olacagina delalet eder.

Evinden karincalanin çiktigini görmek, o evden tasinacaklarina isarettir.

Kirmani ye göre; çok karinca görmek mal ve nimetle yorumlanir.

Rüyasinda evinden karincalarin bir sey tasidiklarini görmek hayir degildir; aksine. getirdigini görmek hayirlidir.

Bir rivayete göre, karinca görmek, hirsizlarin girecegine delalet eder.

Cabir ül Magribi ye göre; çok karinca görmek, zayif bir düsmanla kiyaslanir. Evinde zararli olmayan bir çok karinca görmek, çocuklarinin çogalacagina; evinden karincalarin çiktigini görmek de azalacagina isarettir.

Ismail El As as'a göre; küçük ve kirmizi karinca, zayif insanlardir. Iyi ve siyah karincalar da akraba ve ev halki ile tabir edilirler.

Karinca bulunmasi gerekmeyen bir yerde birçok karinca oldugunu görmek, orada oturanlar için iyi degildir. Bir rivayete göre, orasi askerler tarafindan isgal olunur.

Cafer i Sadik a (ra) göre ; karinca görmek, dört sekilde tabir olunur; ev halki, akraba, yolculuk, mal ve nimet. Bir baska rivayete görede:

Rüyada, görülen Karinca. zayif ve hirsli bir kavimdir. Karinca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada Karincanin bir köye girdigini görse, oraya Asker girer. Yatagi üzerinde Karinca bulundugunu gören kimsenin, evlati çok olur. Karincanin evinden disan çiktigini gören kimsenin, aile halki azalir.

Bazi tabirciler, bir kimse rüyada, karincanin yuvasindan çiktigini görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir kimse rüyada bir evde veya bir mahallede çokça Karinca oldugunü görse, o yer halkinin nesli çogalir.

Rüyada Karincanin dilini bilmek ve anlamak Süleyman (A.S.) in kissasina binaen velayete isarettir.

Bir kimse rüyada Karincayi agzinda yiyecek oldugu halde evine girdiginl görse, o evin hayir ve bereketi çok olur.

Karincanin, agzinda yiyecek oldugu halde evinden çiktigini gören kimse fakir olur.

Memur olmak isteyen birisi karincanin konusmasini isitse, memuriyete nail olur.

Büyük bir karinca muhariplerin öldürülmesine, hastalarin ölmesine ve yolculuk yapmak arzusunda bulunanlarin da, ölüm haberlerine ve zarar etmelerine isarettir.

Rüyada Karınca yorumları

Zeynep

Ben rüyamda bi karınca ordusu gördüm adeta bi kasaba kadar varlardı. Ve ben onların arasına dalıyodum evet ısırıyolardı. Buna çok benzer bi rüyayı daha öncede görmüştüm. Korkutucuydu.

Umut

Rüyamda kabeyi görüyorum altında bir sürü karınca bir ses bana bu karıncaların kabeyi koruduklari söyleniyor ve ben samanliktan karınca almak için gidiyorum ve örümcek geliyo elime ve bende atıyorum ne anlama geliyo?

sevım

kıtabın uzerınde bınlerce karınca gordummek ne demek

emirhan

rüyamda karıncalar daire çizmiş dövüşüyorlardı ne demek bu?

Emil

rüyamda elimde delik olduğunu ve ordanda karıncalar çıktığını gördüm onları ordan uzaklaştırmaya çalışınca qaliba 1-2 sini öldürdüm.

esra

rüyamda vücudumun ıcınde bırcok canlı karınca gordum aynaya baktığımda onları gorebılıyodum mıydem bulanıyodu bana sıvı su gıbı bışey verıyolardı iyneyle karıncalar azaıyodu

murat

kafa üzerinde birkaç tane karınca gezdiğini görmek

fatma

Rüyada elimde ekmeğimde birsürü karınca görmek ne anlana geiyor aydınlatırssanız memnun olurum

fatih

rüyamda evimin duvarları arasından sürülerce karıncanın cıktığını gördüm ne anlama geliyor bu

sedat

rüyamda evimin duvarları siyah karıncayla dolu oldugunu gördüm elime bir bez parcasıyla temizlemeye çalıştım ama temizlememe ragmen hala geliyorlardı

sevda

rüyamda önce eşşek ve köpegin bana sardırdıklarını gördüm köpek bana doğru koşarken araba duruyor ve beni içeriye alıyorlar sonrada evdeyim ceviz kırıyorum ağzımda karıncalar boşalıyor aynı şekilde kanda bunun anlamı nedir karıncalar ağzımın içini yemeye başlıyolar sanki bi anda karıncalar kaçışıyo

cankadir

rüyamda lavobada çok büyük karıncalar gördüm hatta bu zamana kadar böyle büyük karıncalar görmemiştim bu ne manaya gelir

Onur

Rüyamda avucumun içinde onlarca karınca gördüm. Elimi yaklaştırdığımda kaçıyor, uzaklaştırdığımda bulundukları konuma geri dönüyorlardı. Acaba bunun anlamı nedir?

rojbin

ben rüyada siyah karınca gördüm ne demek

ferit

rüyamda karıncaların ben uzanık bir vaziyetteyken yanımda ve özellikle kollarımın üstünde dolandıgını gördüm bu ne demek oluyo şimdiden tşk...

metehan

inanamassınız rüyamda gördüğüm karıncalara 1 milyar falan vardı bizim minderlerde dolaşıyordu rüyamda korktum hatta yanımadan geçiyolardı bunun anlamı nedir pek iyi anlamadım

emrah

Ruyamda uyduyu uzaya elimle yerlestirdim bir ile. Hatta ustune yazi yazdim. Ekipman olmadan oksijen rahatlikla aliyordum.

Kılıç

Rüyamda karınca kanımı emiyordu ve emdikçe büyüyordu bu ne anlama geliyor

ziynet

kızımın kafasında çok sayıda karınca vardı.gerçek hayatta aramızın açık olduğu biri var onunla rüyamda konuşuyordum.onun yanında kızımın saçını tarıyorum ve karıncaları görüyorum tabi benimle beraber oda görüyor biraz çekinerek kızımı banyo yaptırmaya götürüyorum.tabi bu arada karıncalar çok fazlaydı.ne anlama geliyor teşekkür ederim.

damla

bizim birkaç gün önce evimize karınca bastı mevsimsel olarak ben de bunu sanırsam takıntı yaptım rüyamda birkaç tane (çok değil) karınca gördüm ve onları hiç kıymadan öldürdümhalbuki ben onlara kıyamam öldürdüm ve o kadar kan çıktı ki karıncalardan SİMSİYAH kan avucuma geldi o kadar korkup iğrendimk çok şaşırmıştım elimi ne kadar silersem siliyim o kanın siyahlığı çıkmamıştı elimden rüyamda anlamını çok merak ediyorum

ayşe

karınca rüyamda yuvasında önce bir tane sonra milyonlarca çoğaldığını görürdüm ve ben onları tuzruhu dökerek öldürmeye çalışıyorumdum.karınca yuvası ayrı birde hamam böcekleri yuvası ayrıydı ne anlama geldiğini açıklarsanız memnun olurum

SELDA EROL

RÜYAMDA YÜZÜMDE KARINCALAR DOLAŞIYORDU BENDE ELİMLE UZKLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORDUM...BU NE ANLAMA GELİYOR?

karınca

rüyamda karıncalar benim her yanıma gelip ıstırıyor her yerim ağrıyordu gecenin saat 020 ya kadar ağlıyordum rüyamda krem sürdüm kalabalık oldular sonra kalktım 030 da dua ettim ve korkmamam gerektiğini anladım
Size rüyamı paylaşmış oldum okuduğunuz için teşekkür ederim
internet adresim www.halenurrenklidağ.com linkini koplayarak facebook adresime ulaşabilirsiniz

ismet

evimde ve oglumun ustunde ellerımde çok ca karınca gordu ne demek

kevser

ben rüyamda küçük siyah karıncaların ayağımı ısrdıklarını gördümbunun ne anlama geldiğini açıklarsanız çok memnen olurum

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*