Rüyada Gece Görmek

Zifiri karanlık gece dalalete, Gece dinlenmeye, boş durmaya yahut işsizliğe, Bütün zamanın ayışığı olmaksızın gece olduğunu görmek hayatın yoksulluk içinde geçmesine, Zamanın tamamının gece olduğunu fakat ayışığı olduğunu görmek, devlet başkanı yohut cummhurbaşkanının bütün yetkileri başbakana devretmesine, Geceden gündüze erişmek sevinç ve neşeye, Gece, dargın karı kocanın birleştirilmesine, Gök gürültülü, şimşekli ve fırtınalı gece, o yerde meydana gelecek sapıklığa, Gece inançsız sultana, gündüz müslüman sultana; gece ile gündüz iki hasıma yada iki adil şahide, Gece monoton hayata, yemin etmeye yahut ölüme, Hastanın sabah olduğunu görmesi iyileşmesine, Kadir, Regaib, Mirac, Beraat ve cuma gecelerini görmek bütün hayır kapılarının açılmasına, ilahi yarım ve ihsana delalet eder.

Bu Rüya sıkıntı ve tasayla yorumlanır.

İş hayatınızda bazı sorunlar yaşayacaksınız. Canınız sıkılacak; fakat güçlü olmaya çalışın.

İş hayatınızda birtakım sıkıntılar yaşayacaksınız. Canınız sıkılacak, fakat güçlü olmaya çalışın.

Rüyada görülen gece, issizlige ve bos durmaya isaret eder. Bir kimse rüyada zamanin tamamen gece oldugunu görse, o kimsenin dar geçindigine isaret eder. Eger gecenin karanliginin gittigini ve gündüz oldugunu görse ve insanlar da Üzüntülü ve kederli olsalar bu üzüntü ve kederden kurtulurlar kusatma altinda iseler kusatma kalkar, pahalilik içinde iseler, fiyatlar ucuzlar, kimseden sikayetleri varsa, sikayetleri gider. Gece, kankocayi bir araya getirmeye de isaret eder. Gündüz kankocanin aynimalarina isaret eder. Karanlik gece, sapikliktir. Eger gecenin karanligi simsek ve gök gürültüsü ve rüzgarla beraber olursa, bu durumun görüldügü yerde vaki olacak sapikliga isaret eder. Bir kimse evinde karanlik görse, o kimse bir yola yolculuk eder. Gece ile gündüz birbirine zit iki devlet ricaline isaret eder. Bazen gece ile gündüz iki düsman ve iki kuma kadina isaret eder. Bazen de gece, rahatliga ve gündüz mesakkata isaret eder. Bazen gece nikaha bazen de bosanmaya isaret eder. Bazen gece, alisverisin durgunluguna, gündüz de alisverisin artmasina kara ve denizde yolculuk yapmaga isaret eder. Bazen de gece denize ve gündüz karaya isaret eder. Bazen gece, ölüme isaret eder. Gündüz de öldükten sonra dirilmege isaret eder. Bazen de gece ile gündüz iki adil sahide isaret ederler. Rüyada sabah oldugunu gören kimse hasta ise, hastaliktan kurtulur veya ölür, mahpus ise, hapisten çikar, günahkar ise günahtan tevbe eder. Ticaretinde durgunluk varsa ticareti canlanir. Gecenin gündüze girmesi aksiyle tabir edilir. Bir kimse zamanin hepsinin gece oldugunu ve oranin halki da bundan dolayi üzüldüklerini görse, fakirlik ve ihtiyaçli olmaga, açliga ve ölüme isaret eder. Bazen de gece ve gündüz hayir ve kötülükten uzak olan seyi yaklastirmaga isaret eder. Bazen de gece ve gündüz pismanligi gerektiren seyi yapmaga isaret eder. Bazen de geceyi görmek zamanin degismesine, birtakim olaylarin çikmasina isaret eder. Gece, esmer kadina, gündüz beyaz kadina ve kadinlann Hamile olusuna isaret eder. Geceyi görmek, elbiseye gündüzü görmek de maasa isaret eder. Bazen de gece isleri gizlemege ve korkudan emin olmaga isaret eder. Gece teheccüd namazi kilan ve alisveris yapanlar için arzusuna kavusmaga isaret eder. Bir kimse rüyada gece uyudugunu veya kendisinin geceleyin oyun aletleriyle mesgul oldugunu görse, bu rüya nimetin gitmesine, olay, hadise, bela ve zahmetin çokluguna isaret eder. Kadir gecesi gibi mübarek geceleri rüyada görmek, bütün hayirlarla müjdedir. Beraat, miraç ve cuma gecelerini görmek de böyledir.

İş hayatınızda birtakım sorunlar yaşayacaksınız. Canınız sıkılacak; fakat güçlü olmaya çalışın.

İş hayatınızda birtakım sorunlar yaşayacaksınız. Canınız sıkılacak; fakat güçlü olmaya çalışın.

Rüyada Gece yorumları

nazlı

Rüyamda sevdiğim insanın elini tutmuş kabeyi tavaf ediyorduk.Rüyamın yorumu için şimdiden teşekkürler.

gizem

ben aklimdaki bi is icin istihare namazi kilib yattigim gece bi turlu hayirmi sermi diye yorumlayamadigim bir ruya gordum. Ruyamda annemle birlikte durakta otobus bekliyoruz, ama gece zifiri karanlik, once bi otobus geliyor biniyoruz sonra tekrar inip bi baskasina biniyoruz, ama ben gri renkli cantami icinden indigim otobuste unutuyorum. Diger otobuse bindigimizde hava aydinlaniyor, sabah oluyor ve icinde bulundugumuz otobus bi oncekinin onunde gidiyor, sonra ikiside ayni durakta duruyo ve(tabii biz duraga daha once variyoruz) ben derhal inip diger otobuse gidiyorum,icinden tum yolcular inerken beb binip hemen gri renkli cantami alip hemen iniyorum ve yine ama bu sefer yep yeni yolcularla diger ikinci otobuse biniyorum,ama bu sefer o otobusun ici oyle bi kalabalikki.Annemin yaninda ayakta kaliyorum, annem oturmus, bana oturmaya yer yok, bi tek arka koltuklarda erkeklerin arasinda var, ama orayada ben oturmuyorum erkeklerin yani diye. sonra ruyam birden degisiyor, kotu hic tanimadigim birilerini goruyorum, onlarla savasiyorum,sevdiklerime yardim edip onlari kurtarmaya calisiyorum ve basariyorum, kotuluk beni yok etmek istiyor,savasiyoruz, ben ona kilic sapliyorum ama bi turlu onu yok edemiyorum,bu arada kilic saplarken hic kan cikmiyor, ama ben ondan beyaz ejderhayi cagirarak kurtuluyorum, ejderha beyaz bi ates cikararak agzindan yok ediyor o kotuluyu. Bir az tuhaf bi ruya, ama istihare namazi kildiktan sonra gordugum icin hakkinda dusunduyum sey hayirlimi sermi bu ruyayla anlayamadigimdan bide size sorayim dedim.Yardimci olursaniz cok sevinirim

neslihan

rüyamda aydınlık bir gecede abimle bomboş sokaklarda yürüyorduk tam o sırada bir duvarın dibinde parlak kor bir alev parçasını görüyordum hemen yanına yaklaşarak alev parçasına üflüyordum bir kaç defa ben üfledikçe kor parçası parlıyordu ... rüyam ne anlama geliyor şimdiden yorumlarınız için teşekür ederim...

Dilşad

Rüyamda geceydi.Karanlıktı ve yanımda bir arkadaşımla yürüyorduk.Birden karşımıza bir uçurum çıktı.Uçurumun boşluğunda aşağı inen merdivenler belirdi ve merdivenin eni ve boyu gitgide kısalmaya başladı.Önceki merdivenlerde iki kişi durabilirdik ama merdivenin eni ve boyu kısaldığı için tek kişiyi bile zor taşıyacak duruma getirmişti.Bir yandan aşağı inmek istiyorduk ama korkuyorduk.İnmeye başladık arkadaşımla ve merdiven birden yok oldu.Tam düşecekken uçurumun kenarından tutunduk.Ayışığı vardı ve orada iki erkek vardı.Yüzlerini pek seçemedim.Onlar geldi ve bizi yukarı çekti.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*