Rüyada Kalem Görmek

Birine kefil olmaya, ilme, yazma yeteniği olan çocuğa, bir şehre yahut ülkeye; bekar için güzel ve iyi bir kadınla evlenmeye, Elinde bir Kalem olduğunu görmek yemin etmeye, kardeşiyle buluşmaya, Kalemi mürekkeple görmek evli erkek için eşinin oğlan çocuğğu dünyaya getirmesine, Kalem başarıya, düşmana galip gelmeye, sır saklamaya, cömertlik ve iyiliğe delalet eder.

Yetenekli bir kişi olduğunuzu ve istikbalinizin parlak olduğunu belirtir. Kalemle yazı yazmak istediğiniz şeylerin gerçekleşeceğine yorulur. Hediye kalem alan birisi iyi bir işe girecek demektir.Rüyada kalemin kırıldığını görmek de kalkışacağınız bir işten zarar edeceğinizin haberidir.

Yetenekli bir kişi olduğunuzu ve istikbalinizin parlak olduğunu belirtir. Kalemle yazı yazmak istediğiniz şeylerin gerçekleşeceğine yorulur. Hediye kalem alan birisi iyi bir işe girecek demektir.Rüyada kalemin kırıldığını görmek de kalkışacağınız bir işten zarar edeceğinizin haberidir.

Maceraya olan düşkünlüğünüz, başınıza dert açabilir. Bu Rüya, yakında büyük başarılara imza atacağınız anlamına da gelir.

Elinde kalem gören kimse, işe yarayacak birşey öğrenir. Kalemle yazı yazan, sevinç verici haber alır.

Kudret kaleminin Levhi Mahfuz üzerine yazdigini görmek, yazilan sey okunursa, hayirdir. Kudret kalemini tam ve saglam olarak görmek, kurtulusa, aydinliga çikmaya; kalemi kirik veya çatlak görmek de ümit edilen veya beklenilen seyin olmayacagina delalet eder. Elinde kalem bulundugunu görmek, bir çocugu dogacagina, bir vazife veya memuriyet alarak sevinecegine delalet eder. Kalemle yazi yazmak, bir dileginin yerine gelecegine geçiminin ve halinin iyi bir sekilde sürecegine delildir. Kalem ile yazi yazdiginim ve yazdigi yazilarin görünmedigini görmek, eger memur ise o isleten atilacagina, tüccar ise zarar edecegine, mülk sahibi ise mülkünün elinden çikacagina isarettir. Kalemini açmakta zahmet çektigini gören kimse, islerinde güçlüge ugrar. Kaleminin kayboldugunu veya çalindigini veya ki ldigini gören, zarara ugrar. Okuma ve yazmasi olmayan bir insanin kalemle yazi yazmasi da hayra yorumlanmaz. Bir baska rivayete görede: Rüyada kalem görmek, ilim, iyilikle emir, kötülükten nehyetmeye ve çocuga isarettir. . Kalem her seyin degeridir. Kalem gören kimse, güzel. dindar, iyi ve hür bir kadinla evlenir. Bazi tabirciler, kalem, yazi yazan bir çocuktur, dediler. Bir kaleme malilik oldugunu gören kimse, bir ilme erisir. Eger o kalemle yazarsa, o kimsenin ilim ve bilgilerden yazacagi seylere isarettir. Bir kimse rüyada elinde ve yaninda kalem oldugunu görse, o kimsenin kendisiyle bir araya gelecek erkek kardesine ve eger anasi Hamile ise, erkek bir çocuk dogurmasina isarettir. Mürekkeble beraber görülen kalem hanimi hamile bulunan kimse için. erkek bir çocuga a isarettir. Memur olan bir kimsenin kendi kaleminde bir seyin meydana geldigini görse, bu rüyanin tabiri o kimsenin geçimi ve meslegi hakkinda meydana çikar. Kalemini mürekkeb içerisine soktugunu gören kimse, çirkin bir is isler. Kalem, ilim, hakim, dil ve kiliç gibi insanin kendisiyle seref ve san kazandigi ve hükümlerini icra eden kimseye ve icra edilen seylere isarettir. Kalem cömertlik ve iyiliktir. Bazen kalem, insan ve insanin sir sahibine isarettir. Bazen de kalem, düsmana zafer bulmaya isarettir.

Rüyasında elinde kalem tuttuğunu gören kimse çok işe yarayacak bir şey öğrenir. Kalemle yazı yazan sevinç verici bir haber alır. Kendisine bir kalem hediye edildiğini gören bir insan yeni ve geleceği parlak bir işe girer.

Rüyada kalem görmek; yükseleceğinize,kalemi açmakta zorlandığınızı görmek; teşebbüs ettiğiniz bir işte başarısızlığa uğrayacağınıza, kalemin kırıldığını görmek; başarısızlığa ve bazı yorumculara göre ölüme işarettir.

Rüyada Kalem yorumları

sevim

ruyamda elimde birtane kalem yasi yazmaya calisiyorum

ırmak

ben rüyamda sınava girmek için kalemlerimi hazırlamıştım ama bu kalemlerin hepside kurşundu kalemlerde sadece bir tane değil yedi sekiz tane vardı lütfen yorumuma cevap verin bütün sayfalar farklı söylüyor.

ayşe nur

ben bir telefon almışım ve telefon kutusunu açtığımda içinde bir sürü kurşun ve uçlu kalemler uçlu kalemler için uç , kalem traş , silgi , makas ,yapıştırıcı vb. şeyler gördüm . yorumlayabilirseniz çok memnun olurum..

reis46

rüyamda yerde bir sürü kalem gördük sınıfta arkadaşlarla paylaştık sonra geri kalanı yardıma muhtaç olan çocuklara dağıttık


Nermin

ben ruyamda yerde baya kalem oldunu gordum hepside guzel yaziyorlardi.Bir kac tanesini biri bana hediye verdi :)))

yeşim

arkadaşım bana hediye olarak kalem alıyordu yorumunuzu bekliyom

meliss

ben rüyamda kalem arıyodum sonuda buldum çok zor oldu bulmam sınaw içn arıyodum anlmı nedr kalem aramak

melike

BENCE RÜYADA KALEM GÖRMEK OKUR YAZARLIĞININ UUUUZZZUUUNNN SSSÜÜÜRRMMEEESSİİ DEMEK

gülay kaya

rüyanda sevgilimin bana kırtasiyede dolma kalem alıp verdiğini gördüm neye işarettir yorumlarınızı beklıyorum

TÜLİN

AYAKLARIM MÜREKKEPLE SISILSIKLAMDI

kelem dola

ruyamda esimle ben kelem dolmasi yiyorduk

dilaraleyn

Kardeşimle ben asker olmak istiyoruz. Ruyamda ise onu ders calistiriyordum. Kalem istiyorum ama o kalemi benim olmasi ici istiyorum, bende cok var vereyim diyor kardesim.

Aynur

oglumun sınıfında ders görüyorum önce kurşun kalemle yazi yazmaya calişiyorum sonrada lacivet rekli bir kalemle yazi yazdim ve öğretmenin erkekbebeğiyi gördüm

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*