Rüyada Güvercin Görmek

Rüyada Güvercin vekakar ve cefakar kadına, güvenilir elçiye, sadık dost ve sevgiliye, Güvercini uçarken görmek uzaktan gelecek habere, isteklerinin Teala tarafından yerine getirilmesine, Hangi şekil ve durumda görülürse görülsün, güvercin sevinç ve mutluluğa delallet eder.

Evinde güvercin gören bekar erkek, mizacına uygun, ahlaklı ve güzel bir kızla evlenir.

Rüyada güvercin güzel bir haber demektir. Çiçeklerin arasına konan güvercin aşkla sevgiliyle ilgili haberdir geleceğini anlatır. Uçarak yaklaşan güvercin çok çabuk haber alacağınızı belirtir

İki güvercinin birlikte yuva yapmaları, barışın ve mutluluğun işaretidir. Ölü bir güvercin, ayrılık anlamına gelir. Partnerinizden ayrılabilirsiniz. Hemen gelecek güzel, temiz, iyi haberdir. Müjdedir.

Rüyada güvercin temiz, iyi haber olarak yorumlanır. Uçarak yaklaşan güvercin tez haberdir. Bir gül ağacına veya çiçeklerin arasına konan güvercin sevgiliyle ilgili haberdir. İnsanın omzuna konan güvercin yine müjdedir.

Kirmani demiştir ki: Rüyada güvercin görmek; eş veya cariyeyle tabir olunur. Kendisine bir güvercin hediye edildiğini gören, uzak bir yerden fayda ve hayır görerek sevinir.

Güvercin eti bulanın eline mal geçer. Güvercin yavruları, bekar kızlara yahut evlada delalettir. Rüyasında kendisine bir güvercinin uçup geldiğini gören, uzak bir yerden hayırlı haber alır.

Rüyada Beyaz güvercin görmek çok iyidir. Siyah güvercin misafire veya gurbetteki yakına kavuşmağa delalettir. Şehir güvercinini avlamakta bir mahzur yoktur.

Başa, omuza veya enseye konan güvercin; Rüya sahibinin amelidir. Bu rüya, güvercinin güzelliği yahut çirkinliğine göre yorumlanır. Birçok güvercine sahip olan, bir kavme reis olur.

Bazı tabircilere göre, güvercin tutanın, bir kızı olur. Hayvan ehil değilse; rüya evlilik habercisidir.

Hanesinin saçağına, ağacına, penceresinin önüne güvercin konduğunu görmek; misafire işarettir. Birçok güvercinlerin evine geldiğini görenin; Aile efradı, akrabaları ve misafirleri çok olur.

Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyada görülecek en iyi güvercin, yeşil renkli olanıdır.

Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Güvercin eti maldır.

Rüyada görülen güvercin, emin sefir, sadık dost ve sevgilidir. Bazen de, güvercin, sırları hıfz eden ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum kadınlara delalet eder.

Kendisinin uçan çok güvercinlerinin olduğunu görse, o kimse hanımı ve cariyelerine infakta bulunmasına delalet eder, veya hanımı doğurur, ya da Hamile olur.

Ibn-i Sirin'in (R.A.) Rüyada Güvercin görmek uzaktan gelecek bir habere delalet eder dediği rivayet edilmiştir.

Bazı tabirciler, rüyada güvercin gören kimsenin bütün İsteklerini Allah (C.C.) yerine getirir, dediler.

Evinde güvercin olduğunu gören kimse bekarsa kendi tabiatına uygun sevimli ve güzel bir kızla evlenir.

Kirmânî'nin yorumuna göre:

  • Rüyada güvercin görülmesi kadın olsun erkek olsun eşle yorumlanır.
  • Bir kimseye rüyasında güvercin hediye edildiğini görmesi; o kimsenin uzak bir yerden iyi bir haber alacağına, kişinin rüyasında bir güvercine kurşun attığını görmesi; o kimsenin birisine iftira edeceğine,
  • kişinin rüyasında birisine güvercin eti gönderdiğini görmesi; o kimsenin eline çok mal ve para geçeceğine yorumlanır.
  • Rüyanızda size bir siyah güvercin geldiğini görmeniz; eğer gurbette adamınız varsa onun geleceğine veya evinize bir misafirin şeref vereceğine,
  • rüyanızda bir şehir güvercini avladığınızı görmeniz; bir kadın yüzünden dile düşeceğinize,
  • rüyanızda bir beyaz güvercin avladığınızı görmeniz; mutlu olacağınıza,
  • rüyanızda başınıza, omzunuza veya ensenize bir güvercin konduğunu görmeniz; iyi ve bilgili bir kimse olduğunuza delalet eder.

Kişinin rüyasında birçok güvercinleri olduğunu görmesi; bir kuruma Başkan olacağına işaret eder.

Rüyada Güvercin yorumları

Melek

Ben rüyamda tam 3 tane güvercin gördüm ama hepsi teker teker geliyor ondan sonra birinci güvercin geliyor cama çarpıyor daha sonra ikinci güvercinde de aynı şey oluyor ama üçüncü güvercin geliyo ve hiçbirşey olmuyor daha sonra teyzem ve babam balkona çıkıyo ve birden oynamaya baslıyorlar daha sonra bende onları durun yoksa güvercinlere bulaşırım diye tehtid ediyorum eğer bunu yorumlarsanız çok sevinirim lütfen bana yardım edin

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*