Rüyada Evliya Görmek

Allah dostlarını görmek müjdeye, hidayete ve Peygamberimizin (s.a.v.) güzel hal ve davranışlarına uymaya, Salih kulların sofrasında ya da meclisinde oturmak iyilerden olmaya ve ilahi lutuf ve ihsana, Yaşayan salihlerdin birini görmek, onun yolunda olmayaa, onun alınyazısına paralel bsir hayat sürmeye, Ölmüş bazı salihlerin bir kentte sağ olduklarını görmek, ora halkının erişeceği bolluk ve sevince, yönetici ve diğer insanlardan görecekleri iyi davranışa, Evliya görmek korkudan emin olmaya, mahzunluk görmemeye, Evliyanın dostu ve yakını olduğunu görmek Hakka yakınlığa, evliyaya düşman olduğunu görmek Allahu Teala nın gazasını gerektirecek büyük bir günah işleme tehlikesine, Evliyanın dedikodusunu yapmak iman tehlikesine delalet eder.

Rüyada melek, evliya gibi kutsi varlıklar görmek her zaman için iyi bir işarettir. Büyük saadet ve refahın yaklaştığını müjdeler.

Rüyada melek, evliya gibi kutsal varlıklar görmek daima iyiye yorulur. Büyük mutluluk ve rahatlığı bildirir. Bu Rüyalar dertlerin biteceği müjdeler. Rüyayı gören kimse maddi manevi güvene erer. Evliya rüyalarını kimseye söylememeniz yararlıdır. Evliya türbesi yakındaysa ziyaret etmelisiniz.

Sıkıntıların biteceğini, dertlerin sona ereceğini müjdeler. Kişi maddi ve manevi güvene kavuşur.

Evliya görmek islerinin hayirla yürüyecegine, imaninin artacagina ve din yolunda ilerleyecegine delildir. Evliya gören, birisinden iyilik görür. Devamli olarak evliya gören muhte lif kimselerden pesi pesine iyilik görür. Evliya görmek dinde kuvvete yorumlanir. Rüyada evliya, seyh görmek dinde kuvvete, hayir ve berekete ve kederden kurtulup mutlu olmaya isarettir. Taninmis evliyadan birisini rüyada güler ken görmek yaptigi hayir islerinde basariya, din ve dünya islerinde mutluluga, hayir ve berekete kavusmaya, bu zati yüzü asik gör mek bu rüyanin aksiyle yorumlanir. Ehil ve müstahak olmadigi halde, rüyada seyh oldugunu gör mek, bir rivayete göre hayra, baska bir rivayete göre de yalanciliga delildir. Ehil ve müstahak oldugu halde, bunlardan birinin kiyafetine girdigini görmek, korkudan kurtulmaya, hüzünden feraha çikmaya, kötülükten iyilige ulasmaya, kendisini etrafina halki toplamis oldugu halde onlara nasihatte bulundugunu görmek din hususunda insanlara hayir ve menfaat saglamaya, bir seyhin ve ya bir evliyanin kendisini elinden tutup beraber götürdügünü gör mek, büyük bir makama geçecegine, bu velinin kendisine bir sey verdigini görmek, verdigi sey iyi bir sey ise, sevaba girdigine, kötü bir sey ise, kötülükten çekinmesi lazim gelecegi hakkinda bir tembih (ikaz) olduguna delalet eder. Evliya veya seyhlerden birinin kendisine bir haber verdigini görmek, o seyin hakiki bir ihtar olacagina, sahrada veya tenha bir yerde evliyadan birisini kendisine yol gösterir görmek, din yolunda hidayete, zorluktan kurtulmaya. Ümit ettigi seylerin olacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada evliya görmek dinde kuvvete, hayir ve berekete kavusmaya, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya isarettir.

Evliya rüyaları daima iyi sayılırlar. Bunlar sıkıntıların sona ereceği, dertlerin biteceğini müjdeler. Rüyayı gören kimse maddi manevi güvene kavuşur. Evliya rüyalarını gizlemek yararlıdır. Evliya tanınan biriyse, türbesi yakındaysa ziyaret etmelidir.

Evliya rüyaları daima iyi sayılırlar. Bunlar sıkıntıların sona ereceği, dertlerin biteceğini müjdeler. Rüyayı gören kimse maddi manevi güvene kavuşur. Evliya rüyalarını gizlemek yararlıdır. Evliya tanınan biriyse, türbesi yakındaysa ziyaret etmelidir.

Rüyada Evliya yorumları

Furkan

Selamin aleyküm ruyamda sağ kolumun arkasında güzel bir şekilde yazılmış dollu şeyh yazisi gördüm karanlık bir yerdeydim bunun anlamı ne

fırat kıbr

hacca gıdecek param yoktu cok ıstıyordum seyh nazım kıbrısı naksıbendı hazretleının turbesınde 7 gun dua yaptım ve haccı ıstedım son gece beraat kandılı ve 100 ekat namaz kıldım seyhın dergahında ve peygamber efendımız seyhımle gelıp dua yaptılar bana ve bu dua karsılıgında hac ıbadetımın yapıldıgını teblıg ettıler kalktıgımda aglıyordum

feyza

Merhaba,ruyamda Sah I Naksibend Hazretlerini gordum. Orada Abdulkadir I Geylani Hz ve Ahmet ER-Rufai Hazretleride vardi.Ayrintisini hatirliyamiyorum ama onlarla biraradayim. Hayirlar uzerimize olsun.

ayhan

selamün aleyküm
rüyamda cübbeli Ahmet hocayı gördüm sohbet esnasındaydı cemaatehitab ediyordu sohbet bitti vakit namazına kalktık ve birden sağ tarafım uyuşmaya başladı cübbeliahmet hoca sen namazı oturda kıl dedi ve öylece namazı eda ettik ve duaları okudukça uyuşma yok oldu sonrası malum uyandım varmı bir bilen ve
hayırdır inşallah.

anjel

rüyamda şeyhimin ismini çağırıyorum ondan imdat istiyorum

ahmet

aksakallı dede mübarek yüzlü elini öpmek istedim öptürmedi

emre

ruyamda seh edebali hz lerinin turbesini ziyarete gidiyoruz kucuk kardesm gidiyo turbelerin arasina yatiyo ve bende ona kufurlu bi sekilde kiziyorum ve o an ruyamda basimi bi el gibi bisey tutuyor sikiyor sonra uyaniyorum hayirlara vesile olur insallah

emre

ruyamda seh edebali hz lerinin turbesini ziyarete gidiyoruz kucuk kardesm gidiyo turbelerin arasina yatiyo ve bende ona kufurlu bi sekilde kiziyorum ve o an ruyamda basimi bi el gibi bisey tutuyor sikiyor sonra uyaniyorum hayirlara vesile olur insallah

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*